Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου βγαζει μαυρη οθονη μετα το αρχικο loading και προσπαθω να βρω τι φταιει.Ειναι το πρωτο παιχνιδι μετα απο χρονια που δεν παιζει στο pc μου και φυσικα ειναι της ΕΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλό και χωρίς τρελές απαιτήσεις δεδομένου ότι ακόμα και στην 8800gtx μου τρέχει αρκετά ικανοποιητικά. Το καλό είναι ότι ο καθένας μπορεί να το παίξει όπως γουστάρει, από easy που είναι τελείως arcade μέχρι την τελευταία βαθμίδα που η ζημιά είναι στο 100% και ο έλεγχος του αυτοκινήτου ανήκει εξ΄ ολοκλήρου στον παίχτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλό και χωρίς τρελές απαιτήσεις δεδομένου ότι ακόμα και στην 8800gtx μου τρέχει αρκετά ικανοποιητικά. Το καλό είναι ότι ο καθένας μπορεί να το παίξει όπως γουστάρει, από easy που είναι τελείως arcade μέχρι την τελευταία βαθμίδα που η ζημιά είναι στο 100% και ο έλεγχος του αυτοκινήτου ανήκει εξ΄ ολοκλήρου στον παίχτη.

 

Chill όταν λες οτι τρέχει ικανοποιητικά με την 8800gtx τι εννοείς ??

Δεν το παίζεις με όλα στο full ???

Ρωτάω γιατί έχω την ίδια κάρτα γραφικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1920x1200, 2AA, Vsync on, car detail καθώς και το τελευταίο (μου διαφεύγει ποιο είναι) detail στο max και τα υπόλοιπα στο medium (ακόμα 3 ή 4 settings είναι). Δεν πείραξα τίποτα ουσιαστικά στις ρυθμίσεις που μου εμφάνισε από μόνο του εκτός από το full screen :P. Τρέχει με 40-50fps στους αγώνες, άψογα για κάρτα τριετίας και σύστημα 2ετίας και μάλιστα στα Vista(πάω να χτυπήσω σκληρό αυτή την βδομάδα να δοκιμάσω τα 7άρια). Τα πλήρη specs είναι στην υπογραφή μου αν θες να συγκρίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοαπογοητεύτικα να πω την αλήθεια.Βέβαια συγκρίνω με το Grid πάντα που μ'αρέσει πολύ.Η απογοήτευση είναι όσον αφορά το θέμα χειρισμού.Ότι και αμάξι να πήρα : VW Scirocco,Audi S3,S4,BMW M3 απλά δεν μπορούσα να το μαζέψω στο δρομο.Το τιμόνι αργούσε να ανταποκριθεί εκεί που το έστελνες λες και είχε lag , με αποτέλεσμα να το κρατάω στο δρόμο συνέχεια με ανάποδο τιμόνι.Ίσως να φταίνε και οι ρυθμίσεις,ίσως το ότι το συγκρίνω με το GRID που έχει πολύ arcade χειρισμό.Έβγαλα traction control κλπ,κλπ.

Από τα θετικά του παιχνιδιού :

1.Carrier mode με χρήματα που ανεβαίνεις επίπεδο , κάνεις βελτιώσεις κλπ όπως στο Gran Turismo

2.Ρεαλιστικότατο και μέσα στο αμάξι και απέξω το περιβάλον.

3.Επεξηγεί και την παραμικρή λεπτομέρεια.Ακόμα και οδηγίες πως να ντριφτάρεις έχει ή πως να στρίβεις σωστά.

Αρνητικά :

1.Αυτό που ανέφερα παραπάνω σχετικά με το handling

2.Έχει πολλά βιντεάκια που ναι μεν στην αρχή οταν δεν τα έχεις ξαναδεί αρέσαουν,αλλά φαντάζομαι οτι μετά από κάποιες ώρες θα κουράζουν.

Αυτά όσον αφορά το λίγο που το δοκίμασα.

Το παιχνίδι έτρεξε σε Core 2 Duo 2,33MHz 2GB RAM, σε ATI Shappire Toxic 4850 512MB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1920x1200, 2AA, Vsync on, car detail καθώς και το τελευταίο (μου διαφεύγει ποιο είναι) detail στο max και τα υπόλοιπα στο medium (ακόμα 3 ή 4 settings είναι). Δεν πείραξα τίποτα ουσιαστικά στις ρυθμίσεις που μου εμφάνισε από μόνο του εκτός από το full screen :P. Τρέχει με 40-50fps στους αγώνες, άψογα για κάρτα τριετίας και σύστημα 2ετίας και μάλιστα στα Vista(πάω να χτυπήσω σκληρό αυτή την βδομάδα να δοκιμάσω τα 7άρια). Τα πλήρη specs είναι στην υπογραφή μου αν θες να συγκρίνεις

 

Ok thanks Chill!!!

