Προς το περιεχόμενο

Οπτική ίνα στο σπίτι σχεδιάζει η κυβέρνηση


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ2 Πριν τα κάνεις όλα αυτά πρέπει να δημιουργήσεις της κατάλληλες υποδομές, να απελευθερώσεις την αγορά και να καταλάβεις ορισμένες βασικές έννοιες όπως: ευρυζωνικότητα, δημόσια δεδομένα κλπ.

-ποιες κατάλληλες υποδομές εννοείς; Τα... ίδια τα έργα ή κάτι άλλο?

-Η αγορά δεν είναι απελευθερωμένη και τί σχέση έχει αυτή η απελευθέρωση με το δίκτυο ινών?

-να καταλάβεις ορισμένες βασικές έννοιες γράφεις... Δεν κατάλαβα τί προσπαθείς να πεις. Το αναλύεις?

 

Όλα τα άλλα είναι μπούρδες για να έχουμε να καμαρώνουμε!

B):devil:

Μπούρδες είναι αυτά στα οποία δεν είχες τη δυνατότητα να απαντήσεις.. :lol:

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:14 ----------

 

λοιπόν για να παραθέσω λίγη ουσία και να μην γελάω μόνο με αυτόν που αρπάζεται λές και λέγεται στυλιανίδης

Αφού γελάς τόσο πολύ γιατί δε μπήκες στον κόπο να τον αντικρούσεις? Φαίνεται πως είσουν πολύ απασχολημένος στον γέλωτα.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:20 ----------

 

Το project ήταν εξαρχής πολύ φιλόδοξο για τα Ελληνικά δεδομένα

Τα οποία είναι πως είμαστε στις ανεπτυγμένες χώρες του κόσμου και μη στενοχωριέσαι, μπορώ να το στηρίξω..

 

 

για αυτό και πρόσφατα ανοίχθηκαν τα πιλοτικά vdsl σαν γέφυρες προς τα 50+ mb. Ακόμα και η ίδια η κυβέρνηση αναγνώρισε ότι με την ελληνική γραφειοκρατία, οι χρηματοδοτήσεις απο την ευρωπαική ένωση για τις εκσκαφες (βλπ και ασφαλτο με βέλκρο απο προηγούμενο ποστ), για την αγορα των οπτικών ινών και για την εγκατάσταση θα είναι χαμηλής απορροφητικότητας και άρα θα απενταχθούν από προτεινόμενα έργα.

 

Με λιγα λόγια, ξέρω που μένω, ξέρω πως δουλεύουν τα πράγματα, και αν πραγματικά ήθελε ο υπουργός να πεί κάτι θα έπρεπε να περιμένει να έχει κάτι χειροπιαστό στα χέρια του και όχι να κάνει προεκλογικές δηλώσεις. Τώρα, το μόνο που θα συμβεί , θα είναι ο χρόνος να τρέχει εις βάρος του...

 

Δε μου λες. Πρώτον στοιχεία ή δεν έγινε τίποτα απ' ότι λες.

 

Δεύτερον ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΝ. Στοιχεία που να αποδεικνύουν πως δε θα γίνουν έργα. Τα στοιχεία σου είναι ότι... ξέρει που μένεις???? οκ. ΣΥΝΈΧΙΣΕ ΤΟ ΓΈΛΙΟ ΣΟΥ.

 

Α ναι. πριν ένα χρόνο είχαμε προεκλογική περίοδο γι' αυτό είχε βγει ανακοίνωση. Τώρα πάλι έχουμε προεκλογική περίοδο!!!!! ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ!!!! Πού τις είδατε τις προεκλογικές περιόδους?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:40 ----------

 

Δε μου λέτε και κάτι άλλο. 24άρες ήρθαν.. Παρακάτω.

