Προς το περιεχόμενο

Windows 7 E : Από €119 έως €299 το κόστος χωρίς δυνατότητα αναβάθμισης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβές τιμές.. :mad:

Το λειτουργικό που είναι και μονοπώλιο μπορούσε να είναι πιο οικονομικό. Και τα Vista ακριβά είναι.

Βλέπω τον κόσμο να βάζει xp (αναγκαστικά πειρατικά) για πολλά χρόνια ακόμα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλέπω τον κόσμο να βάζει xp (αναγκαστικά πειρατικά) για πολλά χρόνια ακόμα... ;)

 

Πω πω αρχισαμε παλι τα κολληματα!Ακομα για τα xp μιλαμε...Τελικα ο μισος πλανητης εχει φαει κολλημα με αυτο το πλεον αχρηστο λειτουργικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oμως επειδη δεν υπαρχει δυνατοτητα αναβαθμισης αυτο σημαινει αυοτματα οτι λογω του προτισμου που επεβαλε η ΕΕ στην Μαικροσοφτ για τις πρακτικες της η ίδια στην ουσια τιμωρει τους χρηστες της. Φυσικα θα συμφερει να παρεις φορητο ή νετμπουκ με το νεο λειτουργικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cool. Όσο θα κάνει ο υπολογιστής ολόκληρος θα κάνουν και τα καινούρια Windows. Σαφώς φθηνότερα από τα Vista, αλλά και πάλι 300 ευρώ για λειτουργικό είναι απίστευτα πολλά.

 

Καλά, θα μου πεις, λες και τους νοιάζει; Αφού από enterprise χρήστες και hardware vendors βγάζουν τα λεφτά τους τα Windows και η M$, όχι από τις retail εκδόσεις. Αυτοί θα πληρώσουν (και εμμέσως οι χρήστες) 101% γιατί δε μπορούν να κάνουν αλλιώς. Οπότε τσάμπα τα λέμε εμείς εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε τις τιμές του MacOS X Snow Leopard και μετά σκεφτείτε πάλι αν είναι «λογικές» οι τιμές των Windows... 29$ για όσους έχουν Leopard και 10$ για όσους αγόρασαν πρόσφατα Mac.

 

Σας πουλάνε τρύπια λειτουργικά και σας κλέβουν κιολας...

 

http://www.apple.com/macosx/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε τις τιμές του MacOS X Snow Leopard και μετά σκεφτείτε πάλι αν είναι «λογικές» οι τιμές των Windows... 29$ για όσους έχουν Leopard και 10$ για όσους αγόρασαν πρόσφατα Mac.

 

Σας πουλάνε τρύπια λειτουργικά και σας κλέβουν κιολας...

 

http://www.apple.com/macosx/

 

Δεν μιλανε για σχοινι στο σπιτι του κρεμασμενου... :o

 

 

Απο εκει και περα... οι τιμες που ανακοινωθηκαν ειναι πολυ καλες... αν μιλαμε για κανονικες εκδοσεις οι οποιες ΔΕΝ κλειδωνουν σε συγκεκριμενο hardware. Ανελπιστα καλες θα ελεγα, και ανετα θα τιμησω καποια Ultimate εφοσον μιλαμε για 300€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψάχνει για μ..... να πάει αλλού.

 

Δεν πιέζει κανείς κανένα (άμεσα) για να αγοράσει το λειτουργικό..αυτό βέβαια δεν κάνει το λειτουργικό δυσλειτουργικό σε σχέση με τα προηγούμενα (μπροστά στα 2000 pro τίποτα!).

 

Η αλήθεια είναι ότι τα 7 είναι αρκετά καλά κ ας είμαστε σε pre-pre-pre-rtm κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ξεκίνησε ο Βασιλάκης , τόσο το πουλούσε το DOS και τα windows?

Αν ψάχνει για μ..... να πάει αλλού.

 

Μόλις έμαθα ότι δεν είναι υποχρεωτικό να αγοράσεις τα 7. Συγκλονιστικό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω θα συμφωνησω εν μερει με τον ManosBar13, οτι ειναι ακριβα τα windows. δεν νομιζω οτι για ενα λειτουργικο πρεπει να δινεις πανω απο 100€ με τπτ. γι αυτο εχουν αναγκασει τον κοσμο και κατεβαζει σπασμενα. αν ειχαν τα win απο 50-100€ αναλογα την εκδοση, πιστευω οτι πολυ λιγοι θα κατεβαζαν πειρατικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετα καλες τιμες και μαλλον θα ειναι η πρωτη φορα που θα τα σκασω για αγορα λειτουργικου συστηματος.

Ειμαι εδω και μηνεες με τα 7 (build 7100 και τωρα με την RC) και ειμαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ευχαριστημενος. Ακομα απορω πως σκατα ειμαι ευχαριστημενος με λειτουργικο της microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...