Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει παραγγείλει κανενας απο το site της adidas?

Σκεφτόμουνα να παρω καποια παπουτσια απο εκει.

Μιλαω για τα ευρωπαικα που εχει, .co.uk, .nl .de και οτι αλλο εχει απο ευρωπη.

Μεταξύ τους οι χωρες εχουνε καποιοες διαφορες σε τιμες,ποικιλία σε νουμερα,

Ελπιζω να μην υπαρξει καποιο προβλημα με τελωνεια κτλ αφου ειναι απο ευρωπη ολα.

 

Aν ξερει καποιος ας πει για σιγουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Tι μεταφορικα εχει απο το site της Adidas?

 

5ευρω ειναι και για παραγγελιες πανω απο 150 ειναι δωρεαν. εχει και express αλλα γιατι να μπεις σον κοπο.

 

Aν θες να παρεις κατι ψαξτο σε ολα τα ευρωπαϊκά site που εχει. υπαρχουν διαφορές στην τιμη απο χώρα σε χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια.ενδιαφερομαι για αυτα τα παπουτσια και δυστυχως δε τα βρισκω σε καταστηματα αθηνα.τα βρισκω μονο εδω http://www.spartoo.g...T-2-x150352.php .δεν εχω ψωνισει ποτε απο ιντερνετ και δεν γνωριζω καν το spartoo.gr.γνωριζει κανεις εαν ειναι γνηια τα προιοντα του?εχει κανει κανενας αγορα εκει?Σαν τιμες παντωσ ειναι απο normal μεχρι τσιμπημενες,,, Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεότερα για την τελευταία παραγγελία μου (αυτά τα Jordan κι ένα ζευγάρι κάλτσες). 21/10 έγινε η παραγγελία, 23 η αποστολή και έφτασαν χθες (28/10) στην Ελλάδα. Κλασική διαδρομή, αεροπορικώς στο Βενιζέλος μέσω Σικάγο. Την ίδια μέρα (Κυριακή, wtf) έγινε το clearance από το τελωνείο και σήμερα τα παρέδωσαν στο πατρικό μου (άρα δεν τα έχω δει ακόμα).

 

Δεν ξέρω αν έτυχε αλλά ίσως τελικά υπάρχει διαφορά με τις νέες αποστολές μέσω courier, γιατί ποτέ δεν είχα παραλάβει σε λιγότερες από 10 μέρες. Αφήστε που βολεύει να τα φέρνουν σπίτι (ακόμα κι αν δεν ειδοποιούν προηγουμένως...), παρά να στέλνουν ειδοποιητήρια και να τρέχω την επόμενη μέρα στις ουρές των ταχυδρομείων.

 

Το σημαντικό ήταν ότι γλίτωσα το τελωνείο, κατά πάσα πιθανότητα λόγω του μικρού κόστους της παραγγελίας (γύρω στα 100 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά). Ή/και επειδή ήταν Κυριακή και βαρέθηκαν να ασχοληθούν περισσότερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, στη δικη μου περιπτωση εκανα παραγγελια στισ 6/10 ηρθαν Ελλαδα στις 18/10 περασαν τελωνειο στις 20/10 και μετε απο δυο μερες πηγαν στα Ελτα του Αλιμου οπου και βρισκονται μεχρι σημερα.

Πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν με εβρισκαν συν το οτι θα χρεωθω 68 ευρω τελωνειο για μια παραγγελια 120 ευρω, μαλλον ειμαι ο ατυχος της υποθεσης, κλαψ... Δεν ξαναπαραγγελνω απο Eastbay με τους κλεφτες τους τελωνειακους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεότερα για την τελευταία παραγγελία μου (αυτά τα Jordan κι ένα ζευγάρι κάλτσες). 21/10 έγινε η παραγγελία, 23 η αποστολή και έφτασαν χθες (28/10) στην Ελλάδα. Κλασική διαδρομή, αεροπορικώς στο Βενιζέλος μέσω Σικάγο. Την ίδια μέρα (Κυριακή, wtf) έγινε το clearance από το τελωνείο και σήμερα τα παρέδωσαν στο πατρικό μου (άρα δεν τα έχω δει ακόμα).

