Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για κόστος κατασκευής site.


attsifte

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρωσοχη και εγω εναν απ' αυτους τους φτηνους με 520 euro εχω βαλει να μου φτιαξει το e-shop μου και ειμε μια βδομαδα χωρις να λειτουργει το καλαθι αγορων.

ξερει κανεις σας να με βοηθήσει ?

ευχαριστω

Είτε δεν πήρες προσφορές από άλλους

Είτε τσιγκουνεύτηκες να δόσεις παραπάνω λεφτά. Τι νόμιζες, ότι με 520 ευρώ πουλάς στο internet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ για joomla site με έτοιμο πανάκριβο template με πολλλλές ώρες τροποποιήσεων για να έρθει στα γούστα του πελάτη.... σε css psd και αλλαγές στο php με πέρασμα 60 προϊόντων - 8 ώρες μάθημα για την λειτουργία και host 1 χρόνο + backup καθε 1η του μήνα = 1600€

 

Απο εκεί και πέρα άλλοι με βρίζανε ότι πήρα πολύ λίγα και άλλοι ότι πήρα πάρα πολλά... οι απόψεις διίστανται

 

 

Αλλά στο κάτω κάτω στην αγορά υπάρχουν σε όλα τα είδη 1002 τιμές..... αλλά 520 ευρώ!!!!!!!! ωωωωωωωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για joomla site με έτοιμο πανάκριβο template με πολλλλές ώρες τροποποιήσεων για να έρθει στα γούστα του πελάτη.... σε css psd και αλλαγές στο php με πέρασμα 60 προϊόντων - 8 ώρες μάθημα για την λειτουργία και host 1 χρόνο + backup καθε 1η του μήνα = 1600€

 

Απο εκεί και πέρα άλλοι με βρίζανε ότι πήρα πολύ λίγα και άλλοι ότι πήρα πάρα πολλά... οι απόψεις διίστανται

 

 

Αλλά στο κάτω κάτω στην αγορά υπάρχουν σε όλα τα είδη 1002 τιμές..... αλλά 520 ευρώ!!!!!!!! ωωωωωωωωωωωω

 

Μια χαρα τιμη ειναι πιστεύω;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά 520 για να σου φτιάξει site με e-shop, να του δείξεις πως χρησιμοποιεί το κομμάτι του back end , να του περάσεις τα προϊόντα.

 

Ρε μην λέτε ότι σας κατέβει στο κεφάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγο μη-εμπειρίας σε θέματα σχετικά με τιμές θα ήθελα να μάθω (περίπου, πάνω-κάτω) πόσο στοιχίζει η κατασκευή ενός site παρόμοιου με αυτό, χωρίς όμως την χρήση του shopping cart, πιο απλό να έχει μόνο την "βάση" με τα κοσμήματα και τις υπόλοιπες λειτουργίες του.

 

Thanks.

 

Αγαπητέ αν δεν θες να "σκοτώσεις" το μαγαζί σου μην φτιάξεις site με 500 και 1000 €! Μη φτιάξεις καθόλου θα έλεγα.

Πουλάς κοσμήματα άρα πολυτέλεια! τι site θα βγει με 500 € αναρωτήθηκες;

Πήγαινε σε μια αξιόπιστη εταιρία να σου φτιάξει κάτι καλό και επαγγελματικό.

Θα σου βγει το κάτι τις βέβαια γιατί θες και cms κανονικά για να μπορείς και μόνο σου να ανεβάζεις καινούρια κοσμήματα!

Αν τώρα θέλεις κάτι πιο οικονομικό χωρίς να πουλάς σαν εταιρική παρουσίαση ζήτησε μια στατική ιστοσελίδα αλλά χώσε κάτι στον γραφίστα να βγει ωραίο και μην βάλεις πολλά πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογική τιμή για δυναμικό site στην επαρχία είναι γύρω στα 1000€, ενώ στην Αθήνα μπορεί να φτάσει και πάνω από 2000€.

Παίζει μεγάλο ρόλο να έχεις αποφασίσει τι ακριβώς θες, καθώς αν ζητήσεις μετά σημαντικές αλλαγές θα χρεωθούν.

