Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α καταλαβα...νταξει θα δουμε τοτε...το email πρεπει ν το στειλω αν χρειαστει στο customerservice η στ eastbay?

κ κατι τελευταιο οταν με το καλο ερθει στην πολη μου για ν το παραλαβω τι χρειαζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορείς να τους στείλεις ερώτηση μέσω του ίδιου του site, σε αυτή εδώ τη διεύθυνση: http://www.eastbay.c...nt/feedback.cfm (αρκετές ώρες της ημέρας υπάρχει και live chat support).

 

Δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο για την παραλαβή. Είτε θα στα φέρουν σπίτι σου, είτε θα σου στείλουν ειδοποιητήριο να πας να τα παραλάβεις από το τοπικό υποκατάστημα των ΕΛΤΑ. Ακόμα και τώρα τελευταία που παίζουν πολλοί εκτελωνισμοί, νομίζω δεν χρειάζεται να τρέχεις μέχρι τα τελωνεία. Απλώς πληρώνεις τα τυχόν έξτρα στο ταχυδρομείο της γειτονιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α πολυ ωραια σε ευχαριστω για ακομη μια φορα με βοηθησες αρκετα! :)

εσενα οταν ειχαν καθυστερησει τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα ηταν στο chicago?γιατι τωρα κ μενα ειναι απο τισ 2 του μηνα εκει!

 

αν το δεις απαντησε μου θα περιμενω ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έδειχνε ότι είναι στο Σικάγο επί 20 περίπου μέρες. Για δύο μόνο μέρες δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Το πιθανότερο είναι ότι μέχρι τη Δευτέρα το πολύ θα είναι Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως προτείνω το www.startfitness.co.uk που δεν έχει και τελωνείο και έχει και πολύ καλές τιμές. Ήδη έχω ψωνίσει 3 φορές απροβλημάτιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To startfitness είναι εξαιρετικό, αλλά είναι επικεντρωμένο στο τρέξιμο και στο fitness. Προσωπικά δεν με χαλάει και ψωνίζω μόνο από εκεί, αλλά πολύς κόσμος εδώ θέλει εξοπλισμό μπάσκετ, οπότε αυτά που γίνονται στο eastbay τους θίγουν για τα καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κατι μιλαω σε live chat sto EASTBAY κ μ ζηταει μια να της πω το customer number για ν μ βοηθησει να μου πει για την παραγγελια μου να το κανω η δεν πρπει να ξερει κανενας το customer number m?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή. Δεν υπάρχει ενδιάμεσος σταθμός. Μετά το Σικάγο είναι η Αθήνα και η μεταγωγή κάνει από 3 μέρες ως βδομάδα και βάλε. Λογικά από Δευτέρα-Τρίτη θα έχεις εξέλιξη στην παραγγελία σου. Σε τέτοιες περιπτώσεις που το δέμα κάνει 10-15 μέρες να έρθει, η καλύτερη συνταγή είναι απλώς να κάνεις την παραγγελία και μετά να το ξεχνάς μέχρι να έρθει. Αν είναι να μετράς μία-μία τις μέρες, ασ' τα να πάνε.

 

ps: κλασική περίπτωση που αγοράζω από Ebay/HongKong πάμπολλα ψιλοπράγματα και όταν μετά από 10-20 μέρες έρθει το δέμα, δεν θυμάμαι ούτε τι είχα παραγγείλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα ωραιοσ!μου λεει τωρα στο usps οτι ειναι στην ελλαδα τα πραγματα! μ γραφει custom clearance αυτο σημαινει πως περνανε απο τελωνειο?

(οσο για αυτο π μ πες απλως ειναι η πρωτη μου φορα που παραγγελνω απο ιντερνετ κ γ αυτο εχω ενα φοβο η αληθεια ειναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για το θεμα με το τελωνειο ο μοναδικος φταιχτης ειναι το Eastbay. Εχει αλλαξει τροπο αποστολης απο standard σε express mail και κατα συνεπεια τα δεματα δεν πανε κατευθειαν το κεντρο διαλογης αλλα πρωτα περνανε απο το τελωνειο. ΟΠΟΤΕ οτι παρετε απο δω κ περα περναει τελωνειο. Το μονο που θα διαφερει απο παραγγελια σε παραγγελια ειναι το ποσο που θα τρωτε. Η δικη μου παραγγελια ηρθε σημερα, πληρωσα 68,76 (44 ευρω δασμους +24,76 προσθετα τελη).

 

Οποτε το ξανα λεμε EASTBAY=τελωνειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...