Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασα να παίξω με όλα στο off εκτός του steering control που το έχω στο low, διαφορετικό παιχνίδι, πολύ καλύτερο!Βέβαια παίζω στο medium!

@liakjim: σε τι επίπεδο παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H αναζήτηση μάλλον τέλειωσε!

GT-R V spec...

Όπως (διαβάζω) και στην πραγματικότητα, ξεβρακώνει οποιοδήποτε ρεαλιστικά τιμολογημένο αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ότι ήμουν έτοιμος να απεγκαταστήσω το παιχνίδι, καθώς είναι πολύ arcade για τα γούστα μου, κυκλοφόρησε πριν κάποιες μέρες το Real Mod το οποίο πραγματικά μεταμορφώνει εντελώς το παιχνίδι.

 

Συγχαρητήρια για ακόμα μια φορά στην κοινότητα των modders, και συγκεκριμένα στον δημιουργό Dario Morelli, που μετέτρεψαν ένα εντελώς arcade παιχνίδι σε σχεδόν simulation.

 

Οι αλλαγές που παρέχει το Real Mod είναι:

  • Πολύ καλύτερο μοντέλο φυσικής.
  • Βελτιωμένο ΑΙ μοντέλο.
  • Πολύ καλύτερο μοντέλο για το "κράτημα" των ελαστικών. Μειώνεται αισθητά το ατέλειωτο drift.
  • Βελτιωμένο damage model.
  • Νέα onboard κάμερα.

Ένα βίντεο που χρησιμοποιείται το Real Mod με την Aston Martin DBR9 στο Nordschleife:

 

 

 

Επίσης για όσους τους ενοχλεί το bloom effect βγήκε ένα mod για την απενεργοποίηση του:

 

cbloomenabled.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να συνδυάσω το Real Mod με το No Bloom Mod, με κάποιον εύκολο τρόπο;

Το λέω γιατί και τα δύο αντικαθιστούν το ίδιο αρχείο BOOTPERSISTENT.bff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να συνδυάσω το Real Mod με το No Bloom Mod, με κάποιον εύκολο τρόπο;

Το λέω γιατί και τα δύο αντικαθιστούν το ίδιο αρχείο BOOTPERSISTENT.bff

 

Δεν το εχω εγκαταστησει ακομα το bloom mod και εγω για τον ιδιο λογο οτι αντικαθιστα το real mod.

 

Αλλα πριν που το εβλεπα ειναι πιθανο να γινεται να τα συνδυασεις με την πρωτη εκδοση του bloom mod που δεν αντικαθιστα το BOOTPERSISTENT.bff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την πρώτη έκδοση δεν βλέπω να έχω κάποιον φάκελο "tracks\_data\weather" εκεί όπου είναι εγκατεστημένο το παιχνίδι..

 

Οπότε θα περιμένω για κάποιον που έχει χρόνο και όρεξη να "μαγειρέψει" τα δύο αυτά αρχεία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η πρωτη εκδοση ειναι για αυτους που εχουν "αποσυμπιέσει" το παιχνιδι με τα tool που βγηκανε για unpacked.

 

Επειδη θελω και εγω να τα συνδυασω τα δυο mod θα το ψαξω μαλλον το βραδυ αν εχω λιγο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ότι ήμουν έτοιμος να απεγκαταστήσω το παιχνίδι, καθώς είναι πολύ arcade για τα γούστα μου, κυκλοφόρησε πριν κάποιες μέρες το Real Mod το οποίο πραγματικά μεταμορφώνει εντελώς το παιχνίδι.

 

Συγχαρητήρια για ακόμα μια φορά στην κοινότητα των modders, και συγκεκριμένα στον δημιουργό Dario Morelli, που μετέτρεψαν ένα εντελώς arcade παιχνίδι σε σχεδόν simulation.

 

Οι αλλαγές που παρέχει το Real Mod είναι:

  • Πολύ καλύτερο μοντέλο φυσικής.
  • Βελτιωμένο ΑΙ μοντέλο.
  • Πολύ καλύτερο μοντέλο για το "κράτημα" των ελαστικών. Μειώνεται αισθητά το ατέλειωτο drift.
  • Βελτιωμένο damage model.
  • Νέα onboard κάμερα.

[snip]

Παρόλο που προσωπικά δεν έχω βάλει κανένα mod ακόμα στο SHIFT, αυτό εδώ έχει πάρει καλύτερες κριτικές από το Real Mod.

 

Επίσης αν περιηγηθείτε στις άλλες σελίδες από το παραπάνω λινκ θα βρείτε κι άλλα mods, αλλά κυρίως τα BFF Tools (στα Εργαλεία Συμπίεσης/Αποσυμπίεσης) τα οποία διευκολύνουν αφάνταστα το modding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, συγνώμη για το offtopic αλλά πέστε μου ένα πράγμα, πως στο καλό κάνουμε εγκατάσταση το Patch???

Έχω κατεβάσει διάφορα αλλά όλα όταν τα κάνω install μου δείχνει ένα πλαίσιο με δύο κόκκινες μπάρες που ολοκληρώνονται σχεδόν αμέσως και μετά τίποτα! Φυσικά το patch δεν έχει εγκατασταθεί μετά το πέρας της διαδικασίας...

Τhanks in advance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, συγνώμη για το offtopic αλλά πέστε μου ένα πράγμα, πως στο καλό κάνουμε εγκατάσταση το Patch???

Έχω κατεβάσει διάφορα αλλά όλα όταν τα κάνω install μου δείχνει ένα πλαίσιο με δύο κόκκινες μπάρες που ολοκληρώνονται σχεδόν αμέσως και μετά τίποτα! Φυσικά το patch δεν έχει εγκατασταθεί μετά το πέρας της διαδικασίας...

Τhanks in advance.

 

πρεπει να εχεις το original exe του παιχνιδιου για να γινει η εγκατασταση του patch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...