Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να με λες ψευτη , χωρις να ξερεις καν ποιος ειμαι , ειναι τουλαχιστον ακομψο...:mad:

 

Δεν εχω τιποτα να κερδισω λεγοντας οτι με ολα off , κερδιζω σχεδον παντα στους αγωνες.

Ουτε ξερω κανεναν απο εδω μεσα , ουτε με ξερετε , για να εχω να λεω κατι ωστε να κοκορευομαι. Απλα λεω το εξης "αν εγω μπορω με ενα gamepad , με ολα τα βοηθηματα εκτος , να βγαινω (σχεδον) παντα πρωτος στους αγωνες , σημαινει οτι δεν φταιει το παιχνιδι αλλα ο εκαστοτε παιχτης που γκρινιαζει".

 

Στην τελικη , ποσες φορες δεν εχουμε ακουσει την γκρινια για το ταδε ραλακι , οτι ειναι πολυ arcade? Τωρα που βγηκε κατι (απο την ομαδα που κρυβεται πισω απο το φανταστικο GTR) ποιο simulation τα εχουμε βρει σκουρα. Ε λοιπον αφου τα βρισκετε σκουρα , ενεργοποιηστε τα βοηθηματα και παιξτε οπως παλια το arcade Need for Speed , που τοσο σας αρεσει...:P

 

Πρώτον συγνώμη που σε αποκάλεσα έμμεσα ψεύτη!

 

Ο καθένας μπορεί να το παίζει για δικούς του λόγους άλλος για να μαζέψει τα αστεράκια και άλλος για να οδηγάει όσο πιο ρεαλιστικά γίνεται, όπου εξαρτάται και από το πόσο μπορεί το παιχνίδι να το κάνει.Και αν κάποιοι είναι top drivers δεν σημαίνει ότι οι άλλοι είμαστε άσχετοι, μέτριοι ναι!

 

Αφού νικάς τόσο εύκολα άρα ξέρεις καλύτερα από μένα μπορείς να μου πεις σε κάθε tier πιο αυτοκίνητο διάλεξες ως βασικό(εκτός αν σε κάθε πίστα έπαιζες με άλλο και με εξαίρεση αυτά που αναγκάστηκες να πάρεις επειδή χρειαζόταν eu,jp,usa)!Φτιάχνεις και τις μικρο-ρυθμίσεις των αυτοκινήτων σε κάθε αγώνα(φρένα,την τελική της κάθε ταχύτητας κ.τ.λ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλα λεω το εξης "αν εγω μπορω με ενα gamepad , με ολα τα βοηθηματα εκτος , να βγαινω (σχεδον) παντα πρωτος στους αγωνες , σημαινει οτι δεν φταιει το παιχνιδι αλλα ο εκαστοτε παιχτης που γκρινιαζει".

 

Στην τελικη , ποσες φορες δεν εχουμε ακουσει την γκρινια για το ταδε ραλακι , οτι ειναι πολυ arcade? Τωρα που βγηκε κατι (απο την ομαδα που κρυβεται πισω απο το φανταστικο GTR) ποιο simulation τα εχουμε βρει σκουρα. Ε λοιπον αφου τα βρισκετε σκουρα , ενεργοποιηστε τα βοηθηματα και παιξτε οπως παλια το arcade Need for Speed , που τοσο σας αρεσει...:P

 

Το ερωτεύτηκα αυτό το Post. Totally agree γιατί και το δικό μου μάτι τα ίδια φαινόμενα παρατήρησε φίλος..

 

Δεν εχω τιποτα να κερδισω λεγοντας οτι με ολα off , κερδιζω σχεδον παντα στους αγωνες.

(...)

Απλα λεω το εξης "αν εγω μπορω με ενα gamepad , με ολα τα βοηθηματα εκτος , να βγαινω (σχεδον) παντα πρωτος στους αγωνες (...)

 

Και για τους τυπάδες που ίσως να μην κατάλαβαν καλά. Ο φίλος liakjim ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως εννοεί "Μετά από τις X προσπάθειες, καταφέρνω και βγαίνω πρώτος σχεδόν σε όλα τα Events". Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται, αλλά ποτέ δεν ξέρεις εδώ μέσα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αφού νικάς τόσο εύκολα άρα ξέρεις καλύτερα από μένα μπορείς να μου πεις σε κάθε tier πιο αυτοκίνητο διάλεξες ως βασικό(εκτός αν σε κάθε πίστα έπαιζες με άλλο και με εξαίρεση αυτά που αναγκάστηκες να πάρεις επειδή χρειαζόταν eu,jp,usa)!Φτιάχνεις και τις μικρο-ρυθμίσεις των αυτοκινήτων σε κάθε αγώνα(φρένα,την τελική της κάθε ταχύτητας κ.τ.λ.)

