Προς το περιεχόμενο

Ταινίες με θέμα το ταξίδι στον χρόνο !!


Cloud_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να αναφέρω κι εγώ 2 ταινίες, που δεν έχουν ειπωθεί. Έχουμε και λέμε, The Deaths of Ian Stone σκοτεινή ταινία θρίλερ/τρόμου, και την κωμωδία Land of the Lost, που είναι ότι πρέπει για ένα απολαυστικό βραδάκι (έχει γίνει καλή δουλειά, όσον αφορά τα εφέ).

ΥΓ1. Το Premonition, που αναφέρθηκε με την Sandra, δεν το έχω δει, αλλά, καθώς προτιμώ τις γνήσιες ταινίες, θα πρότεινα το Premonition, το οποίο, είχε από τις καλύτερες ατμόσφαιρες που έχω συναντήσει σε ταινία τρόμου.

ΥΓ2. To Groundhog Day είναι η ταινία που θα ψήφιζα σαν την καλύτερη που "παίζει" με τον χρόνο.

ΥΓ3. Με συγχωρείτε, αλλά νομίζω πως θα βοηθήσει ο παρακάτω σύνδεσμος, ο οποίος δείχνει τις 100 καλύτερες ταινίες (βάσει της βαθμολογίας) σχετικές με ταξίδια στον χρόνο. (Έχω ορίσει να μην εμφανίζει ταινίες που έλαβαν λιγότερες από 1000 ψήφους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To time travelers wife ειδα προσφατα δεν ξερω αν αναφερθηκε.

 

Το είδα κι εγώ πρόσφατα και δυστυχώς είναι μια πατάτα και μισή. Σε όσους σκοπεύουν να τη δουν, προτείνω να την αποφύγουν.

 

Όσο για το toki wo kakerou shojou (the girl who leapt through time), είναι αρκετά καλή ταινία, μόνο που είναι... anime ταινία. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το toki wo kakerou shojou (the girl who leapt through time), είναι αρκετά καλή ταινία, μόνο που είναι... anime ταινία. :-D

 

Για αυτό είναι καλή!

Αν προσπαθούσε κάποιος να γυρίσει αυτήν την υπόθεση σε "κανονική" ταινία, το αποτέλεσμα μάλλον θα ήταν αρκετά χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το toki wo kakerou shojou (the girl who leapt through time), είναι αρκετά καλή ταινία, μόνο που είναι... anime ταινία. :-D

 

Your point being?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...