Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε δεν θα δω καμία διαφορά...σε κατάλαβα overclocker και σε ευχαριστώ!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο, στο western digital media player σε μερικές ταινίες στις πιο πολλές βασικά, βγάζει μαύρες μπάρες πάνω και κάτω με αποτέλεσμα να χάνετε η μισή εικόνα, μήπως γίνετε πριν την περάσουμε στον σκληρό να την τροποποιήσουμε κάπως έτσι ώστε να έχουμε πλήρη οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οπότε δεν θα δω καμία διαφορά...σε κατάλαβα overclocker και σε ευχαριστώ!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο, στο western digital media player σε μερικές ταινίες στις πιο πολλές βασικά, βγάζει μαύρες μπάρες πάνω και κάτω με αποτέλεσμα να χάνετε η μισή εικόνα, μήπως γίνετε πριν την περάσουμε στον σκληρό να την τροποποιήσουμε κάπως έτσι ώστε να έχουμε πλήρη οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα δεις διαφορά ότι δεν θα κολλάει σε καμιά ταινία το μηχάνημα σου.

Αυτόθα παιζει οποιαδηποτε ταινία χωρίς μετά να κολλάει σε όλες τις ταινίες μεχρι να βγάλεις/βάλεις το βύσμα ρεύματος.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα δεις διαφορά ότι δεν θα κολλάει σε καμιά ταινία το μηχάνημα σου.

Αυτόθα παιζει οποιαδηποτε ταινία χωρίς μετά να κολλάει σε όλες τις ταινίες μεχρι να βγάλεις/βάλεις το βύσμα ρεύματος.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι το οποίο δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθει...

Για τα αρχεία ταινιών mkv με 1080ρ, όταν η ταινία είναι πάνω απο 10gb

πχ. 15gb ή 20gb ή 23gb κολάει η εικόνα και χάνεται ο ήχος...

Σαν να πηγαίνει καρέ καρέ....

Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει?????

Και upgrade έχει γίνει.... Και downgrade έχει γίνει....

Όσο κάνω upgrade χειρότερα είναι...

Με τα πρώτα firmware είναι κάπως καλύτερα...

Υπαρχει κάτι άλλο?????

 

Ευχαριστώ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι το οποίο δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθει...

Για τα αρχεία ταινιών mkv με 1080ρ, όταν η ταινία είναι πάνω απο 10gb

πχ. 15gb ή 20gb ή 23gb κολάει η εικόνα και χάνεται ο ήχος...

Σαν να πηγαίνει καρέ καρέ....

Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει?????

Και upgrade έχει γίνει.... Και downgrade έχει γίνει....

Όσο κάνω upgrade χειρότερα είναι...

Με τα πρώτα firmware είναι κάπως καλύτερα...

Υπαρχει κάτι άλλο?????

 

Ευχαριστώ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το εν λόγω μηχάνημα δεν είναι τόσο δυνατό όσο το νεότερο(wd tv live) είναι λογικό τις βαριές ταινίες(Όχι απαραίτητα τις ταινίες που είναι μεγάλα αρχεια) να μην μπορεί να τις παίξει άνετα λόγο chipset του μηχανήματος και τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το εν λόγω μηχάνημα δεν είναι τόσο δυνατό όσο το νεότερο(wd tv live) είναι λογικό τις βαριές ταινίες(Όχι απαραίτητα τις ταινίες που είναι μεγάλα αρχεια) να μην μπορεί να τις παίξει άνετα λόγο chipset του μηχανήματος και τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε JUST-GAMER το πνεύμα σου δεν μου αρέσει καθόλου, οπότε καλύτερα ας το αφήσουμε το θέμα, γιατί απλά όπως λες "πολύ απλά δεν ασχολούμαι άλλο". Εγώ πόσταρα το πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε, μπας και ξέρει κανείς καμία λύση και εσύ πετάς πνεύμα!!

Έχεις να πεις κάτι στην ουσία για να βοηθήσεις ή όχι?

Και όταν εννοούσα βγάζω τους υπότιτλους μέσω του προγράμματος mkvmerge GUI, εννοώ μήπως λόγο της επεξεργασίας αυτής (bug σε κάποια έκδοση του) το επεξεργασμένο αρχείο mkv έχει το θέμα. Φυσικά δεν υπονόησα ότι λόγο των βγαλμένων υποτίτλων δεν παίζει το αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε JUST-GAMER το πνεύμα σου δεν μου αρέσει καθόλου, οπότε καλύτερα ας το αφήσουμε το θέμα, γιατί απλά όπως λες "πολύ απλά δεν ασχολούμαι άλλο". Εγώ πόσταρα το πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε, μπας και ξέρει κανείς καμία λύση και εσύ πετάς πνεύμα!!