 

Καταρχας δεν νικω με την πρωτη. Θα κανω και 2-3 restart πολλες φορες. Αλλα μη ξεχναμε οτι το παιχνιδι με τα βοηθηματα εκτος ειναι (ενα κλικ κατω απο σειρα gtr) ενα simulation. Αρα θελει τιμονιερα. Παρολα αυτα πιστευω οτι και με ενα καλο gamepad (πχ xbox 360 για pc) , μπορεις να παιξεις (με αυτοσυγκετρωση μεν) αλλα σχετικα καλα. Βεβαια εχω παρατηρησει οτι οσο ανεβαινει το επιπεδο των αυτοκινητων τοσο ποιο δυσκολο ειναι. Αλλα ετσι δεν ειναι πραγματικα. Ειναι ποιο ευκολο να οδηγησω στην πραγματικοτητα μια Ferrari ή ενα Fiat?

 

Παντως για να δεις οτι και εγω ενας μετριος παικτης ειμαι που ψαχνομαι , στο ποστ 470 ειχα ρωτησει ποια ειναι τα καλυτερα αυτοκινητα.

Ειχα γραψει αυτα :

 

tier 1 : Audi TT coupe 3.2 quattro

tier 2 : Chevrolet Camaro ss

tier 3 : Chevrolet Corvette Z06

drift : BMW M3 E46

 

Να προσθεσω οτι θεωρω πλεον ως το καλυτερο αυτοκινητο το Lotus Elice S. Μακραν το ποιο ευκολοδηγητο.

 

Τελος ρυθμισεις δεν χρειαστηκε να κανω ποτε , με εξαιρεση το ΤΤ το οποιο του εκανα την μπαρα τερμα understeer , ωστε να γινει υπερστροφικο (σωστα το εγραψα-ειναι bug) , γιατι στο γκαζι μεσα στην στροφη μου ανοιγε την τροχια (οπως θα περιμενε κανεις με 500+ αλογα!!!).

 

Καλες βολτες:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας δεν νικω με την πρωτη. Θα κανω και 2-3 restart πολλες φορες. Αλλα μη ξεχναμε οτι το παιχνιδι με τα βοηθηματα εκτος ειναι (ενα κλικ κατω απο σειρα gtr) ενα simulation. Αρα θελει τιμονιερα. Παρολα αυτα πιστευω οτι και με ενα καλο gamepad (πχ xbox 360 για pc) , μπορεις να παιξεις (με αυτοσυγκετρωση μεν) αλλα σχετικα καλα. Βεβαια εχω παρατηρησει οτι οσο ανεβαινει το επιπεδο των αυτοκινητων τοσο ποιο δυσκολο ειναι. Αλλα ετσι δεν ειναι πραγματικα. Ειναι ποιο ευκολο να οδηγησω στην πραγματικοτητα μια Ferrari ή ενα Fiat?

 

Παντως για να δεις οτι και εγω ενας μετριος παικτης ειμαι που ψαχνομαι , στο ποστ 470 ειχα ρωτησει ποια ειναι τα καλυτερα αυτοκινητα.

Ειχα γραψει αυτα :

 

tier 1 : Audi TT coupe 3.2 quattro

tier 2 : Chevrolet Camaro ss

tier 3 : Chevrolet Corvette Z06

drift : BMW M3 E46

 

Να προσθεσω οτι θεωρω πλεον ως το καλυτερο αυτοκινητο το Lotus Elice S. Μακραν το ποιο ευκολοδηγητο.

 

Τελος ρυθμισεις δεν χρειαστηκε να κανω ποτε , με εξαιρεση το ΤΤ το οποιο του εκανα την μπαρα τερμα understeer , ωστε να γινει υπερστροφικο (σωστα το εγραψα-ειναι bug) , γιατι στο γκαζι μεσα στην στροφη μου ανοιγε την τροχια (οπως θα περιμενε κανεις με 500+ αλογα!!!).

