Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρει κανεις τί παιζει αυτες τις μερες? εχω αποσυνδεσεις καθε 20 λέπτα. Συχρονιζει απο 8 μεχρι 14. εχουν σπασει τα νευρα μου

στείλε τους μύνημα στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799για να σου λύσουν το πρόβλημα και σε παίρνουν αυτοί τηλέφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω τα ίδια, μόνο σήμερα όμως.

 

από adslgr:

 

 

Δελτίο Τύπου:

Η Forthnet επιθυμεί να σας ενημερώσει τους συνδρομητές τις για τις παρακάτω τεχνικές εργασίες:

Την Τρίτη 7 Οκτωβρίου, κατά το διάστημα 01:00- 06:00 στις περιοχές Νέα Κηφισιά,Κωλλέτη, Ασπροβάλτα, Νέα Απολλωνίας, Λαγκάδικα, Απολλωνα Ρόδου, Αφίδνες, Αγ. Απόστολοι, Οινόφυτα, Νέα Παλάτια, Κάλαμος, Καπανδρίτι, Αχλαδόκαμπος όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Τετάρτη 8 Οκτωβρίου 2014 έως την Πέμπτη 9 Οκτωβρίου 2014, κατά το διάστημα 06:00- 08:00 στα Α/Κ Τσαλικάκη, Εσταυρωμένου, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Τετάρτη 8 Οκτωβρίου 2014 έως την Παρασκευή 10 Οκτωβρίου 2014, κατά το διάστημα 01:00- 18:00 στα Α/Κ Ελεούσα, Αντιμαχεία, Κέφαλος, Ψίθνος, Απολλωνας, Όθως, Απολλάκια, Σύμη, Έμπωνας, Γενάδι, Σγούρου, Πύλη, Καρδάμαινα, Ιαλυσός, Παραδείσι, Σορώνη, Καλαβάρδα, Μαρίτσα, Φαλήρακη, Αφάντου, Αρχάγγελός, Λίνδος, Λάρδος, Μάσαρη, Κοσκίνου, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Τετάρτη 8 Οκτωβρίου, κατά το διάστημα 08:00- 22:00 στις περιοχές Καλαμαριά, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Τετάρτη 8 Οκτωβρίου κατά το διάστημα 00:30- 07:00 στις περιοχές Χύτα Μαυροράχη,Πεύκα, Θεσσαλονίκης, Θέρμη Θεσσαλονίκης, Εξοχή Θεσσαλονίκης, Κιλικίς , Δαύλεια, Ελάτεια, Αγ. Παρασκευή, Γέρακας, Παιανίας, Σπάτα, Αλεξάνδρα, Γενική, Γηροκομειο, Κωλλέτη, Θεσσαλονίκη Β, Ακρόπολη , Αγγελόκαστρο, Αρχαίοι Κλέωνες, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Τετάρτη 8 Οκτωβρίου εως το Σάββατο 11 Οκτωβρίου, κατά το διάστημα 08:00- 22:00 στις περιοχές Νέα Κηφισιά, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Πέμπτη 9 Οκτωβρίου 2014, κατά το διάστημα 02:00- 06:00 στα Α/Κ Κεραμωτή όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Πέμπτη 9 Οκτωβρίου 2014, κατά το διάστημα 06:00- 06:00 στα Α/Κ Τερψιθέα, Κολωνός, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Πέμπτη 9 Οκτωβρίου, κατά το διάστημα 01:00- 06:00 στις περιοχές Νέα Ιωνία,Αιγάλεω, Μεσαίο Θεσσαλονίκης, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Παρασκευή 10 Οκτωβρίου, κατά το διάστημα 01:00- 06:00 στις περιοχές Πεντέλη, Αλεξάνδρα, Ασπρόπυργος, Τιθορέα, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Πέμπτη 9 Οκτωβρίου εως το Σάββατο 11 Οκτωβρίου κατά το διάστημα 08:00- 22:00 στις περιοχές Θέρμη ,Ψυχικό όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Πέμπτη 9 Οκτωβρίου κατά το διάστημα 06:00- 07:00 στις περιοχές Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκης, Αριάδνη, Κοζάνη, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Πέμπτη 9 Οκτωβρίου κατά το διάστημα 01:00- 06:00 στις περιοχές Νύμα, Κωλλέτη, Λαύριο, Σύρος, Πάρος, Νάξος, Μύκονος, Εύδηλος, Σάμπος, Πάτμος, Λέρος, Κώς, Κέφαλος, Ρόδος, Καττάβια, Κάρπαθος, Παλαιόκστο, Αγ. Νικόλαςο, Ηράκλειο Β, Ρέθυμνο, Χανιά, Μήλος, Λαγονήσι, Ιός, Θήρα, Ανδρος, Τήνος, Κάρυστος όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Την Παρασκευή 10 Οκτωβρίου κατά το διάστημα 01:00- 06:00 στις περιοχές Σκιάθος, Σκόπελος, Σκύρος, Ερεσσός, Μυτιλήνη, Πλωμάρι, Λιθι, Χίος, Μέστα, Λιβαδειά, Αμφίκλεια, Λάμια, Λάρισα, Βόλος , Αιδηψός,Μαντούδι, Χαλκίδα, Οινόφυτα, Κωλλέτη,Θεσσαλονίκη, Κατερίνη, Λάρισα Α, Λάρισα Β, Καρδίτσα, Τρίκαλα, Γρεβενά, Κοζάνη, Ελλασώνα, Λάριδα, Βόλος, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες Internet & Τηλεφωνίας του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια και σε μενα.εχει 3-4 μερες που μια παει σφαιρα και μια σερνετε.

