Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dare-Devil είπε

ίδιο ζητάει και η Daikin

Στη daikin βάζεις τον κωδικό ενεργοποίησης που στον δίνει ο εξουσιοδοτημένος εγκατάστατης. Δεν έχει καμία σχέση η διαδικασία. Θα του το πει του πελάτη ο τεχνικός.

Εδώ είναι κάτι που θα το δει όποιος τυχαία ανοίξει τις οδηγίες κ πάει στο τέλος κ το δει.

Πες μου πόσο ποσοστό θα το δει. Ο 1/10; Και οι υπόλοιποι; Τα @@ μου;

Δεν είναι το ίδιο. Είναι εξαιρετικά ατυχής η επιλογή αυτή για να μη το πάω στο πονηρό (που δεν το πιστεύω ιδιαίτερα), αλλά να , έχουμε ήδη έναν κάτοχο που έχει στη κατοχή του το κλιματιστικό με το περιβόητο after sales / εγγύηση και έχει αυτή τη στιγμή μηχάνημα κλινικά νεκρό και 850€ που δεν ξέρουμε πως τα έβγαλε να είναι στον αέρα.

Φάουλ.

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα κι εγω να διαβασω μπας και βρω ακρη για το ποιο να παρω και εχασα την μπαλα! 😁

χρειαζομαι για το μαγαζι μου, ενα κλιματιστικο και για ψυξη και για θερμανση. το μαγαζι ειναι 70 μετρα καθαρα . ψαχνω κατι με καλη καταναλωση ρευματος , για συνεχη χρηση και το ταβανι μου στα λεφτα ειναι 1.000 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, RIND είπε

μπηκα κι εγω να διαβασω μπας και βρω ακρη για το ποιο να παρω και εχασα την μπαλα! 😁

χρειαζομαι για το μαγαζι μου, ενα κλιματιστικο και για ψυξη και για θερμανση. το μαγαζι ειναι 70 μετρα καθαρα . ψαχνω κατι με καλη καταναλωση ρευματος , για συνεχη χρηση και το ταβανι μου στα λεφτα ειναι 1.000 ευρω. 

https://www.skroutz.gr/s/14710999/Haier-Tundra-Green-AS68TEBHRA-1U68REFFRA.html

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, RIND είπε

θα σε εμπιστευτω.

σ'ευχαριστω για την απαντηση!

Προσοχή στην εγκατάσταση.

Σωληνώσεις πάνω από 3-3.5 μέτρα, αφαίρεση του αέρα με αντλία κενού , αποστάσεις από εμπόδια.

Να μια πολύ καλή εγκατάσταση

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rbx1000 είπε

Επιμενω. Ειναι ενιαιος 50 τμ? Ενα δωματιο?

Όχι δεν είναι ενιαίος. Είναι ένα μικρό χωλ και 2 δωμάτια, 1 κουζίνα, 1 μπάνιο. Μικρά δωμάτια και μικρο (και στενό) το χωλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vasalpa είπε

Έχετε να μου προτείνετε μήπως κάτι σε Daikin ή Mitsubishi; Το λέω γιατί από όσο γνωρίζω είναι τα πιο αξιόπιστα κλιματιστικά.

Ξέχασες την Toshiba 

Η σωστή σειρά είναι Toshiba, Mitsubishi, Daikin ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vasalpa είπε

Όχι δεν είναι ενιαίος. Είναι ένα μικρό χωλ και 2 δωμάτια, 1 κουζίνα, 1 μπάνιο. Μικρά δωμάτια και μικρο (και στενό) το χωλ. 

Είχε δίκιο ο φίλος που επέμεινε και ρωτούσε.

Αλλάζει το πράγμα.

1 λεπτό πριν, guzel είπε

Ξέχασες την Toshiba 

Η σωστή σειρά είναι Toshiba, Mitsubishi, Daikin ^_^

Από το χειρότερο στο καλύτερο ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vasalpa είπε

Όχι δεν είναι ενιαίος. Είναι ένα μικρό χωλ και 2 δωμάτια, 1 κουζίνα, 1 μπάνιο. Μικρά δωμάτια και μικρο (και στενό) το χωλ. 

Καλυτερα 2-3 μικρα κλιματιστικα.
Εχεις καμμια προχειρη κατοψη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ ξεφυλλιζω τωρα το νεο φυλλαδιο του κοτσοβολου με τις προσφορες βλεπω 24αρι Toshiba mirai plus στα 999 ευρω και δωροεπιταγη ανακυκλωσης  100 ευρω!! ..κι ακριβως διπλα εχει το toyotomi  871zr izuru eco στα 949..😄 @guzel αυτο δεν ειχες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, energy52 είπε

χμμ ξεφυλλιζω τωρα το νεο φυλλαδιο του κοτσοβολου με τις προσφορες βλεπω 24αρι Toshiba mirai plus στα 999 ευρω και δωροεπιταγη ανακυκλωσης  100 ευρω!! ..κι ακριβως διπλα εχει το toyotomi  871zr izuru eco στα 949..😄 @guzel αυτο δεν ειχες;

Ναι, μαζί με τον βασιλικό ποτίζεται κι η γλάστρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σχετικά νέος στο φόρουμ και έχω διαβάσει πάνω από τα μισά ποστ. Η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί πολύ... 

Στη σαλονοκουζινα έχω ένα 12αρι απλό morris και σε ένα από τα υπνοδωμάτια (13τμ με 3,5 μ τζαμαρία) που θα αρχίσει να κοιμάται η 3χρονη κόρη μου δεν έχει κλιματιστικό. Η ιδέα μου είναι να μεταφέρω εκεί το morris και να βάλω ένα 18αρι στη σαλονοκουζινα. Έχω 2 ερωτησεις

1. αξίζει το κόπο? Η να πάρω κατευθείαν ένα 9αρι?

2 ποιο μου προτείνετε μέχρι 1κ?μου αρέσει πολύ το daikin και το haier ποιο από τα 2 όμως? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, a2d είπε

Είμαι σχετικά νέος στο φόρουμ και έχω διαβάσει πάνω από τα μισά ποστ. Η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί πολύ... 

Στη σαλονοκουζινα έχω ένα 12αρι απλό morris και σε ένα από τα υπνοδωμάτια (13τμ με 3,5 μ τζαμαρία) που θα αρχίσει να κοιμάται η 3χρονη κόρη μου δεν έχει κλιματιστικό. Η ιδέα μου είναι να μεταφέρω εκεί το morris και να βάλω ένα 18αρι στη σαλονοκουζινα. Έχω 2 ερωτησεις

1. αξίζει το κόπο? Η να πάρω κατευθείαν ένα 9αρι?

2 ποιο μου προτείνετε μέχρι 1κ?μου αρέσει πολύ το daikin και το haier ποιο από τα 2 όμως? 

Και να σου προτείνουν ειναι και λίγο τύχη.. μπορεί να παρεις ακριβο και να σου βγει πατάτα ή να παρεις φτηνο και να ειναι τέλειο.

 

---

Εδω γραφηματα capacity απο 22ρι edge. Αμφιβάλλω αν στη πράξη θα πιάνουν τοσο(ολα τα κλιματιστικά) λογω αρπα κολα εγκαταστασης.

 

Screenshot from 2020-06-24 23-41-55.png

Screenshot from 2020-06-24 23-41-17.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...