Προς το περιεχόμενο

[INFO] Project-Linux και παλιο hardware...


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

pentium 3 στα 1200 mhz θεωρείται αρχιτεκτονικής 586 ή 686?

 

νομιζω ειναι 686 , οι 586  ηταν η φουρνια μετα τους 486...αρα μιλαμε για pentium I/II κυριως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είναι συλλεκτικό μοντέλο και τον φυλάω σαν τα μάτια μου... ήρθε όμως και αυτουνού η σειρά να arch... σε μισή ώρα το πολύ η ώρα της αλήθειας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα θα μπει.

 

Απλα φανταζομαι πως θα εχει καμια AGP πανω με λιγα MB μνημης, οποτε ισως να πρεπει να αρκεστεις στην κονσολα και οχι σε παραθυρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα θα μου περισσέψει μια sapphire radeon 9000 pro atlantis με 128mb ram οπότε θα είμαι κομπλέ. Αν είναι πολύ ισχυρή έχω και μια nvidia riva tnt 64mb ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα παίζει μια χαρά το Ε17 και το LXDE

 

απο browsers δεν ξέρω τι θα παίξει καλά, σίγουρα ο midori αλλά δεν είναι απίθανο να είναι και οι άλλοι 3 μεγάλοι μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα παίζει μια χαρά το Ε17 και το LXDE

 

απο browsers δεν ξέρω τι θα παίξει καλά, σίγουρα ο midori αλλά δεν είναι απίθανο να είναι και οι άλλοι 3 μεγάλοι μια χαρά

 

Οι μεγαλοι browsers ειναι μια χαρα αν ανοιγεις 1-2 tabs και τα κλεινεις μετα :)

 

Αν γεμισεις tabs , ειδικα ο chromium , μαλακιζεται ασχημα σε θεμα ram... (εχω ενα φορητο με 512ΜΒ και το βλεπω στην πραξη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δοκίμασα τις οδηγίες του Τρίτονα σε ενα παλιο Compaq Presario 700 (athlon (4) 1.2GHZ,256MB ram ,20GB Hard Disk) λειτουργούσε πολύ καλά αλλα δεν μπορούσα να κάνω mount ολα τα cd/dvd που έβαζα και δεν έκανε mount τίποτα σε usb,ενω τα έδειχνε στην κονσόλα οτι τα είχα βάλει...υπάρχει καποιο πρόγραμμα για auto mount ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...