Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Adventurer's Corner - Συζήτηση για Adventure games


darian227

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δε νομίζω να ανέφερε και ποτέ κανείς ότι πρόκειται για καθαρόαιμο adventure..(αν αυτό αναζητούσες) Το παιχνίδι είναι εμπειρία. Τέλος.<br><br>

Ο χειρισμός και το gameplay όντως θυμίζουν hr. Τώρα τα περί γραφικών δεν παίρνω θέση. Υπάρχουν αυτοί που θέλουν σε όλα τα παιχνίδια γραφικά fps τίτλων και άλλοι, όπως εγώ, που θεωρούμε τα γραφικά του loom εξαιρετικά. :)<br><br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia</p>

 

Ναι ενταξει δεν αντιλεγω, αλλα που οφειλονται ολα αυτα τα 9-9.5/10 που παιρνει? Ενταξει δεν λεω ευχαριστο ειναι, εχει και ωραιο feel, αλλα για 7.5 επιεικως 8 θα του δινα εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω πως εξαρτάται κι απ το άτομο. Γι αυτό δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από μια ξερή βαθμολογία αν κάποιο παιχνίδι σ αρέσει. Φαντάζομαι για όλους μας υπάρχουν παιχνίδια που τα θεωρούμε υπερτιμημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Walking Dead είναι κατά βάση μια πάρα πολύ ωραία υλοποιημένη interactive movie με εξαιρετική γραφή και ατμόσφαιρα, αλλα χωρίς ουσιαστικό gameplay. Δεν έχει σοβαρούς γρίφους, το interaction έχει αρκετά QTEs (όμορφα υλοποιημένα είναι η αλήθεια) και είναι πολυ πιο γραμμικό απ'όσο φαίνεται.

 

Όσοι μένουν στο δέσιμο και τα συναισθήματα που σου προκαλεί, του βάζουν 9-10. Όσοι βλέπουν τα φτωχά mechanics του βάζουν 7 - 8. Ανήκω στους δεύτερους, αλλά σαν εμπειρία ήταν πολύ δυνατή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο the night of the rabbit έπεσα πάνω σε ένα παράξενο bug που ενώ το έχουν αρκετοί από τι διαβάζω δεν υπάρχει καμία λύση μέχρι στιγμής. 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω ήχο στις fmv σκηνές ενώ στο υπόλοιπο game έχω ήχο κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχουν φοβερή υποστίρηξη. Τους έστειλα μύνημα για το πρόβλημα που είχα και απάντησαν αμέσως και μου είπαν ότι είναι γνωστό πρόβλημα και θα το διορθώσουν στο επόμενο patch και μου πρότειναν σαν μια λύση την επανεγκατάσταση των driver ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξέρω αν εχει αναφερθεί αλλα μια ελληνική προσπάθεια απο ελληνικό studio , το παιχνίδι λέγεται ΙNSECTION (http://www.kickstarter.com/projects/glasswingstudio/insection)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We believe that in order to offer a unique gameplay experience and deeper immersion, we should support full voice acting in as many languages as possible. So in our first milestone on this matter, INSECTION will support full voice acting in:

  • English
  • Chinese
  • German
  • Greek
  • And Russian
  •  

 

 

- Μαλάκες με έφαγε η κατσαρίδα!!!

- Ρε μαλάκες, που θα βρούμε το κλειδί για αυτήν την πόρτα..

- Πως οδηγάς μωρή έτσι; Πάνε πλύνε κανένα πιάτο..

 

Και άλλα τέτοια χαριτωμένα θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις κυκλοφόρησε το νέο adventure της King Art Games (The Book of Unwritten Tales) ονόματι The Raven: Legacy of a Master Thief.

 

Είναι επεισοδιακό, χτες κυκλοφόρησε το πρώτο μέρος στο Steam και σε άλλες πλατφόρμες, Όπως λένε και οι ίδιοι, είναι φόρος τιμής στις κλασσικές ιστορίες της Αγκάθα Κρίστι με ατμόσφαιρα '60 - '70. Φαίνεται ενδιαφέρον! Ορίστε και το τρέιλερ

 

 

Και η σελίδα του παιχνιδιού.

 

http://raven-game.com/en/home/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Είχα δει χθες την ανακοίνωσή τους, αλλά ξεχάστηκα και δεν ενημέρωσα το αντίστοιχο topic.

Μαζί με το release του τελευταίου επεισοδίου του Cognition (The Cain Killer) θα έχουν διαθέσιμα όλα τα επεισόδια σε Steam (έχει γίνει greenlit τέλη Ιουνίου) και σε Gog.com. Έχουν πει ότι οι kickstarter backers θα πάρουν κλειδί για steam και μάλλον για gog.com.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...