Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα απο εμενα.

Ψάχνω να βρώ ένα MMORPG που να περνάω ευχάριστα τον όποιο χρόνο μου στο πισι.

Είμαι παικτης απο vanilla σε L2,WOW,aion έχω παίξει αρκετά wot,warthunder,lol και δεν με συγκηνεί αυτός ο τύπος παιχνιδιού.Πιο πολύ ψάχνω κάτι σε open world παιρνω το οπλο μου και ξεκινάω να λεβελιάζω.

Ιδέες για να κοιτάξω κάτι;Μιας και το lineage3 μάλλον θα αργήσει άλλα 20-30 χρόνια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΣΚ που θα χω χρονο θα το δω archage.

Απο οικονομια τι λέει?

Μιας και l2 λάτρευα τα νανακια;

Και wow τερματισα ολα τα crafting skills σε πολλους χαρακτηρες φυσικα;

Επεξ/σία από TsoliasGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα απο εμενα.

Ψάχνω να βρώ ένα MMORPG που να περνάω ευχάριστα τον όποιο χρόνο μου στο πισι.

Είμαι παικτης απο vanilla σε L2,WOW,aion έχω παίξει αρκετά wot,warthunder,lol και δεν με συγκηνεί αυτός ο τύπος παιχνιδιού.Πιο πολύ ψάχνω κάτι σε open world παιρνω το οπλο μου και ξεκινάω να λεβελιάζω.

Ιδέες για να κοιτάξω κάτι;Μιας και το lineage3 μάλλον θα αργήσει άλλα 20-30 χρόνια....

Elder Scrolls online ταιριάζει τέλεια σε αυτό που ζητάς (εγώ ήμουν καμένος στο wow και το έχω αγαπήσει τρελά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει κανείς? https://www.youtube.com/watch?v=p-ch2lkdPH8 και https://www.youtube.com/watch?v=BzlDG8fINTQ&t=128s τι γνώμη έχεται?

Για πριν από δέκα χρόνια που βγήκε, εξαιρετικό παιχνίδι, αλλά πολύ hardcore σε έναν κόσμο όπου το wow και άλλες ΑΑΑ παραγωγές κυριαρχούσαν. Το κακό του ήταν πως ήταν ένα παιχνίδι που για να το απολαύσεις ήθελε κόσμο, και κόσμο δεν είχε. Αν το διαφημίσουν σωστά, μπορεί να έρθουν ξανά οι μέρες δόξας του αρχικού release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πριν από δέκα χρόνια που βγήκε, εξαιρετικό παιχνίδι, αλλά πολύ hardcore σε έναν κόσμο όπου το wow και άλλες ΑΑΑ παραγωγές κυριαρχούσαν. Το κακό του ήταν πως ήταν ένα παιχνίδι που για να το απολαύσεις ήθελε κόσμο, και κόσμο δεν είχε. Αν το διαφημίσουν σωστά, μπορεί να έρθουν ξανά οι μέρες δόξας του αρχικού release.

οποτε αυτο τωρα τι ειναι ? DLC? Relaunch? Remake? Δεν καταλαβαινω τι παιζει ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε αυτο τωρα τι ειναι ? DLC? Relaunch? Remake? Δεν καταλαβαινω τι παιζει ακριβως.

 

Είναι Relaunch του πρώτου Darkfall απο δύο διαφορετικές εταιρείες 

 

Για πριν από δέκα χρόνια που βγήκε, εξαιρετικό παιχνίδι, αλλά πολύ hardcore σε έναν κόσμο όπου το wow και άλλες ΑΑΑ παραγωγές κυριαρχούσαν. Το κακό του ήταν πως ήταν ένα παιχνίδι που για να το απολαύσεις ήθελε κόσμο, και κόσμο δεν είχε. Αν το διαφημίσουν σωστά, μπορεί να έρθουν ξανά οι μέρες δόξας του αρχικού release.

 

Συμφωνώ οτι χρειάζεται να υπάρχει πολύς κόσμος στο παιχνίδι για να το ευχαριστηθείς αν και όταν είχε πρωτοβγεί δεν το είχα παίξει.

