Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΚ, ευχαριστούμε για την πληροφόρηση. Στείλ' τους ένα email για να παραπονεθείς για την αλλαγή του τρόπου αποστολής, να κάνουμε κι εμείς το ίδιο μπας και φιλοτιμηθούν να επανέλθουν στην πρότερη κατάσταση. Αλλιώς να πάνε να πνιγούν, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φιλε μου εσενα που περασαν απο τελωνειο πως το καταλαβες? σ εστειλαν e-mail η το δες απο το usps γιατι κ μενα τωρα μ γραφει στο usps custom clearance=εκτελωνισμος και δεν εχω ιδεα αν αυτο σημαινει πως θα πληρωσω φορουσ για τελωνειο...αν μπορεισ απαντησε μου αμεσα ευχαριστω πολυ..

 

Παιδια εγω εστειλα παραπονο στο eastbay για τον τροπο αποστολης ας το κανουμε ολοι μηπως αλλαξουν τον τροπο αποστολης εχει δικιο το παιδι...σιγουρα αν καταλαβουν πως θα χασουν ενα μεγαλο μερος πελατων τους θα μπουν στη διαδικασια να το σκευτουν..ασ κανουμε παραπονα συγκεκριμενα ολοι για τον τροπο αποστολης οπως ανεφερε κ τ παιδι απανω λοιπον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα εφτασαν τα πραγματα μου και δοξα τω θεω δεν χρειαστηκε να πληρωσω κατι παραπανω απο την αξια των αντικειμενων μου...τελωνειο δεν περασαν δηλαδη ισως φταιει κ τ οτι τα ειχα παραγγειλει μια εβδομαδα πριν παντως ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον αυτό που λες. Το πρόβλημα με το τελωνείο ξεκίνησε να υπάρχει εδώ και αρκετές εβδομάδες, άρα μήπως ήδη κάτι έχουν αλλάξει και ήσουν από τους πρώτους που τη γλίτωσαν. Καλοφόρετα, όπως και να 'χει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα εφτασαν τα πραγματα μου και δοξα τω θεω δεν χρειαστηκε να πληρωσω κατι παραπανω απο την αξια των αντικειμενων μου...τελωνειο δεν περασαν δηλαδη ισως φταιει κ τ οτι τα ειχα παραγγειλει μια εβδομαδα πριν παντως ολα καλα

 

Μας στελνεις τι σου εβγαλε το track των ΕΛΤΑ?

Εσενα το κουτι ηταν πακεταρισμενο με μια ασπρη κορδελα με μπλε γραματα(ΕΜΣ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή εδώ και 1 μήνα διαβάζω στο forum οτι πέφτει τελωνίο για παραγγελίες απο eastbay τους έστειλα email για να ρωτήσω τον τρόπο αποστολής αν έχει αλλάξει γιατί έχω να παραγγείλω απο τον δεκέμβρη.η πρώτη τους απάντηση ηταν η εξής:

Thank you for your email. We are only able to ship orders to Greece by

international

mail.

ξανάστειλα email ρωτώντας το εξής:

INTERNATIONAL MAIL IS SIMPLE MAIL (USPS) OR EXPRESS MAIL LIKE DHL?

και η απάντηση τους:

We ship through USPS.

που λογικά σημαίνει οτι για παραγγελίες κάτω τον 100 euro χωρίς τα μεταφορικά δεν πάμε τελωνίο!τα προηγούμενα 2 χρόνια είχα κάνει γύρω στις 10 παραγγελίες απο eastbay στις οποίες η μια μόνο ξεπερνούσε τα 100 δολαρια(106 αν θυμάμαι)χωρίς μεταφορικά και πάντα πλήρωνα το γνωστό 3euro εκτός απο μια φορά που ήρθαν μέσω σουηδίας κάνανε 25 μέρες αντι για 10 και δεν πλήρωσα τίποτα!

τελικά το πήρα απόφαση και θα κάνω παραγγελία τώρα αμέσως μιας και χρήστης giatsis μας ενημέρωσε οτι ολα πήγαν καλά με την παραγγελία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως με την παταγγελια μου δεν υπηρξε καποιο προβλημα μου τ εστειλαν σπιτι και δεν πληρωσα τελωνειο τωρα δεν ξερω αν αυτο εγινε γιατι ημουν τυχερος κ παταγειλα πριν αλλαξει ο τροπος αποστολης τι να σασ πω...παιδια εχω ενα θεμα να ρωτησω κατι..πηρα μια μπλουζα wesc η οποια δεν μ φαινεται για αυθεντικη τι μπορω να κανω γ αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως με την παταγγελια μου δεν υπηρξε καποιο προβλημα μου τ εστειλαν σπιτι και δεν πληρωσα τελωνειο τωρα δεν ξερω αν αυτο εγινε γιατι ημουν τυχερος κ παταγειλα πριν αλλαξει ο τροπος αποστολης τι να σασ πω...παιδια εχω ενα θεμα να ρωτησω κατι..πηρα μια μπλουζα wesc η οποια δεν μ φαινεται για αυθεντικη τι μπορω να κανω γ αυτο?

απο το eastbay? μου φενεται απιστευτο να σου εχουν κανει μαϊμουδια καθως ειχα παρει και εγω φουτερακι wesc και ηταν μια χαρα..

τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν ειναι original? ειχε θεμα με τα ταμπελακια? ποιοτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ξερω πως τα αυθεντικα φουτερ και τα t-shirt wesc εχουν στο αριστερο μανικι ενα τετραγωνακι με το σημα της wesc αλλα αυτη δεν το εχει κ μ φαινεται περιεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αα καταλαβα ποιο λες,μηπως στα νεα μοντελα/κολεκτιον το εχουν αφαιρεσει?

επισης ενα μπουφανακι που εχω ουτε αυτο ειχε το τετραγωνακι αλλα ηταν original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως να ειναι τοτε αυθεντικο κοιτα δεν μου κανει τοσο για μουφα να σ πω την αληθεια απλως ειχα συνηθισει τα wesc να εχουν εκεινο το τετραγωνακι...τελοσ παντων οπως κ να χει νταξει...απο e-bay 3ερει κανεις μηπως καποιον καλο πωλητη με tommy-hilfigger,lacoste κ γενικως τετοια ειδη ρουχων που να ξερουμε πως οντως δεν θα μας κατσει ταπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...