Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κ πιο ακριβα corum,ulysse nardin,tudor,bremont,hublot,panerai 


2 φίλοι μου έχουν tissot:

 

Ο ένας αυτό: https://www.skroutz.gr/s/2576004/Tissot-T-Sport-PRC200-Black-Leather-Strap-Chronograph.html

 

Και ο άλλος αυτό: https://www.skroutz.gr/s/357826/Tissot-SPORT-PRS516-Stainless-Steel-Bracelet-T044-430-21-051-00.html

 

Πάρα πολύ όμορφα και τα 2.

 

Αγορά θα κάνεις από Ελλάδα;

 

Mε λουράκι ή μπρασελέ προτιμάς

το 2 το ειχα,καλο ρολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, είναι όμορφο, με ωραίο μέγεθος και έχει βγει σκυλί.

 

Δεν ξέρω αν έχει βιδωτή κορώνα, πάντως το έχει λιώσει στη θάλασσα όσα χρόνια το έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μ'αρέσει που επειδή είδα 2 φορές ανοιγμένη την κορώνα στο σεικο που έχω (στην πρώτη σκάλα που αλλάζεις την ημερομηνία) πήγα και πήρα ένα οικονομικό casio που μου άρεσε, για να το φοράω πιο εύκολα και με φόρμες\φούτερ κλπ (είναι και πολύ ελαφρύ) αλλά και για στη θάλασσα να είμαι πιο ξέγνοιαστος.

 

Ούτε αυτό έχει βιδωτή κορώνα, αν το ήξερα τότε παίζει να έπαιρνα ένα σαν του GeorgeHellas.

 

Τώρα πάντως, θα μπει και θα πει και ένα τραγούδι... και ότι γίνει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεμορφο! Άντε να διαλέξεις τώρα!

Δεν με νοιάζει να δώσω και παραπάνω αρκεί να μου αρέσει βέβαια αν το πάω έτσι δεν έχει τελειωμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν ήσασταν μεταξύ του ίδιου ρολογιού σε automatic και σε quartz έκδοση, ποιο από τα δύο θα διαλέγατε; (μην λάβετε υπόψη το κόστος)

 

Για παράδειγμα:

 

TISSOT T-RACE MOTOGP QUARTZ 2016

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι ποσα δινεις?


αν μιλας συγκεκριμενα για αυτα τα 2 τοτε κανενα,αν μιλας γενικως,τοτε το αυτοματο


ακομη πιο συγκεκριμενα ο μηχανισμος   Automatic C01.211 ειναι για τα σκουπιδια,κ εχουν το θρασος να τον πουλανε σε τιμες τραγικες


σε τετοιες τιμες υπαρχουν αυτοματοι χρονογραφοι με μηχανισμο τον απειρως καλυτερο VALJOUX 7750


ο συγκεκριμενος μηχανισμος φτιαχτηκε με σκοπο να παραγουν φτηνα αυτοματα ρολογια με χρονογραφο,η tissot με  την δικαιολογια οτι ειναι limited edition  ανεβαζει τις τιμες

 

εδω η πραγματικη αξια ενος ρολογιου με τον ιδιο ακριβως μηχανισμο

 

 

https://www.skroutz.gr/s/360058/Swatch-Automatic-chrono-Blunge-SVGK400G.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία πόσα δίνω. Η ερώτηση ήταν γενική (quartz Vs automatic και γιατί) και τα δύο ρολόγια ήταν παραδείγματα. Οπτικά μου αρέσουν, αλλά αυτό δεν έχει σημασία.

 

Έχεις κάποιες προτάσεις με τον μηχανισμό που παραθέτεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ερώτηση. Όχι, μην "ανέβεις" τόσο "ψηλά". Μέχρι τα €1000 είναι καλά (κοινώς, όσο τιμολογεί η Tissot το αυτόματο του link) - επειδή είπες ότι υπάρχουν ρολόγια με τον καλύτερο μηχανισμό στα ίδια χρήματα.

 

Πάντως, εάν δεν βαριέσαι, γράψε δυο λόγια για το quartz Vs automatic. Γιατί και πού υπερτερεί το δεύτερο έναντι του πρώτου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις χρονο να ασχοληθεις με το κουρδισμα κ με τις μικροδιοθωσεις στην ωρα παρε quartz ,το αυτοματο αν δεν το φορεσεις 2 μερες σταματαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...