Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα!πριν λιγο εκανα εγκατασταση το Need For speed Shift και μου βγαζει καποιο σφαλμα...οταν ξεκιναω το carier και τελιονουν τα Video ξεκιναω να οδηγω και μου βγαζει το παρακατω σφαλμα(κοιταχτε τη εικονα)..κατι ακομα που θελω να ρωτησω ειναι πως μαζι με το φακελο του nfs που κατεβασα εχει μεσα και 2προγραμματα που δν γνωριζω τι κανουν.το ενα ειναι αυτο PhysX_9.09.0814_SystemSoftware και το αλλο ειναι αυτο vcredist_x86.μηπως χρειαζετε καποιο απο αυτα για να παιξει το παιχνιδι?περιμενω απαντησεις σας!

 

παιδες βρηκα κατι στο internet σχετικα με το προβλημα μου αλλα δεν καταλαβαινω τιποτα απολυτος..οποιος μπορει ας με βοηθησει...ακολουθει η λυση:

 

Problem NFS Shift crashes on the first test lap

 

Install the game, if you’re facing this problem then the

Known possible work-around thus far. (These are not step by step, but just try either one, or a combinations of them)

1) After installation, reinstall PhysX, removed your old drivers profile from My Documents

2) Run everything on DEFAULT, no change and no touching on graphic settings.

3) You could possibly “test-out” a similar aspect ratio to your native monitor resolution. However, after setting it, save the driver’s profile (in-game), Quit the game and re-run, hit Career and DO NOT TOUCH graphic settings.

4) Change the CONTROLLERS, choose the preset number that suit the CONTROLLER DEVICE that you’re using.

5) Turning off SLI and Xfire is said to give better FPS.

6) Cut and copy the driver’s profile and configuration file to your desktop. Technically it means delete and reset. Re-run and re-config until u can run it.

7) Graphic settings that known to be working - Medium or MAX on all settings. For some, selecting the suitable V-Sync seems to do the trick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια κανω και εγω την δικια μου ερωτηση.....Πως στο δ$#@$*#$λο κανουμε drift???Δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει το ολο σκηνικο....

 

κατά κανόνα παίζεις με το γκάζι...

με προσοχή στα γκάζια διότι είναι ομολογουμένως νευρικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε γελάσω, γιατί δεν έχω δοκιμάσει κανένα mod ακόμα.

 

Πόσταρα όμως σήμερα στα ελληνικά ένα πλήρη οδηγό για την αποσυμπίεση όλων των αρχείων του SHIFT.

 

Επίσης το mod πήγε στην έκδοση 3 και βγήκε και συνδυασμός του με το Reduced AI Grip mod.

 

ΥΓ. Σόρυ για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά μου είναι δύσκολο να παρακολουθώ λεπτομερώς πολλά φόρουμς για το ίδιο θέμα σε καθημερινή βάση. Το μόνο που παρακολουθώ ανελλιπώς καθημερινά είναι της GVRteam (το δικό μας δηλαδή :lol:)

 

Thanks για την απάντηση mig!!

To reduced Ai Grip mod δεν μου άρεσε μιας και δεν κρατιέται με τίποτα το αυτοκίνητο στο δρόμο.Με ενδιαφέρει το mod για τα λάστιχα διοτι δεν γίνεται να έχεις την m3 E96 770hp και με όλες τις βοήθειες στο off και να καρφώνεις πρώτη με τις στροφές στον κόφτη και αυτό ίσα ίσα που να σπινιάρει και να φεύγει ευθεία.Κανονικά θα έπρεπε να σπινιάρει και σε αλλαγή της 2ης ταχύτητας.Αμα το δοκιμάσεις το mod και καταφέρεις και το κάνεις να δουλέψει please let me know.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι από άποψη γραφικών είναι αρκετά καλό. Στο gameplay όμως είναι σχεδόν το ίδιο με το GRID. Δν θα έδινα 40-50 € γι'αυτό. Ούτε 20€. Το μόνο καλό στο παιχνίδι είναι η απεικόνιση των πιστών. Πιο αληθοφανείς οι πίστες δν γίνονται. Επίσης κ οι ποικιλία των αμαξιών είναι αρκετά καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τι μουφα ειναι αυτη!!!!

οποιος το παρει γνησιο θα κλαιει τα λεφτα του

εδω κλαιω εγω που δεν το εχω εντιγραμμενο :lol:

τι πανε να το κανουνε gtr

σαν να επεζα gtr 4 στο ps2

με χειροτερα γραφικα αλλα να σπαει το αμαξι

και ο χειρισμος εντελως καραμουφα!!

ΥΓ μην το παιξετε με την βοηθεια θα χανετε συναιχια καλυετερα να το εχετε στον off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω, εμένα μ'αρέσει όμως...έχω φάει το μεγαλύτερο κόλλημα απο την underground 2 εποχή...με βοήθειες off,πληκτρολόγιο, στο medium ζορίζομαι αρκετά να νικήσω αγώνα...το car battle δύκολο...drift δεν έχω δοκιμάσει ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τι μουφα ειναι αυτη!!!!

