Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

600 για ρολόϊ;

omg.

 

εαν λες για εμένα , πρέπει να σου πω πως εχω τρέλα με τα ρολόγια και συγκεκριμένα με τα Casio [Protrek και Pathfinder].Βασικά μου είναι αρκετα χρήσιμη η λειτουργία τους και αυτός είναι ένας από τους κύριους λόγους που τα αγοράζω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω ένα Catamaran, ένα Camel και άλλα δύο που δεν θυμάμαι μάρκα, όλα δώρο απο τον πατέρα μου. Έχω να τα φορέσω πάνω απο 10 χρόνια! Το ρολόι με αγχώνει αν και τελευταία το σκέφτομαι να πάρω κανένα, διότι όπως αναφέρθηκε νωρίτερα μερικές φορές πρέπει να έχω το κινητό κλειστό και δεν μπορώ να τσεκάρω την ώρα.

 

Επίσης θέλω να πάρω ένα δώρο στο φίλο μου τον οποίο όνως τον βολεύουν μόνο ψηφιακά συν του ότι δεν είναι σπορτιφ τύπος... δύσκολη η κατάσταση. Τα μόνα που βρήκα και μ'άρεσαν είναι κάποια Fossil σχεδιασμένα απο τον Philippe Starck!

post-148328-0-47784500-1290948466_thumb.png

post-148328-0-84215500-1290948476_thumb.png

post-148328-0-95482200-1290948487_thumb.png

Επεξ/σία από Dwro8ea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Εγώ έχω αυτό: seiko titanium chronograph και δε το βγάζω από πάνω μου, και τώρα παρήγγειλα αυτό: casio protrek prg-80για να παίζω....

 

me wants that Seiko κι ας έχω ξεσυνηθίσει τα ρολόγια χειρός εδώ και χρόνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me wants that Seiko κι ας έχω ξεσυνηθίσει τα ρολόγια χειρός εδώ και χρόνια!

 

Μονο ebay ομως, δε λεει να πληρωσεις κερατιατικα απο Ελλαδα...

http://cgi.ebay.co.uk/SEIKO-FULL-TITANIUM-CHRONO-100M-WATCH-SND419P1-SND419-/200551909870?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item2eb1d349ee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μονο ebay ομως, δε λεει να πληρωσεις κερατιατικα απο Ελλαδα...

http://cgi.ebay.co.uk/SEIKO-FULL-TITANIUM-CHRONO-100M-WATCH-SND419P1-SND419-/200551909870?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item2eb1d349ee

 

πράγματι, ty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο ebay ομως, δε λεει να πληρωσεις κερατιατικα απο Ελλαδα...

http://cgi.ebay.co.uk/SEIKO-FULL-TITANIUM-CHRONO-100M-WATCH-SND419P1-SND419-/200551909870?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item2eb1d349ee

Εγώ το είχα πάρει από ebay το 2006 (Hong Kong) και είχα πληρώσει 150€ ψάξε μήπως τώρα το βρεις ακόμα φθηνότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογικα η ψηφιακα ειναι καλυτερα απο θεμα ακριβειας?

 

εχω αυτο εδω και 10 χρονια casiow728hd1av8047950.jpg

τα ψηφιακα πανε παντα λαθος οσο περιεργο και αν ακουγεται.

 

εγω παντως τυχαινει και εχω το ρολοι που σιχαινομαι,παρολο που ειναι εμφανισιακα και λειτουργικα καλο

 

ειναι βαρυ,και ενοχλει στο καρπο,και εχει δερματινο λουρακι και οταν βρεχεται μουχλιαζει μυριζει και κολλαει :angry:

ανταλλαζουμε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η απόκλιση των ψηφιακών και αναλογικών (quartz) ρολογιών είναι αμελητέα. Μπορεί να γινόταν εμφανής στα αναλογικά, αλλά έτσι κι αλλιώς χρειάζεται να αλλάζουμε 2 φορές τον χρόνο την ώρα οπότε δεν προλαβαίνει να χάσει λεπτά. Τώρα τα αυτόματα/κουρδιστά ρολόγια έχουν μεγαλύτερη απόκλιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...