Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι από άποψη γραφικών είναι αρκετά καλό. Στο gameplay όμως είναι σχεδόν το ίδιο με το GRID. Δν θα έδινα 40-50 € γι'αυτό. Ούτε 20€. Το μόνο καλό στο παιχνίδι είναι η απεικόνιση των πιστών. Πιο αληθοφανείς οι πίστες δν γίνονται. Επίσης κ οι ποικιλία των αμαξιών είναι αρκετά καλή.

Και στον χειρισμό τα ίδια χάλια έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω εχω βαλει το κουμπι του νιτρο στο RB του controller που εχω (Logitech Rumblepad II) και δουλευει μια χαρα. Αλλα μην περιμενετε να δειτε αυτο που γινοτανε στα προηγουμενα NFS (θολωμα οθονης και να πεταγονται φωτιες απο την εξατμιση). Καμια σχεση. Απλα ανεβαινουν τα χιλιομετρα πιο γρηγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα και εγω προσφατα το παιχνιδι.

Προς το παρον παιζω με ενα gamepad, συγκεκριμενα το Microsoft Sidewinder Freestyle pro.

Προσπαθωντας να φτιαξω τα κουμπια οπως με βολευουν μεσα απο το μενου του παιχνιδιου, κατορθωσα να τα φτιαξω ολα εκτος του δεξια αριστερα.

Δυστυχως παιζοντας με τις default ρυθμισεις για αριστερα/δεξια, το αυτοκινητο δεν αποκρινεται και παει ευθεια.

Δοκιμασα ολα τα gamepad που ειχε αλλα και τα custom οπου προσπαθησα να τα φτιαξω ολα απο την αρχη.

Και παλι το αριστερα/δεξια δε μου το επαιρνε σαν εντολη.

Εννοειται το χειρηστηριο ειναι οκ.

Ουσιαστικα μπορω να παιξω μονο με χbox 360 style gamepad η υπαρχει καποια λυση για να χρησιμοποιησω αυτο που ηδη εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε σε ένα blog για το NFS Shift λέει πιες τιμονιέρες είναι συμβατές με το παιχνίδι , δεν είμαι σίγουρος για gamepads, αλλά δες μήπως η ΕΑ έχει βγάλει κάποια λίστα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Εντυπωσιακη η οδηγικη συμπεριφορα σε σχεση με την πραγματικοτητα στο Shift.Για semi arcade παιχνιδι και μαλιστα με το κακο ονομα που κουβαλουσε τοσα χρονια ειναι πραγματικα εντυπωσιακο.

Απογοητευτικο το forza με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου να θυμιζει ψαροκαικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό κάψιμο, βρήκα το πρόβλημα του παιχνιδιού, καθώς και τον λόγο που-για εμένα τουλάχιστον- είναι arcade.

Έπιασα τον εαυτό μου να οδηγάει απρόσεχτα, να κλείνει αφύσικα τους αντιπάλους και να κάνει καγκουριές με έναν και μόνο σκοπό, να βγω πρώτος, να πιάσω τα λεφτά ,να κερδίσω τα αστέρια και να ξεκλειδώσω το επόμενο επίπεδο. Ποτέ δεν έκανα κάτι τέτοιο στα GTR, όπου τα μόνα που κοιτούσα ήταν το χρονόμετρο και ο δρόμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό κάψιμο, βρήκα το πρόβλημα του παιχνιδιού, καθώς και τον λόγο που-για εμένα τουλάχιστον- είναι arcade.

Έπιασα τον εαυτό μου να οδηγάει απρόσεχτα, να κλείνει αφύσικα τους αντιπάλους και να κάνει καγκουριές με έναν και μόνο σκοπό, να βγω πρώτος, να πιάσω τα λεφτά ,να κερδίσω τα αστέρια και να ξεκλειδώσω το επόμενο επίπεδο. Ποτέ δεν έκανα κάτι τέτοιο στα GTR, όπου τα μόνα που κοιτούσα ήταν το χρονόμετρο και ο δρόμος.

 

το φιλοσόφησες βλέπω :P

από την άλλη αν "ξεκλειδώσεις" το damage , δεν νομίζω να μπορείς να είσαι τόσο απρόσεκτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Real Life Zonda vs Forza 3 vs Shift vs rFactor

 

Real Life...

Forza 3...

NFS:Shift...

rFactor...

 

 

Το incar πλάνο του NFS Shift παραμένει κορυφαίο !!!! Είναι ένα από τα λίγα παιχνίδια με αυτοκίνητα που με ενθουσιάζει όταν παίζω με την κάμερα μέσα από το αυτοκίνητο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει πάρα πολύ ώρα με τιμονιέρα το NFS Shift, αλλά πριν μερικές μέρες που δοκίμασα με την τιμονιέρα ενός φίλου μου μπορώ να πώ οτι τα αυτοκίνητα είναι αρκετά πιο εύκολα στην οδήγηση. Αν και γενικότερα και με το χειριστήριο του PS3 δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...