Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

με καλωδιο εχω δοκιμασει κανει ακριβως το ιδιο.

Με το τηλεφωνο οχι κανενα μα κανενα προβλημα.

θα δοκιμασω αυριο το 585 V7 που εχω να δω(θα δοκιμασω και χωρις φιλτρα κλπ στη γραμμη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρει κανένας για το LOBSTER infrastructure κ γιατί έχουν τα περισσότερα  sensors στα Βαλκάνια? ( για τα κόκκινα μιλάω , όχι τα πράσινα ).
Στην Ελλάδα ,για συνεργάτες , έχουν μόνο το ics-forh κ την forthnet ?
Aλλοι isp δεν είναι  ?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

ρε παιδια , κανεις τωρα τελευταια αντιμετωπιζει προβληματα με lag / dl speeds με forthnet? 4-5 μερες τωρα το dl speed μου εχει πεσει απο 1 mbps σε 400 kbps... k to latency απο 50ms (league of legends) σε 60-400(με τεραστια spikes) .. 3 χρονια δεν ειχα προβληματα τωρα και reset να κανω το router μετα απο 5 λεπτα ξαναστραβωνει η υποθεση.

 

υ.γ

 

την εχω σε fastpath απο την μερα που μπορουσαμε να το κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εχω και γω ενα θεματακι τωρα τελευταια, εχω μεγαλα ping που κανονικα δεν θα επρεπε να εχω. Δεν εχω fastpath γιατι ειναι πολυ unstable. Πχ στο quakelive εχω ping 110 και πανω o.O και στο bf4,dayz απο 80 και πανω. Εχω πολλα χρονια forthnet 2play, αμα αλλαξω σε connex λετε να δω καμια διαφορα (μηπως ειχε καποιος το ιδιο προβλημα κ του λυθηκε)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:whistle: :confused: :fear: :blink: :cry:

 

Γιατί τις συμβουλές των "ειδικών" δεν φτάνουν τα emoticons!

 

Πέρα από το χαβαλέ πάντως να πω την προσωπική μου εμπειρία, όταν στο σπίτι πήγα τη γραμμή από την Forthnet στον ΟΤΕ, είδα κατακόρυφη βελτίωση στα pings. Από εκεί που ήμουν στα 80-100ms με Forthnet, πλέον είμαι στα 50-60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τις συμβουλές των "ειδικών" δεν φτάνουν τα emoticons!

 

Πέρα από το χαβαλέ πάντως να πω την προσωπική μου εμπειρία, όταν στο σπίτι πήγα τη γραμμή από την Forthnet στον ΟΤΕ, είδα κατακόρυφη βελτίωση στα pings. Από εκεί που ήμουν στα 80-100ms με Forthnet, πλέον είμαι στα 50-60.

εγω 50-60 βλεπω με 4net+fastpath απο 80+ που ειχα σε server γερμανιας για το bf3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα δεν ξέρω άμα είναι στο σωστό μέρος αλλά τις τελευταίες 10-15 μέρες γίνονται τραγικά πράγματα με τη σύνδεση μου. Παίζω lol με κανονικό Ping και άμα βάλω να παίξει ένα τραγούδι στο youtube χτυπάει 300άρια και 400άρια. Επίσης άμα κατεβάζω κάτι δεν μπορώ όχι τραγούδι αλλά ούτε καν σελίδα να φορτώσω. Αυτά δεν γίνονταν και δεν μπορώ να τα διανοηθώ. Η σύνδεση μου είναι με καλώδιο ethernet και το internet μου αρκετά stable δηλαδή έχω uptime 20 μέρες και αυτό επειδή είχε γίνει διακοπή. Τι μπορώ να κάνω; Εμφανίζεται και σε άλλους αυτό το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κατεβάζει κάτι, αν δεν έχεις περιορίσει τα connection στο torrent client που έχεις είναι λογικό να σου σέρνεται.

 

Το ping δεν είναι κάτι το σταθερό που έχει να κάνει μόνο με σένα. Παίζει ρόλο και το πού συνδέεσαι, οπότε για να κάνετε σύγκριση πρέπει να συζητάτε για το ίδιο ακριβώς server. Δεν είναι θέμα μόνο του παρόχου σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κατεβάζει κάτι, αν δεν έχεις περιορίσει τα connection στο torrent client που έχεις είναι λογικό να σου σέρνεται.

 

Το ping δεν είναι κάτι το σταθερό που έχει να κάνει μόνο με σένα. Παίζει ρόλο και το πού συνδέεσαι, οπότε για να κάνετε σύγκριση πρέπει να συζητάτε για το ίδιο ακριβώς server. Δεν είναι θέμα μόνο του παρόχου σας.

Βασικά για αυτό ανέφερα το youtube το οποίο πέρασε στο ντούκου. Επίσης μιλάμε για το lol σε σύγκριση με παλιά που δεν είχα αυτό το πρόβλημα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάτε μαζί τους σε support στην σελίδα τους ή στο fb, κλάσεις ανώτερη εξυπηρέτηση από το τηλέφωνο.

εγω θα διαφωνήσω εδω.... προσπαθω πολυ καιρό να συνενοηθώ απο το internet και δεν βγαζω άκρη... αλλα ρωταω αλλα απαντάνε.. σαν να μην εχουν επικοινωνία με τα τμήματα εκει μέσα.

 

με το που με παιρνει καποιος τηλεφωνο μου δινει μια πιο ξεκαθαρη απαντηση. επειδή τελευταία εχω καποια προβληματακια με τον λογαριασμό μου και η forthnet τα εκανε μπαχαλο απο μόνη της (οι υπαλληλοι απο τα διαφορα τμηματα φυσικά), τώρα μου δωσαν και τηλέφωνο να τους παιρνω εγω ενω το θεμα μου το χει αναλαβει προσωπικά κάποιο άτομο ωστε να συνενοούμαι αποκλειστικά μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...