Προς το περιεχόμενο

Multirama-HT Xpress Netbook


falconakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
παιδια καλησπερα ειμαι και εγω ενας τυχερος ιδιοκτητης του μικρου xpress book multirama εδω και 20 μερες ειμαι υπερ ευχαριστημενος δεν το αλλαζω με τιποτα . εχω το ασπρο χρωμα απλα με ενημερωσαν στο καταστημα οτι 25 του μηνα θα βγει και σε μαυρο για καπιον που θελει μαυρο και η μεγαλη μπαταρια και αυτο ειναι πολυ ευχαριστο . το μαυρο ειναι στην ιδια τιμη απο οτι μου ειπαν 399 η δε μπαταρια κοντα στα 90 ευρο μαχ...100 ...

 

 

ββ

Μπορείς να μας πεις αν τρέχει καλά το PhotoShop ή το Visual Studio???

στις ταινίες πως τα πάει ???

καλά ποιος θα αγοράσει 2η μπαταρία 4,5 ώρες είναι υπερ-αρκετές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To συγκεκριμένο είναι παρόμοιο με το msi wind. Για την ακρίβεια είναι μοντέλο της msi.. απλά σε άλλο χρώμα από το επώνυμο αδερφάκι του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μας πεις αν τρέχει καλά το PhotoShop ή το Visual Studio???

στις ταινίες πως τα πάει ???

καλά ποιος θα αγοράσει 2η μπαταρία 4,5 ώρες είναι υπερ-αρκετές...

 

Λοιπον ταινιες τυπου divx xvid avi mpeg τις παιζει αξιοπρεπεστατα αν και κανει buff για 3-4 δευτερολεπτα (καιρο ειχα να το δω)για hd blueray ξεχνα το .Για photoshop δεν εχω δοκιμασει αλλα ακομα και αν το τρεχει γρηγορα ειναι πολυ δυσκολο να δουλεψεις με δεκαρα οθονη δεν ειναι φτιαγμενο για τετοιες εφαρμογες.Αν θες καμοια ταινιουλα κανα mp3 η αν σου αρεσει το programming ειναι ιδανικο.Ποιος σου ειπε οτι κραταει 4,5 ωρες??Ουτε 2 δε κραταει με wifi ανοικτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το φορητο του μούλτι ειναι μόνο για κανα 2 ωρες καλύτερα να περιμένουμε με νέες μαπταρίες αφού πλέον είμαστε τόσο καιρό στην αναμονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ταινιες τυπου divx xvid avi mpeg τις παιζει αξιοπρεπεστατα αν και κανει buff για 3-4 δευτερολεπτα (καιρο ειχα να το δω)για hd blueray ξεχνα το .Για photoshop δεν εχω δοκιμασει αλλα ακομα και αν το τρεχει γρηγορα ειναι πολυ δυσκολο να δουλεψεις με δεκαρα οθονη δεν ειναι φτιαγμενο για τετοιες εφαρμογες.Αν θες καμοια ταινιουλα κανα mp3 η αν σου αρεσει το programming ειναι ιδανικο.Ποιος σου ειπε οτι κραταει 4,5 ωρες??Ουτε 2 δε κραταει με wifi ανοικτο.

 

Μια χαρα παιζει avi xvid σε μενα χωρις κανενα απολυτως προβλημα. Εδω επαιξα τα Matrix με HD 720p αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

linux έχει δοκιμάσει κανείς στο εν λόγω laptop? Εάν ναι, υπάρχουν ασυμβατότητες?

 

Ubuntu 8.04.1 δεν παίζει το wifi και η webcam. Για το wifi αναμένεται ενσωμάτωση του οδηγού στον πυρήνα. Για το την webcam δεν ξέρω ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, επικοινώνησα με την εταιρεία, για τα θέματα που είδα ότι απασχόλησαν αρκετούς από εμάς στο thread αυτό, και πήρα τις εξής απαντήσεις:

1) Wi-fi card: το πρόβλημα με την κάρτα wi-fi του φορητού λύνεται κάνοντας update το BIOS από εδώ. Σε κάποιες περιπτώσεις ίσως να χρειαστεί να κάνετε συνολικό update στους drivers του φορητού (chipset, wifi card, και το utility system control manager). (S4Lv4Ti0N είσαι εδώ; :-) )

 

2) ΔΕΝ θα βγει έκδοση με μπαταρία 6 cell. Δεν θα υπάρξει έκδοση με τέτοια μπαταρία. Εξάλλου ο επεξεργαστής Atom έχει πολύ καλή συμπεριφορά στις απαιτήσεις τέτοιων φορητών με πολύ χαμηλή κατανάλωση ενέργειας (όπως παρατηρήσαμε αρκετοί κατά την χρήση του) – και με αυτήν που έχει βγάζει πάνω από 2 ώρες και ανάλογα με τις ανοιχτές εφαρμογές μπορεί να φτάσει και στις 3 ώρες. Εξάλλου, αντιλαμβάνεστε ότι η αλλαγή της μπαταρίας θα είχε επιπτώσεις και στην τιμή. Όλοι οι μικροί (ASUS-MSI-Gigabyte- Acer- κ.λ.π.) χρησιμοποιούν μπαταρία 3 – 4 cells.

 

3) Η έκδοση σε μαύρο χρώμα είναι ήδη σε παραγωγή και αναμένεται να φθάσει στα καταστήματα τη Δευτέρα.

 

4) Τους ρώτησα αν θα υπάρξει έκδοση χωρίς λειτουργικό. Μου είπαν ότι δεν είναι στα σχέδια της εταιρίας μια τέτοια έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάλλου ο επεξεργαστής Atom έχει πολύ καλή συμπεριφορά στις απαιτήσεις τέτοιων φορητών με πολύ χαμηλή κατανάλωση ενέργειας (όπως παρατηρήσαμε αρκετοί κατά την χρήση του) – και με αυτήν που έχει βγάζει πάνω από 2 ώρες και ανάλογα με τις ανοιχτές εφαρμογές μπορεί να φτάσει και στις 3 ώρες.

 

Με νορμάλ χρήση (wifi on κτλ) δεν ξεπερνάει το 2ωρο... η αυτονομία αυτή είναι αστεία για την χρήση για την οποία προορίζεται το φορητό. Νομίζω ότι επιβάλλεται η χρήση τέτοιων μπαταριών (6cell) αλλιως δεν έχει νόημα να έχεις 10αρι φορητό με αυτονομία μικρότερη από 15.4".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...