Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κι εγώ δεν πιστεύω ότι οι αγορές παπουτσιών/ρούχων θα επηρεαστούν άμεσα από την παραπάνω είδηση. Αρχικά τους ενδιαφέρει να "χτυπήσουν" καύσιμα, τσιγάρα κλπ. Κάποια στιγμή θα βάλουν ηλεκτρονικό έλεγχο και στα υπόλοιπα είδη, αλλά ίσως γίνει αργότερα.

 

Το θέμα είναι ότι όντως "καιρό τον έχουμε πιει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συμπάθησα ποτέ τα jordan λόγω βάρους.

Μετά από 15 διαστρέμματα σε κάθε πόδι (πραγματικός αριθμός) η nike έβγαλε τα hyperdunk και το zoom και σώθηκα.

Το πρώτο πράγμα που κοιτώ πια στο παπούτσι είναι το βάρος.

Τα lunarglide έχουν γίνει δέρμα στο πόδι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα jordan είναι αρκετα βαρια και πλεον περισσοτερο για βόλτα παρα για παρκε!

 

τα adidas crazy light είναι εξωφρενικα ελαφρια τα δανεισα σε ενα φίλο μου που επαιζε βολευ και μου τα πληρωσε για δικα του (εβγαλα τα έξοδα αποστολής)

 

τωρα ψαχνω το επόμενο παπουτσι:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα lunarglide 2 τρομερά τα έχω για το σχολείο αλλά τα 3 που πήρα είναι ακόμη καλύτερα ειδικά στην υποστήριξη της φτέρνας στο τρέξιμο.

Αν βρίσκεις εξαιρετικά τα 2 τότε πάρε σίγουρα τα 3, εγώ περιμένω να πέσουν οι τιμές για να πάω στα 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μπερδευτεί με τα νούμερα στο sportsdirect.com' date=' , τα νούμερα είναι σε UK ή US ;

 

έχω δοκιμάσει κάτι nike και έχω βρει το νούμερο μου US 9.5 , UK 8.5 , EUR 43 , τι διαλέγω 8.5 ή 9.5 ; http://www.sportsdirect.com/nike-air-max-skyline-mens-121019?colcode=12101930

 

δε ξερει κανεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερει κανεις;

 

Νομιζω Uk ειναι, Το ψαχνω λιγακι αν το βρω καπου θα σου πω. Αλλα απο το size guide νομιζω Uk γιατι δεν βγαζει τα μισα νουμερα στην συγκεκριμενη επιλογη,

Καλες τιμες εχει, αλλα αρκετα μεταφορικα, αν δεν ειχε τοσα μεταφορικα θα ηταν πολυ φθηνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους

Ειμαι νεος στο forum και διαβαζω ολα αυτα που λετε σχετικα με το eastbuy γιατι θα ηθελα να κανω κ εγω μια παραγγελεια λογο το οτι βλεπω καλες τιμες... Αγοραζω χρονια απο internet τα προηγουμενα χρονια απο ελλαδα και τελευτεα παρα πολυ απο ebay και εχω μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος.

Τωρα εγω που θελω να αγορασω μονο ενα ζευγαρη παπουτσια απο το eastbay και τα παπουτσια κοστιζουν 59,99$ θα ηθελα να μου πειτε με τα τωρινα δεδομενα κ τα τελωνεια:

ΠΟΣΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ.??

ΑΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΧΤΡΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΕΛΩΝΕΙΟ..?

ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΚΟΥΠΟΝΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΕΓΩ ΜΕ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ 59,99 $ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ?(ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΤΕΛΩΝΕΙΑ,ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΕΝΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ.)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά είναι περίπου 40 δολάρια. Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα πληρώσεις τελωνείο, αφού το συνολικό ποσό θα σου βγει κάτω από $100. Δώσε βάση στο "κατά πάσα πιθανότητα", γιατί έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα κανείς δεν είναι σίγουρος πλέον. Αν ρώταγες πριν 6 μήνες, θα σου λέγαμε ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα για τελωνείο. Τώρα όμως...

 

Για κουπόνι ψάξε στο http://www.retailmen...iew/eastbay.com (λογικά θα γλιτώσεις $10).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω.