οποιος το παρει γνησιο θα κλαιει τα λεφτα του

εδω κλαιω εγω που δεν το εχω εντιγραμμενο :lol:

τι πανε να το κανουνε gtr

σαν να επεζα gtr 4 στο ps2

με χειροτερα γραφικα αλλα να σπαει το αμαξι

και ο χειρισμος εντελως καραμουφα!!

ΥΓ μην το παιξετε με την βοηθεια θα χανετε συναιχια καλυετερα να το εχετε στον off

 

Μια χαρά είναι το παιχνίδι μεγάλε, χαλάρωσε λίγο. Προσωπικά πιστεύω πως είναι το πιο σοβαρό Need For Speed που έχω παίξει. και το "συνέχεια" το σκότωσες btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τι μουφα ειναι αυτη!!!!

οποιος το παρει γνησιο θα κλαιει τα λεφτα του

εδω κλαιω εγω που δεν το εχω εντιγραμμενο :lol:

τι πανε να το κανουνε gtr

σαν να επεζα gtr 4 στο ps2

με χειροτερα γραφικα αλλα να σπαει το αμαξι

και ο χειρισμος εντελως καραμουφα!!

ΥΓ μην το παιξετε με την βοηθεια θα χανετε συναιχια καλυετερα να το εχετε στον off

 

Υπάρχουν και χειρότερα statements από του pcharon.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλα στα off δεν μπορώ να κρατήσω το αμάξι με τπτ στο δρόμο!Τα έχω στα low και το traction control στο high αλλά μου φαίνεται ότι εξαιτίας του ότι γρενάρει μονο του με κάνει να χάνω μερικές φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με ενα χειριστηριο Xbox 360 για pc, το παιχνιδι παιζεται μια χαρα. Μολις τελειωσα το tier 3 οπου σχεδον σε ολα εχω την 1η θεση (φυσικα ολα σε OFF και ΑΙ στο medium). Φανταζομαι αυτοι που λενε οτι "δεν κρατιεται με τιποτα" ,και "το drift δεν καταλαβαινω πως γινεται" , ή προσπαθουν με πληκτρολογιο , ή (sorry) ειναι ασχετοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με ενα χειριστηριο Xbox 360 για pc, το παιχνιδι παιζεται μια χαρα. Μολις τελειωσα το tier 3 οπου σχεδον σε ολα εχω την 1η θεση (φυσικα ολα σε OFF και ΑΙ στο medium). Φανταζομαι αυτοι που λενε οτι "δεν κρατιεται με τιποτα" ,και "το drift δεν καταλαβαινω πως γινεται" , ή προσπαθουν με πληκτρολογιο , ή (sorry) ειναι ασχετοι...

 

Προσπαθώ με gamepad ps2 και δεν ήξερα ότι τα παιχνίδια είναι για "ειδικούς" και οι άλλοι που δε μπορούν είναι όλοι άσχετοι!!!Μπορεί και εσύ να το παίζεις στο easy με ολα on και να το λες απλά για να το πεις και να το παίξεις ότι ξέρεις!

Μερικοί παίζουνε απλά γιατί τους αρέσει και θέλουν να το τερματίσουν και τι έγινε αν το παίζουν στο εύκολο?Εσύ αν θες να το παίζεις στο δύσκολο και να βάζεις mod για να γίνει ακόμα πιο δύσκολο καλά κάνεις αλλά μην μας τι λες επειδή δεν μπορούμε να κανουμε ότι εσύ μπορείς να θεωρείς αυτονόητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και εσύ να το παίζεις στο easy με ολα on και να το λες απλά για να το πεις και να το παίξεις ότι ξέρεις!

 

Το να με λες ψευτη , χωρις να ξερεις καν ποιος ειμαι , ειναι τουλαχιστον ακομψο...:mad:

 

Δεν εχω τιποτα να κερδισω λεγοντας οτι με ολα off , κερδιζω σχεδον παντα στους αγωνες.

Ουτε ξερω κανεναν απο εδω μεσα , ουτε με ξερετε , για να εχω να λεω κατι ωστε να κοκορευομαι. Απλα λεω το εξης "αν εγω μπορω με ενα gamepad , με ολα τα βοηθηματα εκτος , να βγαινω (σχεδον) παντα πρωτος στους αγωνες , σημαινει οτι δεν φταιει το παιχνιδι αλλα ο εκαστοτε παιχτης που γκρινιαζει".

 

Στην τελικη , ποσες φορες δεν εχουμε ακουσει την γκρινια για το ταδε ραλακι , οτι ειναι πολυ arcade? Τωρα που βγηκε κατι (απο την ομαδα που κρυβεται πισω απο το φανταστικο GTR) ποιο simulation τα εχουμε βρει σκουρα. Ε λοιπον αφου τα βρισκετε σκουρα , ενεργοποιηστε τα βοηθηματα και παιξτε οπως παλια το arcade Need for Speed , που τοσο σας αρεσει...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...