Προς το περιεχόμενο

Mac vs PC [και πάλι...]


andreaseto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο alex, όπως πάντα, απ' ότι βλέπω (από το quote) συνεισφέρει απλά επισημαίνοντας πόσο χαζοί είναι όλοι οι υπόλοιποι εκτός από τον ίδιο.

 

Χρήσιμος άνθρωπος. Τι θα κάναμε αν δεν μας εξηγούσε και κάποιος (χωρίς κανένα απολύτως επιχείρημα) πόσο χαζοί είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 878
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ενα αρθρακι - μικρο παραδειγμα, της Mac μονομερειας που αναφερω :fear:

Leopard on an 867 MHz G4 Trounces Vista on a 2 GHz Core Duo Notebook

http://www.lowendmac.com/ed/royal/08sr/leopard-trounces-vista.html

 

Ενω αρχικως, ψιλοσυντασσομαι με την ιδεα, στο τελος δε μπορω παρα να αναφωνησω:

"μα ποσο προκατειλημμενος (η ποσο ασχετος!) ειναι ο συντακτης - macουπερασπιστης..."

Εν ολιγοις, οποιος δε θελει να δει κατι, δε το βλεπει -και μπροστα στα ματια του να ειναι.

Κατανταει σχεδον λυπηρο γιατι, ετσι, χανει ακομη και εκεινα τα points /δικαια που εχει :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνονται διαφορετικές ανάγκες, διαφορετικών ανθρώπων, με διαφορετική αισθητική ματιά και στη μέση μπαίνει και η σχέση τιμής- αξίας, λες και η αξία είναι η ίδια για τον καθένα.

 

Χαμένος χρόνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρινουμε την αντικειμενικοτητα με τον παρωπιδισμο :shifty:

 

Αν και δε το λεγα για σένα, με τον παρωπιδισμό συμφωνώ. Απλά η αντικειμενικότητα είναι λίγο που μου τα χαλάει. Τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με ενοχλει, αν καποιος ειναι "ερωτευμενος" με τα Mac -μολονοτι καλο ειναι, να εχουμε μια αισθηση του μετρου :P

Με ενοχλει αν (σχεδον) με λεει βλακα που δεν ειμαι κι εγω, μπερδευοντας την "τυφλοβδομαδα" του με τη Νιρβανα :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο alex, όπως πάντα, απ' ότι βλέπω (από το quote) συνεισφέρει απλά επισημαίνοντας πόσο χαζοί είναι όλοι οι υπόλοιποι εκτός από τον ίδιο.

 

Χρήσιμος άνθρωπος. Τι θα κάναμε αν δεν μας εξηγούσε και κάποιος (χωρίς κανένα απολύτως επιχείρημα) πόσο χαζοί είμαστε.

 

Manuel όπως λέει και ο χτίστης στην Γερμανία, η αυτογνωσία είναι μεγάλο πράγμα... όπως και σε άλλο τόπικ που παραδέχεσαι ότι είσαι ηλίθιος (δεν το λέω εγώ... ο ίδιος του το λέει) έτσι και εδώ μας βάζεις για μία ακόμα φορά τα γυαλιά.

 

Τώρα μέχρι να βρεθεί κάποιος να το κάνει quote γιατί εσύ είσαι υπεράνω (άσχετα αν κάθε 2 ποστ με μένα ασχολείσαι) ξαναγράψε μας για το πόσο σου άλλαξαν τα μακ την ζωή και ας ασχολήσε με τους υπολογιστές από τότε που ο κακός ΠΟΚ βασίλευε...

 

Μερικοι χαραμιζονται..

 

Ουτε ο Κουγιας τετοια διαστρεβλωση των λεγομενων των αλλων.

 

Δεν σταματάνε ποτέ να μας εκπλήσσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νομίζω ότι αρκετά έχουμε ξεφύγει. Το topic έχει απωλέσει πλέον όποια χρησιμότητα ίσως είχε...

 

Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...