Προς το περιεχόμενο

Multirama-HT Xpress Netbook


falconakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το acer εχει καλυτερης αποδοσης wifi. τα ηχεια του παιζει να ειναι καλυτερα απο του wind. δεν ξερω ποιος εχει καλυτερη οθονη απο θεμα χρωματων. ειδα ενα βιντεο του wind και τα χρωματα ηταν ξεθωριασμενα καπως. πρεπει να το δω στην πραξη.

 

παντως το acer εχει καλυτερη οθονη απο του asus 901

 

Δεν ξέρω για την απόδοση Wi-Fi πάντως για τα ηχεία συμφωνώ και επαυξάνω! Τα ηχεία του Multirama-HT Xpress Book και του MSI Wind U100 είναι ψιλοτραγικά!! Η επιφάνεια της οθόνης δεν είναι γυαλιστερή κάνοντας πιο εύκολη τη θέαση της σε εξωτερικούς χώρους, επίσης διαθέτει LED Panel για χαμηλότερη κατάλωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν ξέρω για την απόδοση Wi-Fi πάντως για τα ηχεία συμφωνώ και επαυξάνω! Τα ηχεία του Multirama-HT Xpress Book και του MSI Wind U100 είναι ψιλοτραγικά!! Η επιφάνεια της οθόνης δεν είναι γυαλιστερή κάνοντας πιο εύκολη τη θέαση της σε εξωτερικούς χώρους, επίσης διαθέτει LED Panel για χαμηλότερη κατάλωση...

 

 

led backlit ειναι ολες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται απο ποιον κατασκευαστή ψωνίζουν και η φωτεινότητα ειναι σοβαρό θέμα, αλλά χωρίς 6αρα μπαταρία δεν αξίζει τίποτα μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκρίνω με το asus 1000h που λένε ότι είναι 1,45 Kg γιαυτό μου έκανε εντύπωση.

To Asus έχει και 6-cell μπαταρία όμως... αυτό απο μόνο του αυξάνει το βάρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Asus έχει και 6-cell μπαταρία όμως... αυτό απο μόνο του αυξάνει το βάρος.

 

οχι μονο ειναι και πιο ογκωδες. δες τις διαστασεις ;). και να φανταστεις οτι το μαυρο χρωμα το δειχνει μικροτερο στο ματι απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα. ο δισκος μηδεν ρολο παιζει. 1 platter ειναι με διαφορετικο data density :P

 

screen.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά του ύψους οφείλεται νομίζω στο γεγονός ότι η 6-cell έχει εξέχει προς τα κάτω και ίσως λίγο στο γεγονός ότι το 1000άρι έχει μεντεσέ.

 

Πάντως γενικά λίγο πιο ογκώδες είναι το 1000H.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως σε ερώτησή μου σε πωλητή multirama αν ειναι ίδιο με το msi μου είπε πως η case είναι msi και τα υπόλοιπα parts συναρμολογούνται εδώ στην ελλάδα. Λογικά πρέπει να ειναι τα ιδία parts που χρησιμοποιεί και η msi (πχ: η μητρική ή tο wifi module) έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...