Προς το περιεχόμενο

Multirama-HT Xpress Netbook


falconakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δηλαδή εσύ θα έπαιρνες 1800?

 

Όχι, απλά είναι τόσο διαφορετικές κατηγορίες που δεν χρειάζεται σκέψη.. Βλέπεις τι θέλεις και χρειάζεσαι και τ' αγοράζεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω λάπτοπ για τη σχολή (σημειώσεις μέσα στην τάξη + εργασίες On the fly), και σκεφτόμουν το msi wind, τώρα βλέπω αυτό και δε βλέπω το λόγο να μη του δώσω μία ευκαιρία, αν και είμαι λίγο δύσπιστος όσων αφορά clone machines.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω λάπτοπ για τη σχολή (σημειώσεις μέσα στην τάξη + εργασίες On the fly), και σκεφτόμουν το msi wind, τώρα βλέπω αυτό και δε βλέπω το λόγο να μη του δώσω μία ευκαιρία, αν και είμαι λίγο δύσπιστος όσων αφορά clone machines.

 

και εγω για την ιδια δουλεια το θελω(σχολη δλδ) αλλα σκεψου οτι η μπαταρια δεν κραταει ουτε 2.5 ωρες(με wifi on καθως στη σχολη εμεις εχουμε προσβαση).. οταν στην σχολη πας απο το πρωι μεχρι το απογευμα τοτε δεν πολυ συμφερει πιστευω, για αυτο κατεληξα στο εεε 1000 (με ssd απο το e-shop στα 460) με περιπου 6 ωρες με ανοιχτο wifi. πιστευω οτι ειναι καλυτερη επιλογη απο το multirama..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως δεν αποκλείω κάτι για το όνομα που φέρει... απλά είμαι επιφυλακτικός όσων αφορά την ποιότητα των περιφεριακών του...

Φίλε manifest δε θέλω το εεε 1000, έχω ερωτευτεί το πληκτρολόγιο του msi και είναι ιδανικό για να γράφεις (γράφω πολύ γρήγορα και το να προσέχω μήπως πατήσω 2-3 κουμπιά μαζί ενώ κρατάω σημειώσεις δεν είναι και πάνω πάνω στη λίστα των πραγμάτων των οποίων θέλω να έχω κατα νού)..

Solid State Drive έβαλες για access time και λιγότερη κατανάλωση;; Πιστεύω το msi με την 6cell θα βγάζει πολύ παραπάνω απο 4 ώρες με wi-fi ανοικτό, και συνάμα, έχουμε και πρίζες στη σχολή (και wi-fi).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως δεν αποκλείω κάτι για το όνομα που φέρει... απλά είμαι επιφυλακτικός όσων αφορά την ποιότητα των περιφεριακών του...

Φίλε manifest δε θέλω το εεε 1000, έχω ερωτευτεί το πληκτρολόγιο του msi και είναι ιδανικό για να γράφεις (γράφω πολύ γρήγορα και το να προσέχω μήπως πατήσω 2-3 κουμπιά μαζί ενώ κρατάω σημειώσεις δεν είναι και πάνω πάνω στη λίστα των πραγμάτων των οποίων θέλω να έχω κατα νού)..

Solid State Drive έβαλες για access time και λιγότερη κατανάλωση;; Πιστεύω το msi με την 6cell θα βγάζει πολύ παραπάνω απο 4 ώρες με wi-fi ανοικτό, και συνάμα, έχουμε και πρίζες στη σχολή (και wi-fi).

 

βασικα λογω χαμηλοτερης καταναλωσης και επειδη ο hdd του 1000Η ειναι για τα μπαζα

και γουσταρω κ οτι εχει λινουξ (εξαλου 4 αδειες xp εχω απο την σχολη τι θα τις κανω :-) ) βασικα και εγω γρηγορα γραφω αλλα σε normal πληκτρολογιο οχι στο 92% του! δεν νομιζω να το χρειαζομουνα ποτε για κατι παραπανω απο επιτοπου διορθωσεις εργασιων και γενικα την ευχερια να παιρνεις τα δεδομενα απο τα εργαστηρια και να επεξεργαζεσε αμεσα. για να κραταω σημειωσεις μαλλον θα προτιμησω το χαρτι και το στυλο :-D .

