Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

με αγορα συνολο μαζι με τα μεταφορικα  λετε να πληρωσω τελωνειο..?? Ή όχι...??

 

 

 $99.97

$0.00

$0.00

$39.99

$15.00

$0.00

Total:  $124.96

 

Εφ' όσον η αρχική τιμή του πακέτου είναι κάτω των 100 δολαρίων, δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα. Αν θέλεις, ενημέρωσέ μας όταν με το καλό παραλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικά δύσκολο. Θεωρητικά ακόμα κι αν ο πωλητής είναι απατεώνας ή κάτι άλλο πάει στραβά, κάνεις μια καταγγελία στο Paypal και συνήθως σού δίνουν αυτοί τα λεφτά σου. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική βέβαια.

 

Άσε που το Paypal γενικά δεν συνεργάζεται με μαγαζιά αμφιβόλου φήμης. Δυο-τρεις απατεωνιές να κάνουν οι άλλοι, το Paypal αμέσως διακόπτει τη συνεργασία μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γενικα το 100 ειναι κρισιμο σημειο και εσυ εισαι 99,97 (ωραιος...)

 

για πες μας οταν παραλαβεις

 

 

μολις παρελαβα παιδια..!!Δεμα ελευθερο..!!

 

δεν πληρωσα τιποτα τελωνειο..!!σε 12μερες ηρθε το δεματακι μου..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ παρέλαβα σήμερα χωρίς τελωνείο ...αλλά απο λάθος μου ( πρωτη μου παραγγελεια )στο νουμερο παπουτσιών μου είναι μικρά..

 

πήρα ενα ζευγαρι asics G-T3D.1 40.5 (7 1/2)  νουμερο ευρωπαικο ..


Τα πήρα απο 140$ μονο 75$ + μεταφορικά..
Τα δίνω 70 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά με κούριερ στην πόρτα σας κ παράδοση την επομενη μέρα
στην πόρτα σας..
 

Tοσο γκινια πια..!! :mellow: 

 

asics.jpg

 

..

Επεξ/σία από XRHSTEF
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου τόσο κάνουν. Υπάρχουν και φορές που έχουν έρθει μέσα σε 10 μέρες (όπως και σε τουλάχιστον μία περίπτωση μού είχαν κάνει πάνω από 20), αλλά σε γενικές γραμμές οι 2 εβδομάδες είναι το πιο συνηθισμένο σενάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγορές, το Paypal δεν κρατάει καμία προμήθεια από εσένα. Στην ουσία το Paypal πληρώνεται από τον έμπορο, ο οποίος προφανώς έχει ήδη ενσωματώσει την προμήθεια στην τιμή του προϊόντος σαν λειτουργικό έξοδο (που θα πληρώσεις είτε χρησιμοποιήσεις paypal, είτε... μετρητά αφού οι τιμές είναι fixed).

 

Το Paypal κρατάει προμήθειες σε συναλλαγές μεταξύ ιδιωτών, πχ. αν σου στείλω εγώ λεφτά θα παρακρατηθεί κάποιο πάγιο συν ποσοστά επί του συνολικού ποσού. Όλα τα rates αναφέρονται στα FAQ του paypal.com.

 

Με λίγα λόγια: "αν αγοράζεις με Paypal, ό,τι βλέπεις στη σελίδα του μαγαζιού, αυτά θα πληρώσεις, δεν υπάρχει έξτρα χρέωση".

 

Για τις υπόλοιπες απορίες περί Paypal, συνιστώ κι εγώ να ανατρέξεις στα σχετικά νήματα του insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...