 

Μετρό χτίσαμε στην Αθήνα και ακόμα το επεκτείνουμε. Χτίζουμε και στη Θεσσαλονίκη. Έχουμε γεμίσει γέφυρες (π.χ. μια μικρούλα στο Ρίο-Αντίριο) και δρόμους παντού. Αεροδρόμια και λιμάνια επεκτείνονται. Δείτε την καθημερινή σας ζωή... Οργανωμένες συγκοινωνίες σας πάνε όπου θέλετε σε όλη τη χώρα, οι υπηρεσίες συντονίζουν τη ζωή μας, έχουμε δίκτυα ηλεκτροδότησης, ύδρευση, αποχέτευση για να μη μακρυγορώ αν κάποιος θέλει να δει την οργάνωση θα τη δει. Δεν είναι τέλεια η Ελλάδα, καμία χώρα δεν είναι, φυσικά υπάρχουν χώρες πιο οργανωμένες απ'την Ελλάδα αλλά και χώρες πιο ανοργάνωτες (πολύ περισσότερες).

 

Όποιος θέλει ας μου πει πώς βοηθάνε την Ελλάδα οι συμπεριφορές απαξίωσης, μιζέριας, γκρίνιας, απογοήτευσης... Αν βγαίνει κάτι θετικό απ' όλο αυτό το πράγμα να ζητήσω ένα μεγάλο συγνώμη για την ενόχληση και να ενωθώ μαζί σας αμέσως. Λάθη κάνω και μάλιστα πολλά και μεγάλα οπότε μπορεί να έχω άδικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Καλά το παράδειγμά σου είναι απίστευτα μωρουδίστικο και τόσο άσχετο. Κλείνω τα μάτια μου φίλε.. Οι 24 ήρθαν ενώ κοροϊδεύατε ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΣΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ. ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ. Αν είναι να γράφεις τέτοια να μη σου απαντάω. Είπαμε αλλά το ξεφτιλίζεις. Κατά τα άλλα μου δείχνεις κατανόηση...

 

μην συγκρίνεις adsl2+ με FTTH...στην πρώτη το last mile υπήρχε έτοιμο, στην άλλη έχει πολύ δουλειά και ασφαλώς πολλαπλάσιο κόστος

 

imho πριν από το 2012 μην ελπίζεις για εμπορική διάθεση στο κοινό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

imho πριν από το 2012 μην ελπίζεις για εμπορική διάθεση στο κοινό...

Απ' ότι έχω καταλάβει πάμε για 2013 - 2014 με κάποιες τοπικές εξαιρέσεις ιδιόκτητων δικτύων. Και φυσικά η καθυστέρηση ευνοεί τον ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το καταλαβαίνεις πάντως ότι τα περισσότερα posts γίνονται επειδή υποθέτουν ότι η ανακοίνωση αναφέρεται για πιο σύντομα έτσι? :P

 

προφανώς μέχρι τότε θα έχουν χαλαρά αρκετές περιοχές σε Αθήνα-Σαλόνικα τουλάχιστον, αυτό έλειπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην συγκρίνεις adsl2+ με FTTH...στην πρώτη το last mile υπήρχε έτοιμο, στην άλλη έχει πολύ δουλειά και ασφαλώς πολλαπλάσιο κόστος

 

θύμησα την κοροϊδία που είχε πέσει τότε.. άλλα είναι αλήθεια αυτό που γράφεις. Τα δίκτυα καλωδίων υπήρχαν ήδη. Από την άλλη δεν είναι μόνο το γεγονός ότι έχουν γίνει πολλά τεράστια έργα στην Ελλάδα έστω και με γκρίνιες και καθυστερήσεις οπότε δεν μιλάμε για κάτι το πρωτόγνωρο όπως έγραψαν κάποιοι .. αλλά και άλλοι δύο παράγοντες.

 

Αν δεν δράσουμε προς την κατεύθυνση των οπτικών θα δημιουργηθεί χάσμα με την υπόλοιπη Ε.Ε. και αυτό θα έχει πολιτικό κόστος... Κάποιος θα αναγκαστεί να το κάνει το έργο δηλαδή αργά ή γρήγορα.

