Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα για το live ενδιαφέρομαι...

 

Αυτό δεν είναι;

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303577

Ναι.

 

παιδιά εχω το wd media player 1gen μπορει να μου πει κάποιος εαν εχει βγει κάποιο firmware για να παίζω αρχεία flv (youtube)

ευχαριστω πολυ...

Οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθετε λίγο να διαβάζετε και τα προηγούμενα ποστ πριν ποσταρετε μια ερώτηση.

Το λέω αυτό γιατί η απάντηση στο πρόβλημα σου φαίνεται 6 ποστ πριν από το δικό σου ποστ.

 

Ευχαριστώ, το είχα διαβάσει στα γρήγορα και μου είχε σχηματιστεί η εντύπωση πως αφορούσέ μόνο όσους είχαν πρόβλημα με ήχο.

 

Ερώτηση 1: Μπορώ να σβήσω αρχεία μέσα από το menu του WD HD TV? Αναφέρομαι στις ταινίες που έχω δει.

 

Ερώτηση 2: Σκέφτομαι να το πουλήσω, γιατί θέλω και μηχάνημα με κάρτα δικτύου για να ενοποιήσω στο σπίτι μου όλα τα Media player, XBOX με server το PC. Αξίζει να το πουλήσω και να αγοράσω το Live ή να κοιτάξω κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ανάλογα ποια gen έχεις. Αν έχεις το wd hd tv gen1 τότε όχι αν εχεις όμως το wd hd tv gen2(Θα γράφει και dts πάνω στο κουτί) τότε ναι.

2. Εννοείτε και το ρωτάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους,

Εχω αγορασει ενα WD HD TV 2gen. Τον φερνω σπιτι, κατεβαζω 2-3 ταινιες *.mkv τις βαζω στον σκληρο , το βαζω να παιξει και...τιποτα. Με το που επιλεγεις την ταινια κολλαει ειτε στο μπλε στρογγυλο της αναμονης η στο 00:00:00. Ξεκιναω λοιπον το research...απενεργοποιω το media library..τιποτα, κανω θπγραδε το fw τιποτα...βαζω την ταινια σε στικακι...τιποτα...διαβαζω για το mkvtoolnix, ωραια λεω, δεσαμε. Βρισκω το 4.0.0. το κατεβαζω περναω την ταινια και παιζει γιουπι. περναω τις υπολοιπες ...ξανα τα ιδια. το πιο τρελο απο ολα ειναι οτι καποια στιγμη περασα μια μικρη ταινια στο στικακι (3gb) και επαιξε. μολισ εβαλα την ιδια ταινια στον εξωτερικο σκληρο τζιφος...καμμια λογικη. Any ideas?

Plz help πριν το σπασω απο τα νευρα μου.

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να ξέρεις και εσύ και οι υπόλοιποι εδώ.

 

Από τι στιγμή που θα παίξεις μια οποιαδηποτε ταινία που έχει φτιαχτεί με νεότερη έκδοση από το mkvtoolnix 4.0.0 τότε αν δεν το βγάλεις από το ρεύμα και να το ξανά βάλεις δεν πρόκειται να παίξει κανένα αρχείο σωστά ακόμα και αν πριν έπαιζε σωστά επομένως το πόρισμα είναι ότι αν σου τύχει και σε καποια άλλη ταινία το βγάζεις/βάζεις στο ρεύμα και δοκιμάζεις πάλι αφού περάσεις την ταινία από το mkvtoolnix 4.0.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Just Gamer,

Αν καταλαβα καλα τοτε αυτο δικαιολογει ακομα και το οτι μετα απο μια αποτυχημενη προσπαθεια αρνειται να παιξει ακομα και απλο dvdrip Των 700 mb? Μηπως τελικα επρεπε να ειχα παρει LAcie η Seagate? Η μονη λυση λοιπον που εχω ειναι plug-unplug & pray? Κατα το unplug πρεπει να κανω και reset to to factory settings και μετα παλι να απενεργοποιησω το media library?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν χρειάζεται reset to factory default απλά η καλύτερη και ποιο σίγουρη λύση είναι να περάσεις όσα αρχεια στο κάνουν από το mkvtoolnix 4.0.0 και δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα.

 

Και εννοείτε ότι το wd hd tv gen2 είναι πολύ ανώτερο/δυνατότερο μηχάνημα από αυτά τα δυο ελεεινά media players που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Just Gamer,

Καταρχας σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου. Ακολουθησα τις οδηγιες σου και πραγματι το πρωτο αρχειο επαιξε (4Gb). Δοκιμσα το επομενο (4,8 gb- απλα γραφω το μεγεθος μηπως και παιζει ρολο) και στο 1 λεπτο περιπου με πεταει πισω στο μενoυ. Σκεφτηκα οτι μπορει να ειναι corrupted και εβαλα το τριτο αρχειο (6,7 gb). Μολις περασαν οι τιτλοι της αρχης και αρχισε να παιζει η ταινια , με ηχους υποτιτλους κλπ αρχισε να κολλαει κ να παιζει πολυ αργα τα frames. Απο εκεινη την ωρα το κανει σε ολα ακομα κ αν κανω unplug. Υποψην οτι και τα τρια αρχεια τα περασα απο mkvtoolnix 4.0.0.. Any ideas? Γενικως μου κανει εντυπωση οτι, οτι και αν ειναι αυτο που παθαινει παγιωνει αυτη την κατασταση. Πρωτη φορα το συνανταω αυτο. Ειμαι λιγο στα χαμενα οποτε οποιος εχει καποιες περαιτερω ιδεες-συμβουλες-οδηγιες θα τις ακολουθησω ευχαριστως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτοντως το media player εχει code WDBABG...... και οχι WDBABF...... που διαβασα εδω. Μηπως αυτο παιζει κανεναν ρολο? Μηπως να το δωσω πισω και να παρω το live ? (ο λογος ποθ δεν πηρα το live ηταν γιατι δεν μπορουσα να κανω ουσιαστικη χρηση των net δυνατοτητων του αν ειναι να ξενοιασω ομως....)Υποτιθεται οτι τα 2ης γενιας δεν εχουν θεμα με τα μεγαλα αρχεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου πεις αν πάνω στο κουτάκι και συγκεκριμένα στο κάτω δεξιά μέρος σου λέει dts ή όχι?

 

Αν σου λέει τότε είναι το gen2 αν δεν σου λέει τότε δυστυχώς εχεις το gen1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...