Προς το περιεχόμενο

Οπτική ίνα στο σπίτι σχεδιάζει η κυβέρνηση


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
εγώ πάντως "βολεύομαι" και με VDSL μέχρι να έρθει το FTTH σπίτι μου :P

 

Φίλε ξεχωρίζεις μέσα στο γενικό κλαυθμό και οδυρμό και κάτι πρέπει να κάνουμε. :lol:

 

 

Άντε να πάω και γω με το ρεύμα: Τί συνδέσεις μου θέλουνε οι καϊμένοι που όλα στραβά πάνε σε αυτή τη χώρα, έργα δεν έχουμε, υποδομές δεν έχουμε, ο ένας κλέβει τον άλλο, όλοι είναι απατεώνες, μας έχουν φάει τα οικόπεδα οι βατοπεδινοί και οι πολιτικοί έχουν λεφτά με ουρά και δουλεύουν ψιλό γαζί εμάς τους φτωχούληδες. Σιγά μη γίνει ΠΟΤΕ στην Ελλάδα κάτι τέτοιο, δηλαδή να μας βάλουν οπτικές ίνες. Ο ένας θα πάρει μίζα από δω, ο άλλος από κει, θα υπάρξουν διαφωνιές, καθυστερήσεις επί καθυστερήσεων, θα επέμβει και ο πΟΤΕ για να διατηρήσει τη δεσπόζουσα θέση του και δε μας βλέπω να βάζουμε ΠΟΤΕ (επαναλαμβάνω για να γίνει κατανοητό) οπτικές ίνες. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως μας τάζουν ενόψει εκλογών ουτοπίες, μας δουλεύουν οι αρχιψεύτες. και στην τελική ρε παιδιά όλα τα έχουμε επιλύσει σε αυτή την καψερή χώρα και μας μάραναν οι οπτικές ίνες τώρα... ΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΚΕΙ!!!! Ψεύτες και κλέφτες μας έχετε φάει τη ζωή. Δεν πάει άλλο!!

 

 

Κοίτα να δεις πώς παίζω στα δάχτυλα την τέχνη της κλαψομ...ίασης! :lol::lol:

Επεξ/σία από Skylined
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιο το νόημα της μεγαλύτερης ταχύτητας;

Αφού το κυνηγητό για τα παράνομα downloads θα ανθίσει ακόμη περισσότερο τα επόμενα χρόνια. Παρακολουθούν ήδη νόμιμα τι κατεβάζουμε και σε τι sites μπαίνουμε. Τι να τα κάνω τα 40mbit? να βλέπω youtube?

 

Προτιμώ 2mbit και full torrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο το νόημα της μεγαλύτερης ταχύτητας;

Αφού το κυνηγητό για τα παράνομα downloads θα ανθίσει ακόμη περισσότερο τα επόμενα χρόνια. Παρακολουθούν ήδη νόμιμα τι κατεβάζουμε και σε τι sites μπαίνουμε. Τι να τα κάνω τα 40mbit? να βλέπω youtube?

 

Προτιμώ 2mbit και full torrent.

 

ειναι σα να λες πριν 10 χρονια οτι προτιμας να περιμενεις να κατεβει ενα τραγουδι στην καλυτερη το τεταρτο, μαλιστα λιγο χειροτερο απο αυτο, γιατι τοτε υπηρχε ακομα αγνοια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δέν θέλω να σας απογοητεύσω, αλλά εδώ είναι ΕΛΛΑΔΑ! DSL μιά ζωή θα έχουμε με μερικές αλλαγές του τύπου... ADSL > MDSL > SDSL > .... Η ταχύτητα όμως και η ποιότητα θα είναι πάντα ΕΛΛΗΝΙΚΗ! :-)

Από οκτώβριο νοέμβριο 2009 κάτι άκουσα για ANNEX N γραμμές, οι οποίες θα ρίχνουν το download του ADSL και θα ανεβάζουν το upload.

Όμως παιδια.... ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

annex m λέγεται και είναι "πρόσθετο" του adsl2+, ανεβάζει το upload έως τα 3.5mbit αλλά κατεβάζει το συγχρονισμό του download...