 

Όπως πολλά άλλα μέτρα που μας απασχόλησαν και μας απασχολούν (π.χ. απαγόρευση καπνίσματος) έτσι και η σύγχρονη δικτύωση περνάει μέσα από τις Βρυξέλες. Ακόμα και αν δεν "θέλουμε" εμείς γιατί... ξέρω γω δε βολεύει τον ΟΤΕ κάποτε θα μας τραβήξουν το αυτάκι από τις Βρυξέλες.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:25 ----------

 

το καταλαβαίνεις πάντως ότι τα περισσότερα posts γίνονται επειδή υποθέτουν ότι η ανακοίνωση αναφέρεται για πιο σύντομα έτσι? :P

Δεν είδα κάτι τέτοιο.

 

προφανώς μέχρι τότε θα έχουν χαλαρά αρκετές περιοχές σε Αθήνα-Σαλόνικα τουλάχιστον, αυτό έλειπε...

Όντως. Ήδη υπάρχουν κάποια δίκτυα, ακόμα και στην Κρήτη. Καλή υπομονή άλλα δεν είναι οδυνηρή γιατί εγώ τουλάχιστον δε χρειάζομαι κάτι παραπάνω από 10mbit.

 

 

Η Αγγλία πριν λίγους μήνες ξεπέρασε τα 20 και πήγε στα 50. Άλλες χώρες έχουν εδώ και λίγο καιρό και άλλες βρίσκονται στη φάση του σχεδιασμού όπως εμείς για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skylined δε καταλαβαίνω γιατί μας την λες. είμαστε δύσπιστοι σε τέτοιες εξαγγελίες το παραδέχομαι.

όταν τις εξαγγελίες αυτές τις κάνουν άτομα ανίκανα άχρηστα και άσχετα με το θέμα θα είμαι όσο δυσπιστος θέλω.

 

κάνεις λες και βγήκε ο Αϊνστάιν να μιλήσει και δε τον ακούσαμε. έχεις υπόψη σου για τι άτομα μιλάμε; ο ένας του δείχνεις υπολογιστή και ψάχνει το τηλεκοντρολ, και ο άλλος αναρωτιέται αν το Ίντερνετ τρώγεται ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skylined δε καταλαβαίνω γιατί μας την λες. είμαστε δύσπιστοι σε τέτοιες εξαγγελίες το παραδέχομαι.

όταν τις εξαγγελίες αυτές τις κάνουν άτομα ανίκανα άχρηστα και άσχετα με το θέμα θα είμαι όσο δυσπιστος θέλω.

 

κάνεις λες και βγήκε ο Αϊνστάιν να μιλήσει και δε τον ακούσαμε. έχεις υπόψη σου για τι άτομα μιλάμε; ο ένας του δείχνεις υπολογιστή και ψάχνει το τηλεκοντρολ, και ο άλλος αναρωτιέται αν το Ίντερνετ τρώγεται ..

 

Κι εμεις οι υπολοιποι παμε συνεχεια και τους ψηφιζουμε... μπα, τελικα αυτοι ειναι οι πιο εξυπνοι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skylined, γκρίνια υπάρχει επειδή το κράτος δε σέβεται το πολίτη. Οποιοδήποτε έργο απ τη στιγμή που ανακοινώνεται μέχρι να πραγματοποιηθεί (και αν...) δέχεται συνεχώς αναβολές, συχνά με αποτέλεσμα να είναι ξεπερασμένο, αυτό είναι κανόνας δυστυχώς στην Ελλάδα.

