Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eτοιμάζομαι και γώ για αγορά απο το eastbay μάλλον ;) Ελπίζω μην χαθεί κανα δέμα λόγο εορτών και φόρτου εργασίας των ΕΛΤΑ

 

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι εν μέσω εορτών δεν είναι και η καλύτερη χρονική περίοδος για παραγγελίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μιας και το cleverpurchases φαινεται

να ειναι της μοδας (εχει και διαφημιση στο facebook), τολμησα και εβαλα παραγγελια ενα ζευγαρι Airmax 97. Η τιμη τους ηταν 52 euro και φυσικα το ρισκαρω! Εχουνε περασει ηδη 8 (εργασιμες) μερες απο την παραγγελια, χοντρικα 2 βδομαδες... Αν τελικα παρω παπουτσια στα χερια μου θα σας ενημερωσω... Το θεμα του αυθεντικα η οχι δεν το συζηταω ακομα, ας ερθουν πρωτα με το καλο.

 

Και εγω τα ιδια με εσενα τραβαω, για να δουμε ποτε και τι θα παραλαβουμε. Το e-mail που μου εστιελαν οτι ειναι οκ η παραγγελεια μου ειρθε στις 7/12/ 09. Για να δουμε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eastbay παιδια ποσο περιπου κανει η παραγγελια να ερθει?

 

 

 

πηρα τα zoom soldier απο το συγκεκρυμμενο σαιτ μεσα σε 16 ημερες,μια χαρα τα παπουτσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το cleverpurchases φαινεται να ειναι της μοδας (εχει και διαφημιση στο facebook), τολμησα και εβαλα παραγγελια ενα ζευγαρι Airmax 97. Η τιμη τους ηταν 52 euro και φυσικα το ρισκαρω! Εχουνε περασει ηδη 8 (εργασιμες) μερες απο την παραγγελια, χοντρικα 2 βδομαδες... Αν τελικα παρω παπουτσια στα χερια μου θα σας ενημερωσω... Το θεμα του αυθεντικα η οχι δεν το συζηταω ακομα, ας ερθουν πρωτα με το καλο.

 

 

τι εγινε τελικα? τα πηρες τα παπουτσια?

ειμαι ετοιμος να αγορασω και εγω!

μαιμου η οχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εγινε τελικα? τα πηρες τα παπουτσια?

ειμαι ετοιμος να αγορασω και εγω!

μαιμου η οχι ?

 

ΟΧΙ, ακομα δεν εχω παραλαβει τιποτα απο το cleverpurchases. Εχω αρχισει να ψιλοαπελπιζομαι ηδη μιας και ειναι 13 (εργασιμες) μερες. Αν ερθουν θα σας ενημερωσω.. Αν και νομιζω οτι ειναι πιο πιθανο να παρω παπουτσια απο τον Αγιο Βασιλη παρα το cleverpurchases :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
ΟΧΙ, ακομα δεν εχω παραλαβει τιποτα απο το cleverpurchases. Εχω αρχισει να ψιλοαπελπιζομαι ηδη μιας και ειναι 13 (εργασιμες) μερες. Αν ερθουν θα σας ενημερωσω.. Αν και νομιζω οτι ειναι πιο πιθανο να παρω παπουτσια απο τον Αγιο Βασιλη παρα το cleverpurchases :P

Σου ευχομαι να μην βγω αληθινος οταν μερικες σελιδες πισω,ημουν ιδιαιτερα σκεπτικος με το συγκεκριμενο και με οσους εμπαιναν και ελεγαν ολως τυχαιως τα καλυτερα γι αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τα παπουτσια (Nike air max 97) ηρθαν απο το cleverpurchases χτες βραδυ. Δεν ειμαι ειδικος στο να πω αν ειναι αυθεντικα η οχι, αλλα επειδη εχω ενα ζευγαρι ασημι αγορασμενο απο καταστημα της Νike στο χαλανδρι, συγκρινοντας τα φαινονται ακριβως πανομοιοτυπα! Και τα δυο ειναι made in Vietnam (ομοια εσωτερικα καρτελακια) και δεν διαφερουν, τολμω να πω, σε τιποτα. Τωρα αν η ποιοτητα υλικων ειναι διαφορετικη η υπαρχει καποια αλλη διαφορα δυστυχως δεν μπορω να ξερω. Αν καποιος εχει καποιο σιγουρο τροπο για να διαπιστωνει αν ειναι αυθεντικα η οχι, ας με ενημερωσει και θα σας απαντησω. Θα προσπαθησω να ανεβασω και φωτο αν βρω χρονο.