 

δεν έχει πάρει κάτι το αυτί μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τη σύσκεψη που είχε με τον πρωθυπουργό στο Μέγαρο Μαξίμου, ο υπουργός Μεταφορών και Επικοινωνιών, Ευριπίδης Στυλιανίδης

Μεταφραση: Καθως ο "ηλιθιος και πανηλιθιος" βλεπανε τηλεοραση και τρωγανε ντονατς, ηρθε στον ηλιθιο μια ιδεα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δέν θέλω να σας απογοητεύσω, αλλά εδώ είναι ΕΛΛΑΔΑ! DSL μιά ζωή θα έχουμε με μερικές αλλαγές του τύπου... ADSL > MDSL > SDSL > .... Η ταχύτητα όμως και η ποιότητα θα είναι πάντα ΕΛΛΗΝΙΚΗ! :-)

Από οκτώβριο νοέμβριο 2009 κάτι άκουσα για ANNEX N γραμμές, οι οποίες θα ρίχνουν το download του ADSL και θα ανεβάζουν το upload.

Όμως παιδια.... ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!!! :-D

 

Πλακα κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολολολολολ

 

επική ανακοίνωση γέλαγα για κανα 2λεπτο

 

κάποιος πρέπει να πεί στον καημένο να μην μιλάει για πράγματα που δεν ξέρει

 

πς πάντως αν με ψηφίσετε εγώ υπόσχομαι οπτικές ίνες και στο τελευταίο χωριό !

 

λολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολολολολολ

 

επική ανακοίνωση γέλαγα για κανα 2λεπτο

Μας εξηγείς το λόγο που γέλαγες όπως και πού ακριβώς έγκειται η "επικότητα" της ανακοίνωσης?

 

κάποιος πρέπει να πεί στον καημένο να μην μιλάει για πράγματα που δεν ξέρει

Οπότε πρέπει να μας διευκρινήσεις, αν όντως μιλάς ΕΣΥ για κάτι που ξέρεις και δεν ξέρουν αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας εξηγείς το λόγο που γέλαγες όπως και πού ακριβώς έγκειται η "επικότητα" της ανακοίνωσης?

 

 

Οπότε πρέπει να μας διευκρινήσεις, αν όντως μιλάς ΕΣΥ για κάτι που ξέρεις και δεν ξέρουν αυτοί.

 

Δε χρειαζεται, αφου το ειπε ενας υπουργος ειναι ψεμματα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφραση: Καθως ο "ηλιθιος και πανηλιθιος" βλεπανε τηλεοραση και τρωγανε ντονατς, ηρθε στον ηλιθιο μια ιδεα..

Για πες και εσύ.. Ποιος στην ευχή σου είπε πως μία ολόκληρη χώρα μπορεί να κυβερνηθεί από κάποιους που τρώνε ντόνατς; Μπορεί να μην είναι καλοί στη δουελιά τους άλλα προφανώς έχουνε φτάσει σε ανώτερο σκαλοπάτι της ιεραρχίας και γνωρίζουν πράγματα που ούτε φαντάζεσαι. Αυτοί έχουν πληροφορίες... όχι εσύ που βλέπεις ειδήσεις της μάζας στις 8. Κωμικέ! :lol:

 

 

 

Καλά σοβαρολογείτε ή είναι νήμα που κλάνουμε μεταφορικώς φυσικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μας εξηγείς το λόγο που γέλαγες όπως και πού ακριβώς έγκειται η "επικότητα" της ανακοίνωσης?

 

 

Οπότε πρέπει να μας διευκρινήσεις, αν όντως μιλάς ΕΣΥ για κάτι που ξέρεις και δεν ξέρουν αυτοί.

 

Αν ζεις σε άλλη χώρα σε δικαιολογώ!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζεται, αφου το ειπε ενας υπουργος ειναι ψεμματα :-)

Α πες το έτσι ντε! ΟΚ...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:25 ----------

 

Αν ζεις σε άλλη χώρα σε δικαιολογώ!

B)

 

εσύ θα δικαιολογήσεις εμένα; Με ποιο πρoσόν? Μήπως είσαι σοφότερός μου και πρόλαβες να το διαπιστώσεις κιόλας με μαγικό τρόπο?? Τηλεπάθεια ε... Για σε παρακαλώ που με δικαιολογείς κιόλα..

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:26 ----------

 

Κάθομαι και βλέπω 6 σελίδες με κοτσάνες χείριστου επιπέδου και με δικαιολογείτε κιόλα?? Πόσο είστε? 2 χρονών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...