Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω για τις απαντησεις θα παω να το παρω αυριο γιατι το εχω ερωτευτει

μια τελευταια ερωτηση

εχω διαβασει οτι στο πισω μερος εχει μια βιδα που το ρυθμιζεις ωστε να μην χανει δευτερολεπτα αυτο ισχύει?

δηλαδη μπορει να το ρυθμισω να χανει μονο 1-2 την μερα

οχι δεν εχει βιδα πισω,την ωρα την ρυθμιζεις απο την κορωνα

αν δεν θες να χανει παρε ενα citizen eco drive που δεν εχει μπαταρια αλλα ειναι quartz 

η ενα σεικο κινετικ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα quartz δεν μου αρεσουν

θα παρω το τισσοτ

απλος νομιζα οτι τα αυτοματα δεν χανουν δευτερολεπτα μετα απο τοσα χρονια εξελιξης στους μηχανισμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις θα παω να το παρω αυριο γιατι το εχω ερωτευτει

μια τελευταια ερωτηση

εχω διαβασει οτι στο πισω μερος εχει μια βιδα που το ρυθμιζεις ωστε να μην χανει δευτερολεπτα αυτο ισχύει?

δηλαδη μπορει να το ρυθμισω να χανει μονο 1-2 την μερα

 

Απορία: Γιατί έχει τόση σημασία το άν χάνει 1, 2, 7, 10, δευτερόλεπτα την ημέρα; Δηλαδή, Jesus, μιλάμε για δευτερόλεπτα! Θα αργήσεις στο μεθαυριανό ραντεβού σου επειδή το Tissot θα χάσει 3 δευτερόλεπτα σήμερα και 5 δευτερόλεπτα αύριο;

 

Sorry κιόλας, αλλά μου φαίνεται αστείο να ασχολούμαστε με απώλεια δευτερολέπτων σε μη quartz μηχανισμούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως σου φαινεται περιεργο ?  :-)

 

Επισης το οτι πειναω πολυ, το βλεπεις στο Antifitness.... :P  :-D

 

 

Ε γενικά lifestyle - cars κλπ , μέσα στη μιζέρια  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία: Γιατί έχει τόση σημασία το άν χάνει 1, 2, 7, 10, δευτερόλεπτα την ημέρα; Δηλαδή, Jesus, μιλάμε για δευτερόλεπτα! Θα αργήσεις στο μεθαυριανό ραντεβού σου επειδή το Tissot θα χάσει 3 δευτερόλεπτα σήμερα και 5 δευτερόλεπτα αύριο;

 

Sorry κιόλας, αλλά μου φαίνεται αστείο να ασχολούμαστε με απώλεια δευτερολέπτων σε μη quartz μηχανισμούς...

εγω οταν φοραω ρολοι,σπανια δλδ,δεν το βαζω καν στην σωστη ωρα,αν θελω να δω την ωρα εχω κινητο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω διαβασει οτι στο πισω μερος εχει μια βιδα που το ρυθμιζεις ωστε να μην χανει δευτερολεπτα αυτο ισχύει?

δηλαδη μπορει να το ρυθμισω να χανει μονο 1-2 την μερα

οι μηχανισμοί στα ρολόγια έχουν ρυθμιστική ¨βίδα¨ αλλά αυτή είναι στην πλάτη του μηχανισμού και όχι εξωτερική (εκτός από τα μεγάλα ρολόγια) που ρυθμίζει τη προπορεία/επιπορεία του κάθε μηχανισμού, δεν μπορεί όμως να μηδενίσει το σφάλμα μέτρησης άλλα να το μειώσει στα κανονικά όρια αν έχει αυξηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι δουλεια του ρολογα αυτη,δεν μπορει ο καθενας να ανοιγει το ρολοι κ να βιδωνει-ξεβιδωνει


θα ανοιξει το τισσο κ θα δει αυτο,αν δεν ξερεις απλα κοιτας

 

 

post-204789-0-06919900-1464765153_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς ένας ιδιώτης δεν έχει τις γνώσεις ούτε τον εξοπλισμό να ρυθμίσει ένα μηχανισμό, ανέφερα κάτι που αρνηθήκατε την ύπαρξη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οταν φοραω ρολοι,σπανια δλδ,δεν το βαζω καν στην σωστη ωρα,αν θελω να δω την ωρα εχω κινητο

Ωραίος! Μόνο εσύ θα το 'κανες! :P

 

 

Πηρα αυτο προχτες.

Δεν ξερω μολις το ειδα στο site μου αρεσε παρα πολυ.

 

1-1117RN.jpg

Όμορφο! Μεγειά!

 

Είδα κι εγώ αρκετά αυτής της μάρκας όταν έψαχνα, ωραία ρολόγια αλλά νομίζω είναι λίγο πιο ογκώδη από όσο θα ήθελα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Μόνο εσύ θα το 'κανες! :P

 

 

Όμορφο! Μεγειά!

 

Είδα κι εγώ αρκετά αυτής της μάρκας όταν έψαχνα, ωραία ρολόγια αλλά νομίζω είναι λίγο πιο ογκώδη από όσο θα ήθελα.

τα ρολογια δεν ειναι για να τα φορας,ειναι σαν τους πινακες ,τα εχεις σε ξυλινη θηκη απο ριζα τριανταφυλιας κ απο πανω κρυσταλο κ απλα τα θαυμαζεις,αν εισαι σαν κ μενα μπορει κ να τους μιλας καμια φορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά νομίζω είναι λίγο πιο ογκώδη από όσο θα ήθελα.

 

Πέρασα με το αμάξι πριν λίγο από ένα μαγαζί με ρολόγια και είχε ένα σταντ με JACQUES LEMANS και μου φάνηκαν οκ σε μέγεθος. Βέβαια, τα είδα από μακριά. Αλλά να ένα Liverpool:

 

post-182562-0-03401400-1464781129_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...