παντως η λυση του να κουβαλαω τον φορτιστη μαζι με χαλαει (δλδ τι στο @!(@*$@ netbook πηρα? αυτονομια 0? θα το φορτιζω 2 φορες την μερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ τον έχω ανοιχτό 2 μέρες τώρα και δεν έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα.

Νομίζω ότι είναι πραγματική επιτυχία αυτό από τα Multirama.

και φανταστείτε ότι εγώ δεν τα εμπιστευόμουν και όλες τις αγορές μου τις έκανα από το eshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον ssd έβαλες;; Πόσο πήγε το μαλλί συνολικά για να πάρω μία ιδέα;;

επείσης άμα θέλουμε κάποιο dvd-drive, ποιο εξωτερικό χρησιμοποιούνε οι πιό πολλοί χρήστες netbook ;; ρωτάω για να μάθω και τι συμφέρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον ssd έβαλες;; Πόσο πήγε το μαλλί συνολικά για να πάρω μία ιδέα;;

 

σοριζ δεν εγινα κατανοητος μαλλον..:-D

ηθελα να πω πως εγω εχω καταληξει στο εεε 1000 οχι οτι το πηρα! ακομα εξεταστικη εχουμε απο τον καινουργιο μηνα θα την κανω την αγορα!

δυστηχως ομως τελικα στην ελληνικη αγορα δεν υπαρχει το εεε 1000.. τελικα αυτο στο e-shop ειναι το 1000Η.. οποτε παλι απο την αρχη θα αρχισω να ξανασκευτομε τις επιλογες που εχω..:X:X:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια σχολή είσαι αν επιτρέπεται, επειδή μίλησες για wi-fi Κτλ πράγματα σπάνια σε δημόσια... έτσι συζήτηση να γίνεται δλδ...

πάντως το έχω ψήσει απίστευτα το λάπτοπ απο μουλτιράμα (λαϊκιστή χαχα)..

Επείσης στο site της Multirama λέει πως το μικρό μας έχει τον Atom z530, αυτό είναι λάθος;; έχει τον 270 τελικά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα κ εγώ, έβαλα κ 1 GB μνήμη ακόμα επιτόπου στα Multirama (χωρίς να χαθεί εγγύηση)
Πόσο πήγε το μαλλί;

 

@falconakias

Επειδή τα review είναι χρονοβόρα δεν μας δίνεις ένα snap του συστήματος με Everest / PC Wizard 2008 στο εντωμεταξύ;

 

Πέρα από τον επεξεργαστή πρέπει να έχουν κι άλλο λάθος στο site με την κάρτα ασύρματου δικτύου.

 

Επίσης, υπάρχει αυτοκόλλητο εγγύησης που καλύπτει την μία βίδα όπως στο Wind;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια σχολή είσαι αν επιτρέπεται, επειδή μίλησες για wi-fi Κτλ πράγματα σπάνια σε δημόσια... έτσι συζήτηση να γίνεται δλδ...

πάντως το έχω ψήσει απίστευτα το λάπτοπ απο μουλτιράμα (λαϊκιστή χαχα)..

Επείσης στο site της Multirama λέει πως το μικρό μας έχει τον Atom z530, αυτό είναι λάθος;; έχει τον 270 τελικά;;

 

χημικος μηχανικος στο Α.Π.Θ. ειμαι.. παντως τελειος φιλικα σου λεω οτι το μουλτιραμα ειναι μαλλον λαθος επιλογη για αυτο που το θες(επιμενω οτι η αυτονομια παιζει τον πιο μεγαλο ρολο στα netbook).. αλλα δεν το παιζω και κανενας γνωστης!! οποτε μπορει να λεω και βλακειες!:whistle::whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...