Έχεις να πεις κάτι στην ουσία για να βοηθήσεις ή όχι?

Και όταν εννοούσα βγάζω τους υπότιτλους μέσω του προγράμματος mkvmerge GUI, εννοώ μήπως λόγο της επεξεργασίας αυτής (bug σε κάποια έκδοση του) το επεξεργασμένο αρχείο mkv έχει το θέμα. Φυσικά δεν υπονόησα ότι λόγο των βγαλμένων υποτίτλων δεν παίζει το αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν πουλάω πνεύμα γιατί πολύ απλά ενώ σου λέω τι λυση εσύ δεν τη δέχεσαι ή κάνεις ότι δεν τη καταλαβαίνεις επομένως πως θες να σε αντιμετωπίσω δηλαδή?

 

Όσο για ποιο λόγο παρουσιάζεται αυτό το πρόβλημα στα παλιά wd hd tv gen1 & gen2 το λέω κι αυτό στο παραπάνω ποστ μου άλλο αν εσύ προτίμησες είτε να το αγνοήσεις, είτε να μην το διαβάσεις καν.

 

Επομένως ΔΕΝ φταίει ούτε το μηχάνημα ούτε το fw που εχεις αλλά ο προγραμματιστής του mkvtoolnix που έβαλε στις νεότερες εκδόσεις αυτό που είπα ποιο πάνω με αποτέλεσμα νεες ταινίες να το χρησιμοποιούν ενώ παλιές όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν πουλάω πνεύμα γιατί πολύ απλά ενώ σου λέω τι λυση εσύ δεν τη δέχεσαι ή κάνεις ότι δεν τη καταλαβαίνεις επομένως πως θες να σε αντιμετωπίσω δηλαδή?

 

Όσο για ποιο λόγο παρουσιάζεται αυτό το πρόβλημα στα παλιά wd hd tv gen1 & gen2 το λέω κι αυτό στο παραπάνω ποστ μου άλλο αν εσύ προτίμησες είτε να το αγνοήσεις, είτε να μην το διαβάσεις καν.

 

Επομένως ΔΕΝ φταίει ούτε το μηχάνημα ούτε το fw που εχεις αλλά ο προγραμματιστής του mkvtoolnix που έβαλε στις νεότερες εκδόσεις αυτό που είπα ποιο πάνω με αποτέλεσμα νεες ταινίες να το χρησιμοποιούν ενώ παλιές όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου και τι προτείνεις να κάνω δηλαδή, να βάλω ποιο παλιό fw στο WD? ΟΚ ο προγραμματιστής έκανε την πατάτα εγώ τι να κάνω δεν καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου και τι προτείνεις να κάνω δηλαδή, να βάλω ποιο παλιό fw στο WD? ΟΚ ο προγραμματιστής έκανε την πατάτα εγώ τι να κάνω δεν καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ ή το κάνεις επίτηδες ή δεν εξηγείτε αλλιώς.

Ξέρεις να διαβάζεις?

 

Αν ναι διάβαζες το ποστ μου ποιο πάνω εξηγώ λεπτομερέστατα και με εικόνα κιόλας τι πρέπει να κάνεις αν εσύ δεν το καταλαβαίνεις δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω πάνω σε αυτό.

 

Όλοι οι άλλοι εδώ μέσα πως το κατάλαβαν?

 

Συγνώμη για το ύφος της απαντήσεις μου αλλά πρέπει να το κάνεις επίτηδες γι' αυτό και αυτό το ύφος.

 

Με πάρα πολύ απλά λόγια πρέπει να περάσεις την ταινία/αρχείο που σου προκαλούν το πρόβλημα από το πρόγραμμα mkvtoolnix 4.0.0.

 

Αρχικά ανοίγεις το πρόγραμμα mkvtoolnix 4.0.0 και πατάς το κουμπί "add" μετά επιλέγεις το αρχείο(Συνήθως mkv) που θελεις, στη συνέχεια πατάς το πλήκτρο "browse" στο πεδίο "output filename" για να δηλώσεις στο πρόγραμμα που θελεις να δημιουργήσει το νέο σωστό αρχείο mkv και πατάς το πλήκτρο "start muxing" όταν τελειώσει βάζεις το νέο αρχείο από το φάκελο που του επέλεξες στο wd hd tv αφού πρώτα το βγάλεις/βάλεις στο ρεύμα και όλα ok.

 

Ήταν τόσο δύσκολο τελικά?

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...