Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μιλησεις καλο ειναι να κοιτας και το επισημο forum και τι γινεται εκει περα με τα προβληματα ειδικα σε οσους εχουν ΑΤΙ.Εγω το ελυσα το προβλημα βαζοντας sp3,οποτε ηταν δικο μου το προβλημα σχετικα με την μαυρη οθονη.Τα πανηγυρια ειναι στο menu οπου δεν σε αφηνει να παιξεις full screen κατω απο τη native του desktop αναλυση!!Αυτο μονο η ΕΑ θα μπορουσε να το κανει.Και οσον αφορα σε αυτη την εταιρια εχει δειξει κατα καιρους ποοοοσο σεβεται τους customers της οποτε αυτο με την καραμελα ηταν αστοχο.

Για το TPB παλι αστοχο το σχολιο σου.Αν θες κατεβασε το demo..Ουπς!Δεν υπαρχει.Κυκλοφορει 20 μερες μετα το retail...Παλι καλα που δεν εβγαλαν demo to 2010.

 

Oντως αυτο με το resolution μεγαλη βλακεια της ΕΑ.Ευτυχως ομως λυνεται ευκολα, πας στα documents μετα NFS SHIFT και ανοιγεις το αρχειο graphicsconfig.xml με το notepad.Εκει κατω λεει καπου <prop name="Windowed" windowed="1" />

θα αλλαξετε το 1 με 0 και αυτο ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oντως αυτο με το resolution μεγαλη βλακεια της ΕΑ.Ευτυχως ομως λυνεται ευκολα, πας στα documents μετα NFS SHIFT και ανοιγεις το αρχειο graphicsconfig.xml με το notepad.Εκει κατω λεει καπου <prop name="Windowed" windowed="1" />

θα αλλαξετε το 1 με 0 και αυτο ηταν.

 

Nαι το ξερω φιλε μου Thomas.Σκεψου ομως το casual κοινο που συνεχεια επικαλειται η ΕΑ να τρεχει το παιχνιδι σε windowed mode και να μην μπορει να κανει κατι διοτι δεν γνωριζουν ολοι απο ini editing.Πως να αγορασει καποιος το παιχνιδι?Demo δεν του δινουν,χωρις λογο απαιτουν sp3,το menu ειναι gtp,οι ρυθμισεις για steering control ειναι γελοιες(δοκιμαστε ρε σεις εκει στην ΕΑ τις ρυθμισεις,ειναι δυνατο να βαζετε το steering στο 33% default.πλακα μας κανετε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι το ξερω φιλε μου Thomas.Σκεψου ομως το casual κοινο που συνεχεια επικαλειται η ΕΑ να τρεχει το παιχνιδι σε windowed mode και να μην μπορει να κανει κατι διοτι δεν γνωριζουν ολοι απο ini editing.Πως να αγορασει καποιος το παιχνιδι?Demo δεν του δινουν,χωρις λογο απαιτουν sp3,το menu ειναι gtp,οι ρυθμισεις για steering control ειναι γελοιες(δοκιμαστε ρε σεις εκει στην ΕΑ τις ρυθμισεις,ειναι δυνατο να βαζετε το steering στο 33% default.πλακα μας κανετε?)

 

Δεν χρειάζεται να παίξετε με το .ini αρχείο. Στα options υπάρχει επιλογή για Windowed Mode, απλά βάλτε το OFF. Επίσης όταν αλλάζετε ανάλυση, η εν λόγω επιλογή γίνεται αυτομάτως ON, οπότε προτού βγείτε από το παιχνίδι, βεβαιωθείτε ότι έχετε επιλέξει να είναι OFF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να παίξετε με το .ini αρχείο. Στα options υπάρχει επιλογή για Windowed Mode, απλά βάλτε το OFF. Επίσης όταν αλλάζετε ανάλυση, η εν λόγω επιλογή γίνεται αυτομάτως ON, οπότε προτού βγείτε από το παιχνίδι, βεβαιωθείτε ότι έχετε επιλέξει να είναι OFF

 

Δεν γινεται.Το αλλαζει παλι αυτοματα αν επιλεξεις αλλη αναλυση εκτος απο τη native!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται.Το αλλαζει παλι αυτοματα αν επιλεξεις αλλη αναλυση εκτος απο τη native!

 

Ναι εχει δικιο ο fearwhatnow δεν γινεται.Αμα γινοταν εννοειται οτι θα το αλλαζαμε απο το menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να παίξω το shift καθώς χρησιμοποιώ ένα λάπτοπ με κάρτα γραφικών GeForce 8400M GS στα 2,1 GHz.