 

Δεν ξέρω αν έτυχε αλλά ίσως τελικά υπάρχει διαφορά με τις νέες αποστολές μέσω courier, γιατί ποτέ δεν είχα παραλάβει σε λιγότερες από 10 μέρες. Αφήστε που βολεύει να τα φέρνουν σπίτι (ακόμα κι αν δεν ειδοποιούν προηγουμένως...), παρά να στέλνουν ειδοποιητήρια και να τρέχω την επόμενη μέρα στις ουρές των ταχυδρομείων.

 

Το σημαντικό ήταν ότι γλίτωσα το τελωνείο, κατά πάσα πιθανότητα λόγω του μικρού κόστους της παραγγελίας (γύρω στα 100 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά). Ή/και επειδή ήταν Κυριακή και βαρέθηκαν να ασχοληθούν περισσότερο :P

 

Το tracking number που ειχε η παραγγελια σου φιλε μου σε τι αντιστοιχουσε;usps η κατι αλλο;γιατι με τρωει το χερι μου τελευταια για παραγγελια απο eastbay αλλα αμα ειναι να φαει τελωνειο δεν αξιζει τον κοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

USPS μεν, express δε. Το tracking number ξεκινούσε από "Ε" αντί για το κλασικό "CG" και στο site της USPS η αποστολή αναφερόταν ως "Express Mail International". Το έφερε στο σπίτι courier των ΕΛΤΑ.

 

Άρα δεν φαίνεται να έχει αλλάξει ο τρόπος αποστολής τους. Θεωρητικά ο μόνος λόγος που τη γλίτωσα ήταν η χαμηλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια.ενδιαφερομαι για αυτα τα παπουτσια και δυστυχως δε τα βρισκω σε καταστηματα αθηνα.τα βρισκω μονο εδω http://www.spartoo.g...T-2-x150352.php .δεν εχω ψωνισει ποτε απο ιντερνετ και δεν γνωριζω καν το spartoo.gr.γνωριζει κανεις εαν ειναι γνηια τα προιοντα του?εχει κανει κανενας αγορα εκει?Σαν τιμες παντωσ ειναι απο normal μεχρι τσιμπημενες,,, Ευχαριστω.

 

για να μην τα ξαναγραφουμε, δες εδω για spartoo

http://www.insomnia.gr/topic/405202-spartoocouk-%ce%b1%ce%be%ce%b9%cf%8c%cf%80%ce%b9%cf%83%cf%84%ce%bf/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

USPS μεν, express δε. Το tracking number ξεκινούσε από "Ε" αντί για το κλασικό "CG" και στο site της USPS η αποστολή αναφερόταν ως "Express Mail International". Το έφερε στο σπίτι courier των ΕΛΤΑ.

 

Άρα δεν φαίνεται να έχει αλλάξει ο τρόπος αποστολής τους. Θεωρητικά ο μόνος λόγος που τη γλίτωσα ήταν η χαμηλή τιμή.

Ευχαριστω για τη διευκρίνηση.Κοιτα απο τη στιγμη που εξακολουθει να ειναι usps τα απλα ταχυδρομεια δλδ, οι πιθανοτητες να περασει τελωνειο ανεξαρτητου τιμης ειναι ελαχιστες κατα τη γνωμη μου.Απλα στο εφερε σπιτι ο κουριερ επειδη ηταν εξπρες το δεμα και καλα για γρηγοροτερη παραδοση.Μαλον θα κανω τη παραγγελια και επειδη θα ειναι αρκετο το ποσο θα κανω και το σταυρο μου μαζι και βλεπουμε :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...