γενικά η forthnet έχει γρήγορες ταχύτητες αν τους ζητήσεις να σου ρίξουν το snr στο 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά η forthnet έχει γρήγορες ταχύτητες αν τους ζητήσεις να σου ρίξουν το snr στο 6

και εκει ειναι που αρχιζουν τα προβληματα.. η γραμμη αποκτα ασταθεια και αναγκαζεσε να σε ανεβασουν στο 8 για να ειναι σταθερη. Για πολλη καιρο ημουν στον 6 και η γραμμη ηταν καλη . Απο ένα σημειο και μετα αρχισε να κανει παραλαβά με αποσυνδεσεις καθε μισή ωρα με ανεβασαν στο 8 και έχασα μισο mbps ... απο εκει που κατεβαζα σταθερα 1.4 ,1.5 πηγα στα 1. Αντε γεια τους εριξα μια μουτζα και γυρισα ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια..Εχω παρατηρησει τον τελευταιο καιρο να μου χει πεσει αρκετα η ταχυτητα..Στο speedtest μου βγαζει 3.5 mbps ,και γενικα κατεβαζω μαξ με 400 αλλα συνηθως 200-300.. Παλια υπηρχε περιοδος που κατεβαζα με 650.. Απο το μοντεμ βγαινουν τα παρακατω στοιχεια  

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 915 / 4.212

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 17,0 / 35,5

SN Margin (Up/Down) [dB]: 7,0 / 7,0

Τι θεωρειτε πως πρεπει να κανω για να βελτιωσω την ταχυτητα;Αν γινεται βεβαια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια..Εχω παρατηρησει τον τελευταιο καιρο να μου χει πεσει αρκετα η ταχυτητα..Στο speedtest μου βγαζει 3.5 mbps ,και γενικα κατεβαζω μαξ με 400 αλλα συνηθως 200-300.. Παλια υπηρχε περιοδος που κατεβαζα με 650.. Απο το μοντεμ βγαινουν τα παρακατω στοιχεια  

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 915 / 4.212

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 17,0 / 35,5

SN Margin (Up/Down) [dB]: 7,0 / 7,0

Τι θεωρειτε πως πρεπει να κανω για να βελτιωσω την ταχυτητα;Αν γινεται βεβαια;

να τους στείλεις ένα μήνυμα με τα προβλήματα  https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799για να σε βοηθήσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Είχα αρκετό καιρό να τσεκάρω επιδόσεις και μόλις χθες συνειδητοποίησα ότι έπεσα αρκετά σε power.

