Προς το περιεχόμενο

Philips DVP 3260 & μικροί υπότιτλοι


srfvalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηγα να βαλω την αναβαθμιση 1253 και την αναβαθμιση για τους υποτιτλουσ αλλα μου βγαζει error. Την επισημη αναβαθμιση την παιρνει κανονικα. Μηπως κανω κατι λαθος? Α επισης απο φλασακι δεν τις βλεπει και αναγκαστηκα να τις γραψω σε cd. Το μηχανημα εχει εκδοση 12. Επισης παρατηρησα οτι η επισημη αναβαθμιση εχει 2 αρχεια ενω οι αλλες απο 1. Παιζεςι κανενα ρολο μηπως αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες Πηγα να βαλω την αναβαθμιση 1253 και την αναβαθμιση για τους υποτιτλους.

Το αρχειο ειναι ενα και υπαρχει μεσα στον φακελλο 1253. Την παιρνεις και την πετας μεσα στο φλασακι.Το φλασακι το βαζεις στο usb.Πατας power on στο player

Πατας στο κοντρολ του player το κουμπι του usb και μετα ακολουθεις τις οδηγιες που εχω γραψει ποιο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α νομιζα οτι ειναι διαφορετικη απο το λινκ που ειχε δωσει 1 παιδι στην 1 σελιδα. Οπως και να εχει ας πουμε για την αναβαθμιση του φακελου 1253. Οταν την εβαλα στο usb οπως λες δεν την εβλεπε καθολου το μηχανημα. Ουτε οδηγιες ουτε τπτ οπως οταν εβαλα την επισημη που την ειδε κατευθειαν (απο cd). Λεω μηπως δεν την βλεπει επειδη ειναι απτην usb και την εγραψα σε cd, αυτο το ενα αρχειο σκετο, και οταν βαζω το cd αντι να λεει upgrade found η κατι τετοιο (οπως ελεγε και στην επισημη) λεει error. Ειναι απλη διαδικασια τι μπορει να κανω λαθος! και οι υποτιτλοι ειναι οντως μικροι και θελω να την περασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α νομιζα οτι ειναι διαφορετικη απο το λινκ που ειχε δωσει 1 παιδι στην 1 σελιδα. Οπως και να εχει ας πουμε για την αναβαθμιση του φακελου 1253. Οταν την εβαλα στο usb οπως λες δεν την εβλεπε καθολου το μηχανημα. Ουτε οδηγιες ουτε τπτ οπως οταν εβαλα την επισημη που την ειδε κατευθειαν (απο cd). Λεω μηπως δεν την βλεπει επειδη ειναι απτην usb και την εγραψα σε cd, αυτο το ενα αρχειο σκετο, και οταν βαζω το cd αντι να λεει upgrade found η κατι τετοιο (οπως ελεγε και στην επισημη) λεει error. Ειναι απλη διαδικασια τι μπορει να κανω λαθος! και οι υποτιτλοι ειναι οντως μικροι και θελω να την περασω

 

Δεν την εβλεπε και οταν πατησες στο τηλεκοντρολ το κουμπι που σε μεταφερει στο usb ?

Κανε αυτα που γραφω

 

1.Βαζουμε το φλασακι στην θυρα

2.παταμε Power on.Ανοιγει και δεν ξεκιναει αμεσως η αναβαθμιση.

3.Παταμε απο το τηλεκοντρολ το κουμπι του USB

4.Aνοιγει το πορτακι του player και στην οθονη της tv γραφει DETECTIVE UPGRADE και απο κατω UPGRADING Περιμενουμε και δεν κανουμε τιποτα

5.Μετα απο ενα λεπτο περιπου αλλαζει το background και κλεινει το πορτακι.Η αναβαθμιση εχει τελειωσει.

