Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης μην ξεχνάμε οτι ενα τύπου Rolex ρολοι δεν χάνει αξία όπως χάνει ενα αυτοκίνητο. Προσωπικα προτιμώ να έχω rolex με Alfa MIto παρά SLK με Calvin Clein (ή ακομα χειρότερα κανα αμάξι των 10.000 που έχει άλλα 20.000 εξοπλισμό για ήχο και εικόνα :P). Μιλώντας πάντα για εισόδηματα που μπορουν ΑΠΛΑ να υποστηρίξουν αξιοπρεπώς τις παραπάνω επιλογές. Δεν μπορω πάντως να βλέπω κακομοίρηδες να θέλουν να δειχτούν απο ένα ρολόι ή απο ένα αμάξι στο οποίο δεν έχουν να βάλουν βενζίνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ωραία και ακριβά ρολόγια είναι στη μόδα όσο τα ωραία και ακριβά αυτοκίνητα. το πρόβλημα είναι ότι δε μπορούν να δώσουν αξία σ΄αυτόν που τα φοράεί ή τα οδηγεί, αν είναι γύφτος θα είναι γύφτος με ρόλεξ, αν είναι τσιγγούνης θα είναι τσιγγούνης με πόρσε. αν πάλι κάποιος δίνει αξία στους άλλους μόνο σε σχέση μ΄αυτά που φορά και οδηγεί, είναι άξιος της τύχης του.

 

Συμφωνω μαζι σου κατα το ημιση,μιας και το να εισαι γυφτος δεν μου φαινεται τοσο ασχημο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω μαζι σου κατα το ημιση,μιας και το να εισαι γυφτος δεν μου φαινεται τοσο ασχημο...

 

Εξαρτάται αν σε έχει κλεψει ποτε κανεις απο δαύτους ή οχι. Την οικογενεια μου μόνο 2 φορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους τελευταίους 4 μήνες φοράω αυτό :

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=6578 ,

αλλά αυτό που σκέυτομαι να πάρω είναιτο παρακάτω:

http://www.amazon.com/Casio-PAW5000-1-Pathfinder-Solar-Power/dp/B003JF5WBA/ref=sr_1_8?s=watches&ie=UTF8&qid=1290436830&sr=1-8

 

[σκέτη ομορφιά το μηχανηματάκι]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι λογικη να καταδικαζεις ολους τους γυφτους επειδη σε εκλεψαν δυο απ αυτους.

 

Δεν καταδίκασε κανείς όλους τους γύφτους και κατα δευτερον ειπώθηκε οτι γύφτος και rolex δεν πάνε μαζί κατι που προφανώς ισχύει λόγω οικονομικής κατάστασης. Το οτι δεν θέλουν να προσαρμοστούν στην κοινωνία είναι δικο τους θέμα αλλα δυστυχώς κάποιες φορές το κάνουν και δικό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταδίκασε κανείς όλους τους γύφτους και κατα δευτερον ειπώθηκε οτι γύφτος και rolex δεν πάνε μαζί κατι που προφανώς ισχύει λόγω οικονομικής κατάστασης. Το οτι δεν θέλουν να προσαρμοστούν στην κοινωνία είναι δικο τους θέμα αλλα δυστυχώς κάποιες φορές το κάνουν και δικό μας.

 

Aλλαζεις το θεμα, δε μιλαμε για τη προσαρμοστικοτητα τους ή το rolex, εγω σχολιασα το post σου "Εξαρτάται αν σε έχει κλεψει ποτε κανεις απο δαύτους ή οχι. Την οικογενεια μου μόνο 2 φορές" με το οποιο απαντουσες στο "Συμφωνω μαζι σου κατα το ημιση,μιας και το να εισαι γυφτος δεν μου φαινεται τοσο ασχημο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το καλοκαίρι του '97, φοράω το ίδιο Seiko Kinetic που μου έκανα δώρο. Πρόκειται για το παρακάτω μοντέλο:

 

post-4351-129063141951_thumb.jpg

 

...όχι με το άθλιο δερμάτινο λουράκι όμως. Αντίθετα, έχει μπρασελέ όπως του παρακάτω:

 

post-4351-129063141958_thumb.jpg

 

Χωρίς τις επίχρυσες φέτες. Το μπρασελέ είναι όλο σε ασημί χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ειναι λογικη να καταδικαζεις ολους τους γυφτους επειδη σε εκλεψαν δυο απ αυτους.

Όχι άλλοι "φίλοι" των τσιγγάνων, έλεος - ως μόνιμος κάτοικος Ζεφυρίου τα τελευταία 15 χρόνια έχω να δηλώσω ότι τα πράμματα δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με αυτά που βγάζουν οι δημοσιογράφοι στις ειδήσεις (you know... δύσμοιρα τσιγγανόπουλα να περιφέρονται μέσα σε σκουπιδότοπους, οι μανάδες τους να κλαίγουνται "δεν έχουμε φαϊ, δεν έχουμε σπίτι, είμαστε παρατημένοι από όλους", κτλ) :mad::mad:

 

 

 

On topic: μετά από πολλά χρόνια βρήκα επιτέλους ένα ρολόι που μου άρεσε από όλες τις απόψεις: ωραίο, απλό, χωρίς χρονογράφους και πολλά φρουφρού. Ρωτάω τον πωλητή τιμή και γυρνάει και μου λέει: "Φοβερή επιλογή φίλε μου, πολύ καλό και φθηνό, μόλις... 1000€!!!". Μου πέσαν και τα υπόλοιπα μαλλιά και τελικά αγόρασα ένα lorus με 150€...

@parsifal: περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αλλά (από τις φωτό) πιστεύω ότι το λουράκι του πηγαίνει καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@parsifal: περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αλλά (από τις φωτό) πιστεύω ότι το λουράκι του πηγαίνει καλύτερα

 

Με πεθαίνεις! :P

 

Ψήφο σε αυτό το post όσοι είστε μαζί μου και με το μεταλλικό μπρασελέ, ψήφο στο από πάνω post όσοι είστε με τον dewn735 και το δερμάτινο λουρί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις βραδινές εξορμήσεις:

 

 

AR0428.jpg?osCsid=a3nejeme5iiib2icgpiavcgt43

 

 

Τώρα για κάθε μέρα, ένα Swatch που έχει αποδειχθεί ανθεκτικότατο. Δυστυχώς δε θυμάμαι μοντέλο. :-(

 

 

Επίσης, είμαι με τον Dewn!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πεθαίνεις! :P

 

Ψήφο σε αυτό το post όσοι είστε μαζί μου και με το μεταλλικό μπρασελέ, ψήφο στο από πάνω post όσοι είστε με τον dewn735 και το δερμάτινο λουρί!

 

σε εχει φαει 3-0 προς το παρον, κι εγω ειμαι υπερ του δερματινου, το αλυσιδε με χαλαει πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...