 

Να μην ξεχασω βεβαια να σας πω οτι ερχονται απο Κινα, χωρις κουτι, μεσα σε ενα κομματι φελιζολ και ειναι τυλιγμενα σε μια διαφανη ζελατινα σαν αυτη που βαζουμε τα τροφιμα. Πληρωσα και 3 euro extra στα ΕΛΤΑ. Συνολικο κοστος 55 euro.

 

Προσωπικα, παρολο που καθυστερησαν πιστευω οτι αξιζε η αναμονη και το ρισκο τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τα παπουτσια (Nike air max 97) ηρθαν απο το cleverpurchases χτες βραδυ. Δεν ειμαι ειδικος στο να πω αν ειναι αυθεντικα η οχι, αλλα επειδη εχω ενα ζευγαρι ασημι αγορασμενο απο καταστημα της Νike στο χαλανδρι, συγκρινοντας τα φαινονται ακριβως πανομοιοτυπα! Και τα δυο ειναι made in Vietnam (ομοια εσωτερικα καρτελακια) και δεν διαφερουν, τολμω να πω, σε τιποτα. Τωρα αν η ποιοτητα υλικων ειναι διαφορετικη η υπαρχει καποια αλλη διαφορα δυστυχως δεν μπορω να ξερω. Αν καποιος εχει καποιο σιγουρο τροπο για να διαπιστωνει αν ειναι αυθεντικα η οχι, ας με ενημερωσει και θα σας απαντησω. Θα προσπαθησω να ανεβασω και φωτο αν βρω χρονο.

 

Να μην ξεχασω βεβαια να σας πω οτι ερχονται απο Κινα, χωρις κουτι, μεσα σε ενα κομματι φελιζολ και ειναι τυλιγμενα σε μια διαφανη ζελατινα σαν αυτη που βαζουμε τα τροφιμα. Πληρωσα και 3 euro extra στα ΕΛΤΑ. Συνολικο κοστος 55 euro.

 

Προσωπικα, παρολο που καθυστερησαν πιστευω οτι αξιζε η αναμονη και το ρισκο τελικα.

 

Μπορεις να ανεβασεις φωτογραφιες και απο τα 2 ζευγαρια??Πολυ ενδιαφερων που εχεις και απο καταστημα ΝΙΚΕ και απο Κινα. Λες και στα καταστηματα ΝΙΚΕ να πουλανε μουφα???Γιατι απο cleverpurchases ειναι σιγουρα imitation....

 

Αν μπορεις οι φωτο να ειναι και σε σημεια στα παπουτσια που πιστευεις εχουν αρκετη λεπτομερεια και δυσκολα αντιγραφονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να ανεβασεις φωτογραφιες και απο τα 2 ζευγαρια??Πολυ ενδιαφερων που εχεις και απο καταστημα ΝΙΚΕ και απο Κινα. Λες και στα καταστηματα ΝΙΚΕ να πουλανε μουφα???Γιατι απο cleverpurchases ειναι σιγουρα imitation....

 

Αν μπορεις οι φωτο να ειναι και σε σημεια στα παπουτσια που πιστευεις εχουν αρκετη λεπτομερεια και δυσκολα αντιγραφονται

 

Γεια σας και χρονια πολλα, και εγω παρελαβα σημερα απο cleverpurchases nike air 2009+

τα οποια "δειχνουν" να ειναι αυθεντικα καθωσ και το υλικο τουσ ειναι πολυ καλο, με την πρωτη ματια σε ξεγελανε αλλα αν μπεις σε λεπτομεριες δυστηχως θα δεις οτι ειναι μαϊμου.

Πολυ καλη μαϊμου αλλα μαϊμου, ακομα και στο φορεμα ειναι καλο αλλα αν θες να εισαι σιγουρος οτι αγορασες ενα original running παπουτσι καλυτερα απο αλλου.

 

Αν οπως λενε εδω οι παλιοι , απο eastbay ειναι original η επομενη αγορα θα ειναι απο εκει.

Εμενα παντως μου ειρθαν κανονικα σε κουτι οχι μεσα σε ζελατινα .

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:35 ----------

 

Απο περιεργια πηγα πριν απο λιγο σε μαγαζι που πουλανε nike και νε μεν πιστοποιησα οτι ειναι μαϊμου τα παπουτσια που παρελαβα αλλα δυστηχως ειδα και κατι αλλο : τα μισα nike που ειχε το μαγαζι ηταν made in vietnam και τα αλλα made in china. Το περιεργο ειναι οτι αυτα που παρελαβα "τα μαιμου" το ταμπελακι μεσα λεει made in vietnam και στο μαγαζι στο ιδιο παπουτσι το ταμπελακι λεει made in china!!!!! τραγικο.

