Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Unabomber

 

εγώ για ακριβό δωράκι σε οποιονδήποτε ρολογά θα σκεφτόμουν το moonwatch dark side of the moon (κάπου στα 9 πάει δεν θυμάμαι καλά). Είναι ξεχωριστό, και μάλλον δύσκολα θα το αγόραζε κάποιος μόνος (που νομίζω είναι αυτό που κάνει τα δώρα- δώρα). Δηλαδή συνήθως ότι θέλουμε το αγοράζουμε και μόνοι μας. 

 

Οτι πρέπει για everyday use. 

 

Τώρα αν πρέπει οπωσδήποτε να δώσετε παραπάνω για κάτι ποιο εντυπωσιακό άλλο θέμα

 

 

SP_Moonwatch_DSotM_31192445101003_vueC_1

Πολύ όμορφο! Να ρωτήσω, από μια φωτογραφία καταλαβαίνετε πόσο περίπου κάνει ένα ρολόι; Μιλάω για μάρκες που έχουν και προσιτά και πιο ακριβά. Ή ξέρετε τα μοντέλα απ'έξω;!

 

Εγω τωρα το ξερω οτι θα μαι κατα καποιο τροπο οφ τοπικ αλλα θα πω το εξης.... Γιατι να παρετε ρολοι σε καποιον που εχει τοσα καλα ρολογια? εχει πει οτι θα θελε κι αλλο?

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ...ή να ήταν ρολόι αλλά με δωροεπιταγή σε ρολογάδικο, γιατί αυτός μπορεί να έχει σκοπό να πάρει κάποιο συγκεκριμένο ή να θέλει να συμπληρώσει και λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ειναι απο το συγκεκριμενο μαγαζι?

Εμένα ρωτάς ή τον unabomber; Εγώ το είπα με τη λογική να είναι από κάποιο που έχει ποικιλία σε ακριβά ρολόγια για να μπορέσει να διαλέξει ό,τι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο! Να ρωτήσω, από μια φωτογραφία καταλαβαίνετε πόσο περίπου κάνει ένα ρολόι; Μιλάω για μάρκες που έχουν και προσιτά και πιο ακριβά. Ή ξέρετε τα μοντέλα απ'έξω;!

 

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ...ή να ήταν ρολόι αλλά με δωροεπιταγή σε ρολογάδικο, γιατί αυτός μπορεί να έχει σκοπό να πάρει κάποιο συγκεκριμένο ή να θέλει να συμπληρώσει και λεφτά.

 

Από την μάρκα μπορείς να ξέρεις πάνω κάτω τι να περιμένεις. Αυτό είναι special edition του moonwatch, το ίδιο το moonwatch αν το πάρεις χωρις διαπραγμάτευση είναι κάπου 4.5 (τιμη καταλόγου), οπότε ξέρεις ότι το special θα παίζει πάνω από 7.5. Τώρα το συγκεκριμένο ποσό το θυμόμουν από παλιά. 

 

-------------------

 

Unabomber είδα ότι είπες ότι τα rolex δεν θέλει ούτε να τα βλέπει αλλά το president everose gold 40mm, θα το προτείνω έτσι και αλλιώς. Το μόνο full gold ρολόι που θα σκεφτόμουν να φορέσω ίσως (είναι καταπληκτικό από κοντά). Κάνει περίπου 40 και βγήκε πριν 2 χρόνια (κάτι τρομερό, από μόνο του η rolex πολύ σπάνια βγάζει νέα μοντέλα -μιλάμε ανα 20ετία και άμα)

 

http://www.rolex.com/watches/day-date/m228235-0003.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μάρκα μπορείς να ξέρεις πάνω κάτω τι να περιμένεις. Αυτό είναι special edition του moonwatch, το ίδιο το moonwatch αν το πάρεις χωρις διαπραγμάτευση είναι κάπου 4.5 (τιμη καταλόγου), οπότε ξέρεις ότι το special θα παίζει πάνω από 7.5. Τώρα το συγκεκριμένο ποσό το θυμόμουν από παλιά. 

 

-------------------

 

Unabomber είδα ότι είπες ότι τα rolex δεν θέλει ούτε να τα βλέπει αλλά το president everose gold 40mm, θα το προτείνω έτσι και αλλιώς. Το μόνο full gold ρολόι που θα σκεφτόμουν να φορέσω ίσως (είναι καταπληκτικό από κοντά). Κάνει περίπου 40 και βγήκε πριν 2 χρόνια (κάτι τρομερό, από μόνο του η rolex πολύ σπάνια βγάζει νέα μοντέλα -μιλάμε ανα 20ετία και άμα)

 

http://www.rolex.com/watches/day-date/m228235-0003.html

Εντυπωσιακό!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Unabomber είδα ότι είπες ότι τα rolex δεν θέλει ούτε να τα βλέπει αλλά το president everose gold 40mm, θα το προτείνω έτσι και αλλιώς. Το μόνο full gold ρολόι που θα σκεφτόμουν να φορέσω ίσως (είναι καταπληκτικό από κοντά). Κάνει περίπου 40 και βγήκε πριν 2 χρόνια (κάτι τρομερό, από μόνο του η rolex πολύ σπάνια βγάζει νέα μοντέλα -μιλάμε ανα 20ετία και άμα)

 

http://www.rolex.com/watches/day-date/m228235-0003.html

 

Πολυ γαματο χρωμα το rose gold....

 

Check this out.....

 

new stuff...

 

http://www.rolex.com/watches/baselworld.html

 

Aυτο το daytona ειναι υποψηφιο..... :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα F.P. Journe ειναι μια κατηγορια απο μονα τους,σαν τα philippe dufour

χρησιμοποιουν χρυσο ακομη κ στον μηχανισμο


ασχετο,εμεις θα πληρωθουμε για την βοηθεια?


τοσα λεφτα εχει ας δωσει απο 1000 ευρω στους αλλους κ 10000 σε μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ιδια με τα παλιοτερα,απλα αλλαζουν λιγο εξωτερικα


πχ ενα που το 2015 εβγαινε μονο ατσαλι κ κιτρινο χρυσο ,το βγαζουν ατσαλι με ροζ χρυσο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ γαματο χρωμα το rose gold....

 

Check this out.....

 

new stuff...

 

http://www.rolex.com/watches/baselworld.html

 

Aυτο το daytona ειναι υποψηφιο..... :-)

 

ναι είχε πολύ ζήτηση το steel daytona και ήταν σε πολύ μικρή κυκλοφορία, είχε φτάσει να πάει 12+ μεταχειρισμένο ενω καινούριο κοντά στα 9 λολ

 

 

Alex μπερδεύτηκα! Γιατί στο site της rolex λέει new 2016 watches;

 

 

Το everose gold που σου λέω εγώ είναι brand new δεν είναι face-lift άλλου μοντέλου. To daydate (president) δεν έβγαινε στα 40mm. Είναι καινούριο ρολόι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι καινουριο,απλα παχυνε


το daytona εχει τον ιδιο μηχανισμο απο το 2001


δεν υπαρχουν ουσιαστικες αλλαγες 


δεν χρειαζονται κι ολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα δεν ειναι του ματς. Ας πουμε σεικο που ειδαμε γυάλιζαν αρκετα και δε του αρεσε

 

'Oποιος θέλει να δει στο περίπου πόσο ''γυαλίζει'' το δικό μου μιας και αναφέρθηκε για τα seiko από τη margaritagr:

 

 

Nομίζω είναι οκ το πόσο γυαλίζει το συγκεκριμένο seiko SKS405P1.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...