Ποιο racing game μου προτείνετε που να μπορώ να παίξω σε αυτό το λάπτοπ?:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να παίξω το shift καθώς χρησιμοποιώ ένα λάπτοπ με κάρτα γραφικών GeForce 8400M GS στα 2,1 GHz.

Ποιο racing game μου προτείνετε που να μπορώ να παίξω σε αυτό το λάπτοπ?:-)

 

rFactor

 

 

 

 

Το μήνυμα που έχετε εισάγει είναι μικρό. Παρακαλούμε μεγαλώστε το μήνυμα σας ώστε να περιέχει τουλάχιστον 10 χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να παίξω το shift καθώς χρησιμοποιώ ένα λάπτοπ με κάρτα γραφικών GeForce 8400M GS στα 2,1 GHz.

Ποιο racing game μου προτείνετε που να μπορώ να παίξω σε αυτό το λάπτοπ?:-)

 

Nascar Racing 2003.Ο,τι καλυτερο υπαρχει σε racing ακομη και σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισή ώρα παιχνιδιού και το παρήγγειλα. Μάλλον το καλύτερο all around racing για PC.

Δεν θα ασχοληθώ με τον τεχνικό τομέα που είναι αναμενόμενα κορυφαίος (αλλά και πάλι, αυτά τα εφέ όταν τρακάρεις είναι σχεδόν συγκλονιστικά) ούτε με το ότι στο μηχάνημα μου παίζει οριακά καλά (όλα στο φουλ, 1280, 4Χ FSAA).

Αλλά η οδήγηση είναι όσο πρέπει ρεαλιστική για να είναι θεαματική, έχουν παντρέψει τέλεια τα arcade στοιχεία (XP, achievements, τράκες) με τον ρεαλισμό, η αίσθηση της ταχύτητας είναι εξαιρετική. Μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται.Το αλλαζει παλι αυτοματα αν επιλεξεις αλλη αναλυση εκτος απο τη native!

 

Σε μένα πως γίνεται τότε; Αλλάζω από 1680 σε 13κάτι (δε θυμάμαι για δοκιμή το έκανα) επιλέγω ξανά Windowed off κλείνω το παιχνίδι και όταν το ξαναξεκινάω είναι κανονικά πλήρης οθόνη σε 13κάτι ανάλυση.

ATI 4850, PHENOM II X3 720 3.4GΗz και Windows 7

Τρώει αρκετό επεξεργαστή και οι 3 πυρήνες γύρω στο 70%. Η 4850 στο 100% συνέχεια με όλα στο τέρμα εκτός από Motion Blur στο μεσαίο, 2 ή 4χΑΑ και 16AF.

Είναι μάλλον χαμηλά τα FPS (σε σχέση με το GRID) γύρω στα 40 αλλά η κίνηση στρωτή.

Κανένα άλλο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα πως γίνεται τότε; Αλλάζω από 1680 σε 13κάτι (δε θυμάμαι για δοκιμή το έκανα) επιλέγω ξανά Windowed off κλείνω το παιχνίδι και όταν το ξαναξεκινάω είναι κανονικά πλήρης οθόνη σε 13κάτι ανάλυση.

ATI 4850, PHENOM II X3 720 3.4GΗz και Windows 7

Τρώει αρκετό επεξεργαστή και οι 3 πυρήνες γύρω στο 70%. Η 4850 στο 100% συνέχεια με όλα στο τέρμα εκτός από Motion Blur στο μεσαίο, 2 ή 4χΑΑ και 16AF.

Είναι μάλλον χαμηλά τα FPS (σε σχέση με το GRID) γύρω στα 40 αλλά η κίνηση στρωτή.

Κανένα άλλο πρόβλημα.

 

δοκιμασε να βαλεις κατω απο 1360 και θα δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
δοκιμασε να βαλεις κατω απο 1360 και θα δεις

 

Α μάλιστα το είδα :-). Το Windowed δεν αλλάζει καν, μένει στο on οπωσδήποτε.

Αυτό το overlay με τα stats στο τέλος του αγώνα όταν δείχνει το replay φεύγει;

Επεξ/σία από ahristos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο μόνο περίεργο που έχω παρατηρήσει μέχρι ώρας είναι ότι κάποιες φορές δεν απεικονίζεται ο ουρανός. Σε 1 πίστα το είδα από τις 10 περίπου που έχω τρέξει το συνάντησα. Ίσως bug?

 

Δυστυχως και σε εμενα γινετε αυτο :-( Παντως το παιχνιδακι ειναι πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα. Ειναι σχεδον πορωτικο:devil::devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...