 

Το SN margin μου το έχουνε στο 11,5, πριν αρκετό καιρό (2-3 μήνες μου το είχανε 7). :mad:

 

Για αυτό κατέβαζα με αισθητά χαμηλότερη ταχύτητα? :devil:

 

Μπορώ να τους τηλεφωνήσω και να τους ζητήσω να μου το κατεβάσουνε?

Καμία συμβουλή?

 

SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,0 / 11,5

 

Επίσης παλιότερα είχα αρκετά καλύτερες επιδόσεις.

 

Ορίστε οι παλιές μου επιδόσεις

 

Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:

1.168 / 15.792

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:

1.020 / 15.036

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]:

17,42 / 138,16

Output Power (Up/Down) [dBm]:

12,0 / 19,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]:

15,0 / 24,0

SN Margin (Up/Down) [dB]:

10,5 / 7,0

Vendor ID (Local/Remote):

TMMB / IFTN

Loss of Framing (Local/Remote):

0 / 0

Loss of Signal (Local/Remote):

0 / 0

Loss of Power (Local/Remote):

0 / 0

Loss of Link (Remote):

0

Error Seconds (Local/Remote):

91 / 0

FEC Errors (Up/Down):

53.888 / 939.270

CRC Errors (Up/Down):

1.281 / 5.612

HEC Errors (Up/Down):

0 / 289.277

post-226023-0-46754000-1424009089_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Τη βλέπω να φεύγω από forthnet, ήμουνα με ιντερνετ + nova μέχρι τώρα, αλλά όταν θα λήξουν οι champions league - uefa αγώνες σε λίγο καιρό, την κάνω, δε βλέπω λόγο να μένω forthnet γιατί δεν θα προσφέρει κάτι πλέον.

:fear:  :shifty:  :shifty:  :shifty:

Δεν ξέρω. Τι να πηγαίνω και να σκαλίζω settings τώρα τέτοια μαύρη και άραχνη ώρα που είναι για να φύγω, καλύτερα να κάτσω στα αυγά μου. :mrgreen:

Η otenet dsl από timings πως τα πάει? Πιο πολύ με ενδιαφέρει να μην έχω lag ή οποιοδήποτε πρόβλημα στο gaming. Έχει βάλει κανένας otenet, είναι ευχαριστημένος, και τι ταχύτητα έχει? Sorry αν είμαι λίγο εκτός topic, είμαι λίγο απαγοητευμένος. :unsure:

Αλλά αν είναι πρόβλημα ας βάλουνε οι admin το post μου στην σωστή κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Τη βλέπω να φεύγω από forthnet, ήμουνα με ιντερνετ + nova μέχρι τώρα, αλλά όταν θα λήξουν οι champions league - uefa αγώνες σε λίγο καιρό, την κάνω, δε βλέπω λόγο να μένω forthnet γιατί δεν θα προσφέρει κάτι πλέον.

:fear:  :shifty:  :shifty:  :shifty:

Δεν ξέρω. Τι να πηγαίνω και να σκαλίζω settings τώρα τέτοια μαύρη και άραχνη ώρα που είναι για να φύγω, καλύτερα να κάτσω στα αυγά μου. :mrgreen:

Η otenet dsl από timings πως τα πάει? Πιο πολύ με ενδιαφέρει να μην έχω lag ή οποιοδήποτε πρόβλημα στο gaming. Έχει βάλει κανένας otenet, είναι ευχαριστημένος, και τι ταχύτητα έχει? Sorry αν είμαι λίγο εκτός topic, είμαι λίγο απαγοητευμένος. :unsure:

Αλλά αν είναι πρόβλημα ας βάλουνε οι admin το post μου στην σωστή κατηγορία.

ζήτα τους να σου κατεβάσουν το snr εκί που ήτανε εδώ https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799. Μετά θα έχεις και πιο υψηλές ταχύτητες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...