Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι πάντα χρησημοποιώ το DDU... επίσης δεν υπαρχει περίπτωση για bottleneck... 16gb ram ddr4 2333mhz kai skylake i5 6600.... απο το λίγο που έψαξα πολλοί αποφεύγουν σαν τον διάολο το λιβάνι τους 372.ΧΧ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NBA 2K16 slowdowns...και Witcher 3 ....

 

 

Ναι πάντα χρησημοποιώ το DDU.... απο το λίγο που έψαξα πολλοί αποφεύγουν σαν τον διάολο το λιβάνι τους 372.ΧΧ ...

 

Τουλάχιστον στο witcher 3 (μιας και το έχω) με 980ti είναι κομπλέ οι συγκεκριμένοι drivers σε μένα....όσο για τους 372.70 μόνο καλά λόγια μπορώ να πώ σε Rotr / witcher 3 / f1 2016 / fc primal .....θα δω σε λίγες μέρες και το deus ex mankind divided!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα,

Πρόσφατα απέκτησα μία GT710 της EVGA. Η κάρτα, με καλύπτει άψογα απλά μερικές φορές, "κρασάρει" ο driver. Δηλαδή, βγάζει ένα μήνυμα που λέει ότι σταμάτησε να αποκρίνεται.

 

Την κάρτα, την αγόρασα προχθές, και κατέβασα την ίδια ώρα τους τελευταίους drivers από το site της Nvidia (372.70). Τι να κάνω; Να δοκιμάσω παλαιότερους; 

 

*Ελπίζω βασικά να μην έχει πρόβλημα η κάρτα γραφικών. Πάντως, δεν μου έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα όπως flickering ή stuttering ή οτιδήποτε άλλο. Και στα παιχνίδια, δουλεύει επίσης απροβλημάτιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και από μένα,

Πρόσφατα απέκτησα μία GT710 της EVGA. Η κάρτα, με καλύπτει άψογα απλά μερικές φορές, "κρασάρει" ο driver. Δηλαδή, βγάζει ένα μήνυμα που λέει ότι σταμάτησε να αποκρίνεται.

 

Την κάρτα, την αγόρασα προχθές, και κατέβασα την ίδια ώρα τους τελευταίους drivers από το site της Nvidia (372.70). Τι να κάνω; Να δοκιμάσω παλαιότερους;

Driver είναι .. όταν αλλάξες κάρτα έκανες clean ?

 

*Ελπίζω βασικά να μην έχει πρόβλημα η κάρτα γραφικών. Πάντως, δεν μου έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα όπως

flickering ή stuttering ή οτιδήποτε άλλο. Και στα παιχνίδια, δουλεύει επίσης απροβλημάτιστα.

Driver είναι .. έκανες clean uninstall ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Driver είναι .. έκανες clean uninstall ?

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, εδώ και αρκετές μέρες (από Δευτέρα συγκεκριμένα) έχει συνέλθει. Δε μου έβγαλε το παραμικρό πρόβλημα. Ούτε crashαρε ο driver, ούτε παγώματα, ούτε τίποτα. Αν παρουσιάσει κάτι, θα επανέλθω.

 

*Εννοείται, ότι έκανα εκκαθάριση με DDU, πριν περάσω τους drivers της Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεότερα.

Τις τελευταίες ~10 μέρες, χρησιμοποιούσα Windows 10 και όπως ανέφερα, δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Σήμερα, επέστρεψα στα Windows 7, και άρχισε πάλι τα γνωστά crashαρίσματα ο driver. Τι κάνουμε τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GeForce 373.06 WHQL

 

Game Ready Provides the optimal experience for Gears of War 4, Mafia III, and Shadow Warrior 2.

 

Application SLI Profiles Added or updated the following SLI profiles:

 

• Battlefield 1 - re-enabled SLI profile

• Iron Storm - added SLI profile

 

3D Vision Profiles Added or updated the following 3DV profiles:

 

• Ashes of Singularity - excellent

• Gears of War 4 - fair

• Mafia III - not recommended

• Shadow Warrior 2 - not recommended

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο διάβολο? Έκανα update το GeForce Experience και ζητάει να φτιάξω λογαριασμό... Τι φάση?

ναι δεν γίνεται αλλιώς απ την έκδοση 3 θέλει λογαριασμό.

Προσωπικά το ξήλωσα με το που το είδα και μετά διάβασα ότι έχεις αρκετός κόσμος πρόβλημα με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν γίνεται αλλιώς απ την έκδοση 3 θέλει λογαριασμό.

Προσωπικά το ξήλωσα με το που το είδα και μετά διάβασα ότι έχεις αρκετός κόσμος πρόβλημα με αυτό.

Μια χαρά ήταν όπως ήταν. Ούτε εγώ έχω όρεξη να φτιάχνω λογαριασμούς κλπ. Ό,τι δέλεαρ και αν υπάρχει!

 

Γι' αυτό έβαλε σύνδεση με λογαριασμό, γιατί η πλειοψηφία το είχε ανώνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...