Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να μου πεις αν πάνω στο κουτάκι και συγκεκριμένα στο κάτω δεξιά μέρος σου λέει dts ή όχι?

 

Αν σου λέει τότε είναι το gen2 αν δεν σου λέει τότε δυστυχώς εχεις το gen1.

 

HDMI

dts 2.0+

Dolby Digital

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τωρα το κανει και στα avi...παιζει λιγο εως καθολου κ μετα κοβει τον ηχο και το παιζει καρε καρε. Αυτο σημαινει οτι και τα avi πρεπει να τα περναω απο το mkvtoolnix?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι στα avi δεν παιζει κάτι τετοιο.

Μήπως έχει αρχίσει να τα παίζει το μηχάνημα κανε του και αλλά τεστς και αν συνεχίσει πήγαινε το πίσω και αφού τώρα πλέον δεν υπάρχουν τα wd hd tv gen1 θα στο αντικαταστήσουν με το νέο gen2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα, αν συνδέσω αυτό το home cinema http://www.pixmania.gr/gr/gr/06756842/art/yamaha/Συνολο-home-cinema-5.1-av-3117---Ασημι.html

η αυτό http://www.pixmania.gr/gr/gr/00440525/art/sony/Συνολο-home-cinema-ht-ddwg800.html με το wd media player θα έχω 5.1 dts; νομίζω έχουν και τα δύο οπτική ίνα

 

---------- Προσθήκη στις 22:42 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:35 ----------

Επεξ/σία από mathiouel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα, αν συνδέσω αυτό το home cinema Yamaha Συνολο Home Cinema 5.1 AV-3117 - Μαυρο

η αυτό Sony Συνολο Home Cinema HT-DDWG800

με το wd media player θα έχω 5.1 dts; νομίζω έχουν και τα δύο οπτική ίνα

Επεξ/σία από mathiouel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κατέβασα απο το thegreekz.com την ταινία The Other Guys (2010) 1080p BluRay x264-METiS όμως ο ήχος δεν είναι συχρονισμένος με την ταινία,διάβασα σε ένα ξένο forum ότι έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη ταινία!Φαντάζομε ότι πρέπει να αλλάξω κάτι με το mkvmerge GUI αλλά δεν ξέρω τι... Έχω το wd media player gen 2! Αν ξέρει κανείς να απαντήσει,ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά έχω το HD TV Gen 1 με το τελευταίο firmware update και πολλές ταινίες ριπαρισμένες με το dvd shrink στη default ρυθμιση, δηλ. σε αρχεια VOB του 1 GB.

 

Έχω δύο θέματα:

 

1) Δεν υπάρχει τρόπος να παίξει η ταινία ολόκληρη; Γιατί αναγκάζομαι να βλέπω ένα-ένα τα αρχεία VOB.

 

2) Οι ελληνικοί υπότιτλοι που είναι ενσωματωμένοι στην ταινία δεν εμφανίζονται.

 

Μπορώ να κάνω κάτι; Κάπου διάβασα ότι ίσως με παλαιότερο firmware να παίζουν οι υπότιτλοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αν δεν εχεις και το .ifo αρχείο που είναι για τη συγκεκριμένη ομάδα των vob files μην περιμένεις να παίξει ολόκληρη η ταινία. Μια άλλη λυση είναι να μετατρέψεις όλη τη δομή του dvd σε .iso αρχείο.

 

2. Δεν υπάρχει τετοιο ζήτημα σίγουρα κάτι κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα update και στα 2 wd live που έχω. το πρώτο είναι συνδεδεμένο στο δικτυο απευθείας στο router και δεν μου παρουσιαζει καποιο προβλημα ( μεχρι στιγμής.... )Το δευτερο το έχω συνδεσει μέσω powerline και αρνειτε να παιξει ολοκληρωμένα μια ταινία ..... εκανα και roll back to firmware αλλα παρολα αυτα τα κολλήματα πάνε συννεφο. .Μετετρεψα και τα αρχεία μου σε isoπάλι τα ίδια ..... Δεν μπορώ να καταλάβω αφού γυρνάω στο παλιο firmware γιατί δεν παίζει κανονικά όπως παλια.... Το εχουν ξεφτιλίσει εκει στη wd.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γιατί τα power line δεν προτείνονται γι' αυτή τη δουλειά?

Ή μήπως γιατί τα power line που εχεις πάρει δεν έχουν το bandwidth που χρειάζεται γι' αυτή τη δουλειά?

 

Και κάτι άλλο αυτό είναι το τοπικ του πρώτου wd hd tv gen1 & gen2 οχι του wd tv live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μια ερωτηση: ο συγκεκριμένος media player είναι γενικότερα εύχρηστος και απλός στην χρήση του? Γιατί θέλω να τον κάνω δώρο στη κοπέλα μου ή οποία δεν έχει σχέση με το αντικείμενο της Πληροφορικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...