Γι αυτό και η ειρωνεία προς τον υπουργό, ο οποίος σίγουρα δε πιστεύει και ο ίδιος αυτά που λέει... άκου εκεί "οπτικές ίνες σε όλη την επικράτεια". Τα 24 που αναφέρεις σε πόσους δήμους παρέχονται;

 

Και επειδή καλώς ή κακώς ανήκουμε στην ΕΕ συγκρίνουμε τον εαυτό μας με αυτούς. Αν συγκριθούμε με υποανάπτικτες χώρες, τότε ναι έχουμε οργάνωση και όλα τ άλλα που αναφέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου απαντήσω πολύ σοβαρά και πιο ήρεμα απ'ότι πριν

 

skylined δε καταλαβαίνω γιατί μας την λες.

Καλύτερα να πούμε πως διαφωνώ εντονότατα γιατί δεν είχα όρεξη να επιβληθώ σε κανέναν (να σας τη πω) χωρίς λόγο. Για να καταλάβεις το λόγο που έκανα αυτό το μπάσιμο διάβασε το τελευταίο μέρος της 76ης δημοσίευσης. Εκεί λέω γιατί.

 

 

 

Το γιατί το εξηγώ

είμαστε δύσπιστοι σε τέτοιες εξαγγελίες το παραδέχομαι.

όταν τις εξαγγελίες αυτές τις κάνουν άτομα ανίκανα άχρηστα και άσχετα με το θέμα θα είμαι όσο δυσπιστος θέλω.

Δε σε εμποδίζω να είσαι όσο δύσπιστος θέλεις άλλα όταν η δυσπιστία σου είναι τελείως αφοριστική και δεν προσκομίζεις στοιχεία για να την στηρίξεις μου δίνεις και εμένα τη δυνατότητα να "σου τη λέω" όσο θέλω. Επιπλέον... ΟΛΟΙ οι πολιτικοί και δημοσιογράφοι μπαίνουν στο διαδίκτυο και φυσικά οι υπουργοί δεν είναι και δε χρειάζεται να είναι παντογνώστες, έχουν ολοκληρα επιτελεία συμβούλων.

 

κάνεις λες και βγήκε ο Αϊνστάιν να μιλήσει και δε τον ακούσαμε. έχεις υπόψη σου για τι άτομα μιλάμε; ο ένας του δείχνεις υπολογιστή και ψάχνει το τηλεκοντρολ, και ο άλλος αναρωτιέται αν το Ίντερνετ τρώγεται ..

Απάντησα παραπάνω... Ελπίζω να σε κάλυψα

 

 

 

 

Παιδιά. Δε γνωρίζω αν είστε 5 ή 50 χρονών άλλα τη διαφορά της γνώμης με τη γνώση την καταλαβαίνετε? Σε αυτό το νήμα είχα την αίσθηση πως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν είδα κάτι τέτοιο.

 

κόβω το χέρι μου πως άμα η ανακοίνωση μίλαγε για υλοποίηση μέχρι πχ το 2013-14 που είπες και εσύ ότι τα σχόλια θα ήταν αρκετά διαφορετικά...

 

Η Αγγλία πριν λίγους μήνες ξεπέρασε τα 20 και πήγε στα 50. Άλλες χώρες έχουν εδώ και λίγο καιρό και άλλες βρίσκονται στη φάση του σχεδιασμού όπως εμείς για παράδειγμα.

 

η Αγγλία έχει έτοιμο cable δίκτυο λόγω της TV...

 

adsl2+ απέκτησε από την British Telecoms πέρσυ αν δεν κάνω λάθος

 

οι εναλλακτικοί είχαν πιο νωρίς :o

 

Τα 24 που αναφέρεις σε πόσους δήμους παρέχονται;

 

τα έως 24 σε πολλούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skylined, γκρίνια υπάρχει επειδή το κράτος δε σέβεται το πολίτη.

Ούτε ο πολίτης σέβεται το κράτος και το συμπολίτη του ακόμα (γενικεύσεις) και επιπλέον ξέρεις ποιοι γκρινιάζουν? Αυτοί που δεν αναλαμβάνουν δράση. Πραγματικά χαίρομαι όταν κάποιος από εμάς κάνει μια καταγγελία (έχω δει νήματα) για έμπορο που τον εξαπάτησε. Αυτό είναι δράση.