Νομιζω θα συνεχισω της αγορες μου απο ebay που παντα ειναι σιγουρο ποσο θα πληρωσεις κ χωρις τελωνεια κ 40 δολαρια μεταφορικα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κι άδικο. Τα $40 μεταφορικά όντως είναι πολλά και δεν δικαιολογούνται (πριν ενάμιση χρόνο ήταν "μόλις" $32). Απ' την άλλη το καλό είναι πως είτε ένα ζευγάρι παπούτσια πάρεις, είτε 2-3, τα μεταφορικά παραμένουν ίδια. Οπότε σε παλιότερους καιρούς άξιζε τον κόπο (μέχρι πρότινος όλες μου οι παραγγελίες ήταν ταρίφα δύο ζευγάρια). Τώρα πια αν πάρεις 2-3 ζευγάρια είναι δεδομένο πως θα πας... συστημένος στο τελωνείο.

 

Αν ξέρεις κανένα έγκυρο πωλητή στο ebay που να έχει μεγάλη γκάμα, ρίξε ένα link εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι το ebay ειναι μακραν το καλυτερο σε ολα,σου λεει απο την αρχη ποσο κοστιζει το προιον που θες και ποσο μεταφορικα και τελος,πληρωνεις μεσω paypal και εισαι αρχοντας....

 

Οσο για τον πωλητη που με ρωτησες δεν υπαρχει καποιος στανταρ απλα εσει βλεπεις ποιος εχει το καλυτερο feedback και της περισοτερες πωλησεις και αγοραζεις,εγω σου στελνω εκεινων που αγορασα τα δικα μου νικε αιρ μαχ,πολυ ομαρφα και 100% αυθεντικα.

 

http://www.ebay.com/itm/MENS-NIKE-AIR-MAX-CLASSIC-SI-SHOES-SIZE-11-5-silver-grey-409762-002-/170918459933?pt=US_Men_s_Shoes&hash=item27cb88ba1d

 

Και να ξερεις κανενας μεγαλος πωλητης δεν φερνει μουφες και ολοι εχουν 99% feedback η 100% και κατι να παει στραβα ,αν δεν συμβιβαζετε ο πωλητης του κανεις <μηνηση> στο εβαυ η paypal και περνεις καιι τα λευτα σου πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κι άδικο. Τα 40 μεταφορικά όντως είναι πολλά

Αν ξέρεις κανένα έγκυρο πωλητή στο ebay που να έχει μεγάλη γκάμα' date=' ρίξε ένα link εδώ.[/quote']

 

Εγω παρολο που παραγγελνω συχνα απο εξωτερικο,δεν πολυεμπιστευομαι το eBay για γνησια αθλητικα παπουτσια.Ακομη κι αν καποιος πωλητης εχει πανω απο 99% feedback,φοβαμαι οτι μπορει να ειναι απλα καλες απομιμησεις κ ισως οσοι δινουν θετικο feedback το κανουν επειδη γνωριζουν εκ των προτερων οτι παιρνουν κατι φτηνο κ ποιοτικο αλλα οχι γνησιο.Αλλωστε εχει πλημμυρισει η ασιατικη κ κατ' επεκταση η ευρωπαϊκη αγορα με μαϊμουδες τα οποια δε με ενοχλουν,αρκει να ξερω απο πριν οτι αυτο που πληρωνω δεν ειναι αυθεντικο.

Αν λοιπον καποιος γνωριζει κ εχει τσεκαρει πωλητες στο Ebay με γνησια Nike, adidas, asics η οποιαδηποτε αλλη ποιοτικη μαρκα κ καλες τιμες,ας μας δωσει τα φωτα του.

Tο eastbay διαβαζω οτι κανει νερα τωρα τελευταια :/

Εχω παρει αρκετα πραγματα απο εκει κ ειμαι ευχαριστημενος αλλα το νεο καθεστως στα ελλ.τελωνεια κ ο νεος τροπος(πιο ακριβος κ λιγοτερο "ασφαλης" οσον αφορα στον τελ.ελεγχο) που λετε οτι επιλεγει να στελνει,ισως πρεπει να μας κανουν να στραφουμε σε αλλες λυσεις...

Απo Ricardo.gr τι εμπειρια εχετε;Δεν εχω ψωνισει ποτε.Κοιταζα πχ τα Nike hyperdunk που τα πουλαει ενας πωλητης (απο Χανια νομιζω) σε τιμη κ χρωματα που δεν τα βρισκεις αλλου.Ειναι δυνατον να μην ειναι μουφα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...