Με κάλυψες πλήρως !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tarantules, με τι χειρισμό το έπαιξες? Με gamepad είναι τελείως unplayable, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Στην normal δυσκολία που λογικά οι περισσότεροι θα επιλέξουν suckάρει ο χειρισμός μιας και επεμβαίνει πάρα μα πάρα πολύ η cpu. Το έβαλα experienced λοιπόν (που σημαίνει πως ο πλήρης έλεγχος του αυτοκινήτου ήταν στα χέρια μου), έπιασα και το keyboard και βρήκα την υγεία μου (πατώντας βέβαια σαν τρελός το πληκτρολόγιο :P για να κρατήσω το αμάξι).

 

Kαι εμένα μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ το grid αλλά και αυτό το βρίσκω μέχρι στιγμής αρκετά καλό :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και φυσικα ειναι της ΕΑ...

 

Ωραία η καραμέλα.. πιπίλα την, είναι μαγκιά..

 

Μερικά εκατομμύρια κόπιες θα "πουληθούν", και οι κακόμοιροι "αγοραστές" θα έχουν όλοι μαύρη οθόνη στο loading.

 

Lets all sue piratebay.

 

Koritsi_Gia_PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1920x1200, 2AA, Vsync on, car detail καθώς και το τελευταίο (μου διαφεύγει ποιο είναι) detail στο max και τα υπόλοιπα στο medium (ακόμα 3 ή 4 settings είναι). Δεν πείραξα τίποτα ουσιαστικά στις ρυθμίσεις που μου εμφάνισε από μόνο του εκτός από το full screen :P. Τρέχει με 40-50fps στους αγώνες, άψογα για κάρτα τριετίας και σύστημα 2ετίας και μάλιστα στα Vista(πάω να χτυπήσω σκληρό αυτή την βδομάδα να δοκιμάσω τα 7άρια). Τα πλήρη specs είναι στην υπογραφή μου αν θες να συγκρίνεις

 

Καλά chill απλά δεν παίζει... με τα υπόλοιπα specs ίδια με εσένα αλλά κάρτα 4870 1Gb το παιχνίδι σέρνεται... (συν οτι πάιζω 1920χ1080, χωρίς ΑΑ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συμβαίνει λοιπόν?

 

Διάλεξε και πάρε :-)

 

1)Τα παίρνω από την ΕΑ?

2)Το fraps μου ψεύδεται?

3)Εγώ ψεύδομαι?

4)8800gtx>4870?

5)Nvidia Rox?

6)Η ATI είναι gtp*?

 

 

 

shift2009-09-1608-06-18-12.jpg

shift2009-09-1608-01-55-44.jpg

shift2009-09-1608-01-57-74.jpg

shift2009-09-1608-02-00-94.jpg

shift2009-09-1608-02-07-93.jpg

shift2009-09-1608-02-35-78.jpg

shift2009-09-1608-02-20-74.jpg

 

 

 

*Dont worry παιδιά, θα βγάλει οδηγούς πριν βγει το nfs shift 2 και θα γίνει playable και σε εσάς :lol:

 

P.s. Το μόνο περίεργο που έχω παρατηρήσει μέχρι ώρας είναι ότι κάποιες φορές δεν απεικονίζεται ο ουρανός. Σε 1 πίστα το είδα από τις 10 περίπου που έχω τρέξει το συνάντησα. Ίσως bug?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συμβαίνει λοιπόν?

 

Διάλεξε και πάρε :-)

 

1)Τα παίρνω από την ΕΑ?

2)Το fraps μου ψεύδεται?

3)Εγώ ψεύδομαι?

4)8800gtx>4870?

5)Nvidia Rox?

6)Η ATI είναι gtp*?

 

 

Με το "δεν παίζει" δεν εννοούσα ότι αυτό που λες δεν είναι αλήθεια, μην είσαι καχύποπτος... Απλά ότι είναι άκυρο με τα ίδια specs και καλύτερη κάρτα γραφικών να υπάρχει τόσο χάλια απόδοση, οπότε κάτι περίεργο την προκαλεί και όχι το hardware... Πάντως από τις 6 ερωτήσεις σου, μόνο για τις 3 τελευταίες κόβω το κεφάλι μου ότι δεν ισχύουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω σε καμία μα σε καμία εκτίμηση τις ATI μην με παρεξηγείς. Γενικώς τρελαίνομαι όταν με αμφισβητούν ιδίως για κάτι τόσο απλό όπως τα games για τα οποία δεν έχω κανένα μα κανένα λόγο να πω ψέμματα.

 

Σημείωση επίσης, δεν τρέχω καν τους τελευταίους drivers της nvidia (190.62) αλλά τους 190.38. Απλά πέρασα τους physx drivers που βρίσκονταν στο παιχνίδι γιατί αλλιώς δεν ξεκινούσε το install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους physx drivers τους έχω περάσει κι εγώ. Ίσως να φταίει το emulation λόγω του ότι η ati δεν υποστηρίζει physx?

Το σχόλιό μου προοριζόταν πιο πολύ για να παρακινήσει άλλους που έχουν ati 48xx να αναφέρουν αν έχουν αντίστοιχο πρόβλημα. Θα δούμε μέσα στην ημέρα, που θα πιάσουν δουλειά τα iso του reloaded...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...