Και μην θεωρείς ότι κάτι που σου μοιάζει απλό είναι. Αν π.χ. θες αργότερα να προσθέσεις μια πληροφορία, έστω την χώρα προέλευσης του κοσμήματος, θα πρέπει να τροποποιηθεί ο κώδικας της σελίδας για την βάση δεδομένων, το html template των αντικειμένων για την εμφάνιση, ο πίνακας στην βάση δεδομένων που περιλαμβάνει τις πληροφορίες και αρκετές άλλες μικροδιορθώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα προϊοντα τα περνας μονοσ σου φιλε με 520 και με υποστυριξη χ... μ....

(αστα) σου λεει αν δεν πειραματιστεις πως θα μαθεις να το δουλευεις

ευτιχως σημερα μου ευτιακσε το καλαθι

Δωστε πανο απο 1000 euro αν θελετε καλο site e-shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Αγαπητέ αν δεν θες να "σκοτώσεις" το μαγαζί σου μην φτιάξεις site με 500 και 1000 €! Μη φτιάξεις καθόλου θα έλεγα.

Πουλάς κοσμήματα άρα πολυτέλεια! τι site θα βγει με 500 € αναρωτήθηκες;

 

Συμφωνώ απόλυτα, γιατί πελάτες και πωλητές των 500 ευρώ γέμισε ο τόπος εξού και ένα κάρο μάπα web sites που έχουν γεμίσει το Ίντερνετ.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:09 ----------

 

Φίλε μου δεν ξέρω αν το έχεις προχωρήσει αλλά ρίξε και μια ματιά στο http://www.webtec.gr για τη κατασκευη ιστοσελίδας σαν και αυτή που λες.

 

Εδώ δεν έχουν κάνει καν το μενού συμβατό με Firefox στο web site τους και το προτείνεις και για άλλον; Έχει και ένα κάρο (108+) λάθη στο validation (XHTML).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

500€ θα έδινα φιλική τιμή για στατικό website, και πάλι σε άτομο που θα ήξερα καλά και για site με μονοψήφιο αριθμό σελίδων.

 

Από την στιγμή που σου πούλησε ο άλλος eshop σε αυτή την τιμή, μην περιμένεις πολλά.

 

Ξέρεις πόσο κοστίζουν τα εργαλεία (υπολογιστής, καλές οθόνες, programming, design, tools, sdk's, 3rd party controls, templates) που χρησιμοποιεί κάποιος που φτιάχνει web sites;

Κοστίζουν αρκετά, και επειδή η τεχνολογία εξελίσεται πρέπει να γίνονται απόσβση σύντομα, όπως και σε κάθε επιχείρηση γίνεται απόσβεση του εξοπλισμού. Με 500€ για δουλειά >100 εργατοωρών είναι σκότωμα, και δεν βγαίνουν ούτε τα λειτουργικά έξοδα.

Μήπως στο έφτιαξε κάποιος φοιτητής χρησιμοποιώντας κόπιες των απαραίτητων προγραμμάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πας σε εταιρεία θα σε ξηλώσουν. Για κάτι απλό σαν κι αυτό που ζητάς βρίσκεις ένα παλικάρι που φτιάχνει σελίδες, συμφωνείτε σε μια τιμή και σε 1 μήνα έχεις σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πας σε εταιρεία θα σε ξηλώσουν. Για κάτι απλό σαν κι αυτό που ζητάς βρίσκεις ένα παλικάρι που φτιάχνει σελίδες, συμφωνείτε σε μια τιμή και σε 1 μήνα έχεις σελίδα.

 

Σίγουρα σε εταιρεία η τιμή θα είναι μεγαλύτερη.

 

Από την άλλη η εταιρεία (ή ατομική επιχείρηση) θα σου κόψει τιμολόγιο, και θα εκπίπτει το ποσό που έδωσες για το site από το φορολογητέο εισόδημα του καταστήματός σου. Αν δεν κοπεί τιμολόγιο, για να είναι ΟΚ το αποθεματικό του καταστήματός σου θα πρέπει να πληρώσεις από την τσέπη σου και όχι από λογαριασμό του καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ενα site σαν το www.kariera.gr με ποσα χρηματα πιστευετε οτι φτιαχνεται;

Ξεκκινάς από 4.000 (και λίγα λέω).

 

Έχει πολλές δυναμικές σελίδες και στις περισσότερες έχει αρκετά web parts που συνδέονται με βάση δεδομένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...