 

Καλες βολτες:P

 

"Βρηκα ζωη στα μαυρα τα μεσανυχτα..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άλλο δύσκολο κομμάτι του παιχνιδιού είναι όταν έχεις να οδηγήσεις αυτοκίνητα 1000+ αλόγων σε πίστες με μικρές ευθείες και συνεχείς στροφές που πρέπει να πάρεις με μικρή ταχύτητα...

 

Δε γίνεται...Φαντάζεστε το Veyron σε στενάκια πόλης;

 

Επίσης,στο drift έχω πάρει ένα Μ3 Ε36 και είμαι τραγικός...Δεν τα καταφέρνω καθόλου με το logitech precision pad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tier 1 : Audi TT coupe 3.2 quattro

tier 2 : Chevrolet Camaro ss

tier 3 : Chevrolet Corvette Z06

drift : BMW M3 E46

 

Με χαντακώνεις ρε μάγκα.. Ελπίζω να μη την έψαξες καλά τη φάση.

 

Εγώ πάω για:

 

Drift: RX-8 (Ανεβασμένα brakes/suspension/tires)

Circuit: Elise S (πολύ boost στη μηχανή - αναγκαστικά θα προσέξω και τα κρατήματα όσο μπορώ)

Speed Run (+ L8 Circuit): Ή Murcielago ή Zonda R (Το φοβάμαι λίγο το τελευταίο tier για ευνόητους λόγους)

 

(Αν υπήρχε Drag θα πήγαινα για GT500)

 

Τώρα οι γνώμες διίστανται..

 

Τελικά θα υπάρξει Dragster? Υπάρχει πουθενά και δεν το ξέρω? Διάβασα κάτι για downloadable content από XBL.. ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι δεν μπορω να ανοιξω το NITRO?????

παταω το shift αλλα δεν..τιποτα..

και ναι το εχω αγορασω για το συγκεκριμενο αμαξι :Ρ

 

Μήπως πάτησες το work μετά για το αμάξι αυτό?Γιατί το έκανα και εγώ και τότε χάθηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 το W ειναι σε ορισμενα αμαξια και τους δινει επιπλεον φτιαξημο οταν πατησετε το κουμπι πανω απο το enter(δεν θυμαμε πως το λενε:lol:) αλλα τα εχετε ανεβασει ολα τα εχετε φτιαξει ολα

2 το νιτρο ειναι στο space και οχι στο shift δεν ξερω αμα το αλλξες :)

3 αμα βαλετε το W δεν θα εχετε μετα νιτρο αλλα ειναι καλυτερα γιατη δινει πολυ δυναμη παραπανο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μιλαμε τα εχω βρει μπαστουνια στο tier 4. Τα αυτοκινητα εχουν πολυ δυναμη. Θελει τρομερη αυτοσυγκετρωση (αλλα και τιμονιερα). Τρελη πορωση. Η αισθηση της ταχυτητας ειναι πολυ αληθοφανης (αν και στην πραγματικοτητα δεν εχω ξεπερασει ποτε μου τα 210 για να ξερω πως ειναι εκει ψηλα στα 300 :o).....

 

 

 

 

Τι ηχος το McLaren F1!!! Μου σηκωνεται η τριχα:shock: (και οι γειτονες φωναζουνε...)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως το παιχνιδι εχει πολυ αληθοβλακεια :lol:

το μονο δυσκολο ειναι το tier3 ολα τα αλλα ειναι ευκολα(απο drift δεν ξερω δεν εχω ασχοληθει)

πειγανε να το κανουνε simulator και τους εφυγε η μπαλα

ποιο μουφα χειρισμο δεν εχω ξαναπαιξει το μονο καλο ειναι πως το εχουνε βελτιωσει απο το pro street :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλα μιλαμε τα εχω βρει μπαστουνια στο tier 4. Τα αυτοκινητα εχουν πολυ δυναμη. Θελει τρομερη αυτοσυγκετρωση (αλλα και τιμονιερα). Τρελη πορωση. Η αισθηση της ταχυτητας ειναι πολυ αληθοφανης (αν και στην πραγματικοτητα δεν εχω ξεπερασει ποτε μου τα 210 για να ξερω πως ειναι εκει ψηλα στα 300 :o).....

 

 

 

 

Τι ηχος το McLaren F1!!! Μου σηκωνεται η τριχα:shock: (και οι γειτονες φωναζουνε...)

 

210 με τι?? :D

Επεξ/σία από kapezanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...