Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω τους κουνησα το μαντηλι στους ..... τις forthnet εδω και μια εβδομαδα εκανα αιτηση στην CYTA.40 Ε το μηνα συνχρονιζω στα 21.5 ο κατανεμητης απεναντι απο το σπιτι ''ακαδημιας'', τι να το κανω ομως που σερνετε συνεχεια ουτε σε μια σελιδα δεν μπαινει ποση ωρα φορτωνει και οχι μονο σημερα οσο περνανε οι μερες ακομα χειροτερα.

Με απεριοριστα αστικα υπεραστικα,20' λεπτα κινητα και 8 MBPS και μονο 21,75Ε.Αντιο forthnet.......

<<<Aν θελει καποιος διευκρινησεις για διαιολογητικα για μεταφορα στην cyta pm me.>>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδια με δουλεύετε? 150 από Rs?

Εγώ ο καιμένος που κατεβάζω σημέρα με 10-12 τί να πώ? Και ναι...έχω Premium....ευτυχώς το αρχείο που κατέβασα ήταν 25 mb.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά και με το Router Update δεν είδα φως...

Κάθε μέρα στις από τις 8 το απόγευμα και μετά δεν έχω σχεδόν Internet.

Αποσυγχρονίζει συνέχεια και για να πάρω Ip μπορεί να παιδευτώ και ένα τέταρτο...

Στα Online έχω τρελό lag και είναι δεδομένο ότι μετά τις 8 το απόγευμα έχω 1mbit, από τις 3 τα ξημερώματα και μετά έχω κανονικά συγχρονίζω στα 5mbit!

Ψάχνω να βρω έναν ηλεκτρολόγο να μου τραβίξει καινούριο καλώδιο από το κουτί του σπιτιού στο δωμάτιο μου όπως είχα συνεννοηθεί με Forthnet και μετά αν δεν το φτιάξουν δεν πρόκειται να κάνω αγωγές κλπ, απλά θα τους παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο και θα τους σπάω τα νεύρα! Όποιος αντέξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Τι γίνεται σήμερα; Τουλάχιστον στις διακοπές θυμάμαι την παλεύαμε!

 

έχουν πέσει 2 κυκλώματα με εξωτερικό εδώ και κάμποσες ώρες γι' αυτό σέρνεται το σύμπαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν πέσει 2 κυκλώματα με εξωτερικό εδώ και κάμποσες ώρες γι' αυτό σέρνεται το σύμπαν...

Πως γινεται να το παθαινει παντα η forthnet δεν μπορω να καταλαβω :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Πως γινεται να το παθαινει παντα η forthnet δεν μπορω να καταλαβω :devil:

 

Να σου πω εγώ γιατί.....

 

 

γιατί είναι GTP καβάλα :mad:

 

Edit :

 

Επανήλθε στα φυσιολογικά του, επιτέλους..........

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Πως γινεται να το παθαινει παντα η forthnet δεν μπορω να καταλαβω :devil:

 

γιατί τα διαθέσιμα κυκλώματα δεν είναι αρκετής χωρητικότητας για τους συνδρομητές που έχει η Forthnet, υπερφορτώνονται και δεν αντέχουν, με αποτέλεσμα να μην είναι σταθερά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί τα διαθέσιμα κυκλώματα δεν είναι αρκετής χωρητικότητας για τους συνδρομητές που έχει η Forthnet, υπερφορτώνονται και δεν αντέχουν, με αποτέλεσμα να μην είναι σταθερά...

 

Κάτι ακόμα που πιστοποιεί πως

 

είναι GTP καβάλα :mad:

 

Μου θέλανε nova και μαλακίες. ΟΥΣΤ ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και το τραγικό είναι ότι άμα έπαιζε μέσω GR-IX με τους υπόλοιπους ελληνικούς εναλλακτικούς ISPs θα γλύτωνε αρκετή κίνηση στα κυκλωμάτων με εξωτερικό για κίνηση "εσωτερικού" και δεν θα έπεφταν με το παραμικρό, ούτε θα μπούκωναν έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως τα προβληματα που αναφερετε με φορθνετ ειναι τοπικα ετσι?

 

Η καλύτερα σε περιοχές με παμπολλους χρηστες όπου η υπαρχουσες υποδομές δεν μπορουν να τους καλύψουν.

Παντως στην περιοχή μου (μια μικρη κωμόπολη,11.000 κατοικων) η φορθνετ "παιζει" μια χαρα.

 

Συχρονίζεται το ρουτερ στα 18/1 και σπανίως να μείνει χωρίς ιντερνετ,κι αυτό αντε 2-3 λεπτα.

 

Βεβαια...εδω ειμαστε 200χρηστες φορθνετ,αν γινουμε 2000 δε ξερω τι θα γινει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
προφανως τα προβληματα που αναφερετε με φορθνετ ειναι τοπικα ετσι?

 

όχι βέβαια, όταν πέφτουν κυκλώματα με εξωτερικό επηρεάζονται όλοι οι συνδρομητές...

 

Παντως στην περιοχή μου (μια μικρη κωμόπολη,11.000 κατοικων) η φορθνετ "παιζει" μια χαρα.

 

Συχρονίζεται το ρουτερ στα 18/1 και σπανίως να μείνει χωρίς ιντερνετ,κι αυτό αντε 2-3 λεπτα.

 

sorry αλλά το "παίζει μια χαρά" διαφέρει ανά χρήστη, άλλες απαιτήσεις έχει πχ ένας online gamer και άλλες ένας downloader, τον πρώτον τον ενδιαφέρουν τα χαμηλά pings με εσωτερικό (με άλλους ISPs) και εξωτερικό πράγμα στο οποίο η forthnet FAILάρει γερά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορθόν,μιας και δεν το είχα σκεφτεί απο την άποψη ενός online gamer.

 

Υπαρχει καποιο οριο ατυπο/πρακτικο για το ping ωστε να γνωριζω αν θα λαγκαρω η οχι σε καποιο ονλαιν παιχνιδι?

 

Εγκυκλοπαιδικα ρωτω πιο πολυ,μιας και θα με ενδιαφερει πραγματικα μονο για starcraft 2 και diablo III (κυρίως για το 2ο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλό ping είναι κάτω από 100ms, αλλά με εξωτερικό αυτό το ξεχνάμε, άρα απλά συγκρίνουμε μεταξύ τους όλους τους ISPs με τον server/site που μας ενδιαφέρει και μετά κράζουμε τους χειρότερους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...