Βεβαια του μαγαζιου το παπουτσι ηταν τελιο σε κατασκευη και ποιοτητα σε σχεση με τα δικα μου , αλλα nike made in china ?????

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:38 ----------

 

Ρε γμτ τουλαχιστον προσπαθηστε να εχετε την στοιχειωδη εξυπναδα να κανετε register λογαριασμους λιγο καιρο πριν,να πειτε και καμια κουβεντα και μετα να πεταξετε το "θεικο site που βρηκατε και στο οποιο ολοι πρεπει να τρεξουμε να αγορασουμε".

 

Αρε Gio μακαρι να σε ακουγα νωριτερα, δικιο ειχες, respect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
αλλα nike made in china ?????

Aπο ειχες την εντυπωση πως ειναι?Γιατι νομιζεις πως κραζουν την nike για τα sweatshops που εχει στησει σε αντιστοιχες χωρες?vietnam και παει λεγοντας.Mια αναζητησε στο google με nike sweatshops θα σε πεισει.

 

Δεν εχασες και πολλα euro παντως,οποτε μικρο το κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και χρονια πολλα, και εγω παρελαβα σημερα απο cleverpurchases nike air 2009+

τα οποια "δειχνουν" να ειναι αυθεντικα καθωσ και το υλικο τουσ ειναι πολυ καλο, με την πρωτη ματια σε ξεγελανε αλλα αν μπεις σε λεπτομεριες δυστηχως θα δεις οτι ειναι μαϊμου.

Πολυ καλη μαϊμου αλλα μαϊμου, ακομα και στο φορεμα ειναι καλο αλλα αν θες να εισαι σιγουρος οτι αγορασες ενα original running παπουτσι καλυτερα απο αλλου.

 

Αν οπως λενε εδω οι παλιοι , απο eastbay ειναι original η επομενη αγορα θα ειναι απο εκει.

Εμενα παντως μου ειρθαν κανονικα σε κουτι οχι μεσα σε ζελατινα .

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:35 ----------

 

Απο περιεργια πηγα πριν απο λιγο σε μαγαζι που πουλανε nike και νε μεν πιστοποιησα οτι ειναι μαϊμου τα παπουτσια που παρελαβα αλλα δυστηχως ειδα και κατι αλλο : τα μισα nike που ειχε το μαγαζι ηταν made in vietnam και τα αλλα made in china. Το περιεργο ειναι οτι αυτα που παρελαβα "τα μαιμου" το ταμπελακι μεσα λεει made in vietnam και στο μαγαζι στο ιδιο παπουτσι το ταμπελακι λεει made in china!!!!! τραγικο.

Βεβαια του μαγαζιου το παπουτσι ηταν τελιο σε κατασκευη και ποιοτητα σε σχεση με τα δικα μου , αλλα nike made in china ?????

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:38 ----------

 

 

Αρε Gio μακαρι να σε ακουγα νωριτερα, δικιο ειχες, respect.

 

Φιλε την πατησες μια φορα δεν πειραζει.Εμαθες απο εδω και περα ξερεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο ειχες την εντυπωση πως ειναι?Γιατι νομιζεις πως κραζουν την nike για τα sweatshops που εχει στησει σε αντιστοιχες χωρες?vietnam και παει λεγοντας.Mια αναζητησε στο google με nike sweatshops θα σε πεισει.

 

Δεν εχασες και πολλα euro παντως,οποτε μικρο το κακο.

 

Οντως μικρο το κακο , τελικα πρεπει να παθεις για να μαθεις, απλα αμα ειναι για μαιμου να το ξερω απο πριν και να ειναι επιλογη μου.

Παντως για μαιμου ειναι πολυ καλο το ατιμο, εχω δει και μαιμου που ειναι σκληρη η σολα σαν τσοκαρο, καμια σχεση αυτο.

Η επομενη αγορα ( δωρακι στην γυναικα μου ) απο eastbay . ελπιζω οπως λετε να ειναι original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
ελπιζω οπως λετε να ειναι original.

Για το συγκεκριμενο μην εχεις αμφιβολια,δοκιμασμενο απο αρκετους στο topic.Πριν μερικες βδομαδες μαλιστα μου στειλαν και διαφημιστικο καταλογο,ολοκληρο περιοδικο απο αμερικη:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...