6.Παταμε Power off και βγαζουμε το φλασακι

Φυσικα μεσα στο φλασακι να εχεις μονο το τελευταιο bin και οχι και προηγουμενα.Στο τελος να το σβησεις για να μην εχεις προβλημα οταν θα ξαναβαλεις το φλασακι στο μηχανημα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου ακριβως αυτα κανω, αλλα οταν ανοιγω το μηχανημα και παταω usb μου λεει οτι το φλασακι ειναι αδειο, δεν βλεπει καθολου το αρχειο με την αναβαθμιση. Και εχω βαλει μονο αυτο το αρχειο στο φλασακι, δεν εχω αλλα μεσα. Οταν δε βαζω το cd με το αρχειο (το εγραψα αφου ειδα δεν γινεται δουλεια με τη usb) μου λεει error.Δεν ξερω τι γινεται. Εχεις καμια ιδεα? Σευχαριστω που με βοηθας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια SOS κατα τη διαρκεια αναβαθμισης με usb stick εβγαλα κατα λαθος το usb διακοπτοντας την αναβαθμιση με αποτελεσμα το dvd να εχει κολησει και να μην κανει τιποτα . Το display γραφει on.

Μηπως καποιος φιλος ξερει αν μπορω να το επαναφερω και πως.

Ευχαριστω. :cry: :cry: :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την αναβαθμιση δεν κανουμε καμια ενεργεια Δυστυχως φιλε asirios το μηχανημα κολλησε και μονο η αντιπροσωπεια μπορει να κανει κατι αλλα δεν συμφερει γιατι θα σου παρουν περισσοτερα λεφτα απο την αξια του.Προσπαθησε να τους πεισεις οτι εβαζες την αναβαθμιση απο την σελιδα τους μην τυχον δεν πληρωσεις τιποτα και το καλυψει η εγγυηση.

Οσο για τα αναποδα γραμματα φιλε sprkrt τι εννοεις οτι μολις εκανες την αναβαθμιση αρχισε να σου τα δειχνει ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τα αναποδα γραμματα φιλε sprkrt τι εννοεις οτι μολις εκανες την αναβαθμιση αρχισε να σου τα δειχνει ετσι ?

 

οχι, μετα την αναβαθμιση ολα ηταν οκ, ξαφνικα το εκανε.

 

τελικα ξαναεκανα αναβαθμιση και λυθηκε το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα όταν ανοιγω το πορτάκι και παταο 55 μου λεει το ονομα του firmware ότι ειναι το

 

DVP3260I_12.bin

 

και οχι αυτο που βρισκω στο νεο βελτιομενο firmware διλαδή

 

DVP3260_12.bin

 

έτσι όταν το γραφώ σε CD ή ακόμα και σε USB δεν το βλέπει.

 

Καμια ιδέα???

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα όταν ανοιγω το πορτάκι και παταο 55 μου λεει το ονομα του firmware ότι ειναι το

 

DVP3260I_12.bin

 

και οχι αυτο που βρισκω στο νεο βελτιομενο firmware διλαδή

 

DVP3260_12.bin

 

έτσι όταν το γραφώ σε CD ή ακόμα και σε USB δεν το βλέπει.

 

Καμια ιδέα???

 

ευχαριστώ

 

 

Δεν ξέρω τι γίνεται. Γιατί όμως δε δοκιμάζεις να μετονομάσεις αυτό που κατέβασες σε DVP3260I_12.bin? Επίσης όταν γράφεις το cd δοκίμασε να το γράφεις σε 1-2Χ. Εμένα δε μου αναγνώριζε την αναβάθμιση επειδή την έγραφα σε μεγάλη ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι γίνεται. Γιατί όμως δε δοκιμάζεις να μετονομάσεις αυτό που κατέβασες σε DVP3260I_12.bin? Επίσης όταν γράφεις το cd δοκίμασε να το γράφεις σε 1-2Χ. Εμένα δε μου αναγνώριζε την αναβάθμιση επειδή την έγραφα σε μεγάλη ταχύτητα.

 

Το σκεφτικα αλλά φόβάμαι μπάς και το αρχειο χορισ το "Ι" ειναι για διαφορετικό hardware και φλασάροντας το κάνω καμια πατάτα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...