Δαιφήμιση βλέπω οτι γίνεται απλα ρωτάω αν κάποιος παίζει ήδη η αν ενδιαφέρεται να ασχοληθεί ή αν υπάρχει κάποια Ελληνική clan 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Mu online

Καλησπέρα παιδιά παίζει κανένας mu online;;;;;

Έψαξα όλο το site για να βρω κάποιο threat για το muonline game αλλά δεν βρίσκω τίποτα έχω κάποιες ερωτήσεις άμα Γνωρίζει κανένας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια.. ενα παιχνιδάκι σαν το metin2 ψαχνω. Επαιζα 9-10 χρονια και απλα δεν με γεμίζει τιποτα αλλο.. προτεινετε κατι κι ας πληρωσω και καποια λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήθελα να αναφέρω, ειδικά για όσους γνωρίζουν το Icarus (Icarus Online-Riders of Icarus), ότι εδώ και 3 μήνες περίπου έχει βγει νέος, πολύ βελτιωμένος private server για το παιχνίδι που ονομάζεται Divine Icarus, με active admins και gms, όλο το lvl70 content, με Stygaea (cross server PvP area) και τρεις servers (EU, NA, BR), με custom content/npcs/drops, βελτιωμένα rates για xp, taming, reverse, crafting, pve rebalancing στα classes και άλλες πολλές βελτιώσεις που κάνουν το παιχνίδι ασύγκριτα καλύτερο από ότι στους official servers (nexon+korea). 

Όλα τα dungeon στο Divine Icarus έχουν γίνει modified για να υποστηρίζεται full raid με 10 άτομα, σε σύγκριση με τα μόνο 6man party του official.

Για όσους δεν έχουν δει ποτέ το παιχνιδάκι, αξίζει να ρίξετε μια ματιά, έχει όμορφα γραφικά και εκατοντάδες mounts.

http://prntscr.com/mnhcn9

Ο server είναι ακόμα σε open beta, οπότε υπάρχουν ακόμα κάποια bugs κλπ, αλλά το παιχνίδι είναι απόλυτα playable και οι admins το βελτιώνουν καθημερινά.

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ:

https://ic.divinegames.to/newsletter/

Υπάρχει και international guild με Έλληνα leader και ελληνικό core team και πολλούς άλλους παίκτες από όλη την Ευρώπη (αλλά και Αμερική) και έχει γίνει ένα ωραίο παρεάκι. Για όσους ενδιαφέρονται το guild ονομάζεται Empire και είναι χαλαρή φάση (τουλάχιστον για την ώρα), φαρμάρουμε dungeons και φτιάχνουμε gear, αλλά στο μέλλον άμα γίνουμε περισσότεροι και ψηθούμε, γιατί όχι να χωθούμε και στο pvp. :D

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι το Icarus σε καμία περίπτωση δεν φημίζεται για το pvp του, καθώς είναι αρκετά unbalanced για την ώρα (assassin και wizard πετσώνουν), αλλά οι admin του server έχουν πει ότι θα το φτιάξουν κι αυτό, άλλωστε πρόσφατα έκαναν rebalancing των classes στο pve και ήταν πολύ επιτυχημένο, οπότε είμαστε αισόδοξοι ότι στο προσεχές μέλλον θα έχουμε και καλό pvp.

Αν κανένας ψηθεί να παίξει, μπορεί να κάνει pm για invite:

Antonis, MissMargaret, nantia, Alanis, Fake, Nifera, Firefly

Επίσης, όλα τα μέλη του guild έχουν rights για invite, κι έτσι όποιος μπει στο guild μπορεί να κάνει μόνος του invite και φίλους, έχουμε alliance με 2 guild και συνολική χωρητικότητα 130 άτομα, οπότε υπάρχει χώρος για όλους! ;)

To discord του guild είναι:

https://discord.gg/hg95k63

Ψηθείτε παίδες, σας περιμένουμε!

:)

Επεξ/σία από Poleimechanos2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...