 

Οποιοδήποτε έργο απ τη στιγμή που ανακοινώνεται μέχρι να πραγματοποιηθεί (και αν...) δέχεται συνεχώς αναβολές, συχνά με αποτέλεσμα να είναι ξεπερασμένο, αυτό είναι κανόνας δυστυχώς στην Ελλάδα.

Φέρε μου πέντε παραδείγματα με έργα που δεν έχουν πραγματοποιηθεί ή όταν πραγματοποιήθηκαν ήταν ξεπερασμένα. Αφού όπως λες αυτός είναι ο κανόνας δε θα σου είναι δύσκολο.

 

Γι αυτό και η ειρωνεία προς τον υπουργό, ο οποίος σίγουρα δε πιστεύει και ο ίδιος αυτά που λέει... άκου εκεί "οπτικές ίνες σε όλη την επικράτεια".

Σοβαρά και χωρίς να σε ειρωνεύομαι καθόλου. Εσύ πώς ξέρεις ότι δεν πιστεύει αυτά που λέει?? Και... ας πούμε πως τελικά θα μπουν οπτικές στο 90% της επικράτειας... Αυτό θα είναι κακό?

 

Τα 24 που αναφέρεις σε πόσους δήμους παρέχονται;

Δε γνωρίζω όλους τους δήμους. Η πληθυσμιακή κάλυψη με 24άρες (ονομαστικά) είναι υψηλή.

 

Και επειδή καλώς ή κακώς ανήκουμε στην ΕΕ συγκρίνουμε τον εαυτό μας με αυτούς. Αν συγκριθούμε με υποανάπτικτες χώρες, τότε ναι έχουμε οργάνωση και όλα τ άλλα που αναφέρεις...

Δεν είμαστε απίστευτα πίσω από την Ε.Ε. Αλλά γιατί να εστιάζουμε μόνο σε αυτά που υστερούμε με ΤΟΣΗ ΜΑΝΙΑ ΠΙΑ! Μπορούμε να παρουμε κουράγιο από τις υποδομές και τα έργα που έχουμε τα οποία είναι πολύ σημαντικά και με ψυχριμία να κοιτάξουμε να διορθώσουμε τα λάθη.

 

 

 

Για ρωτήστε τους μετανάστες πώς βλέπουν την Ελλάδα... Σαν παράδεισο... Γιατί μπορούν και βλέπουν αυτά που εμείς θεωρούμε δεδομένα. Ναι είμαστε ανεπτυγμένη χώρα. Με διάφορα προβλήματα αλλά... ανεπτυγμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μη λετε ο,τι θελετε...τι χρεος του IKA 100++% του ΑΕΠ. Αυτα που τα διαβαζετε?

 

Λαθος,τωρα το ειδα.Το ικα δανειστηκε γτ δεν ειχε λεφτα αλλα το δημοσιο χρεος ειναι 100++% του αεπ.

 

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_100021_26/07/2009_323527

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κόβω το χέρι μου πως άμα η ανακοίνωση μίλαγε για υλοποίηση μέχρι πχ το 2013-14 που είπες και εσύ ότι τα σχόλια θα ήταν αρκετά διαφορετικά...

Συμφωνώ.

 

 

adsl2+ απέκτησε από την British Telecoms πέρσυ αν δεν κάνω λάθος

 

οι εναλλακτικοί είχαν πιο νωρίς :o

με την Αγγλία είχαμε ίδιες ταχύτητες download και καλύτερα upload μέχρι πριν λίγους μήνες που η Virgin ξεκίνησε αναβάθμιση στα 50mbit η οποία ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί σε όλη την Βρετανία. Η BT θα ξεκινήσει εγκατάσταση δικτύου στους υπονόμους την οποία θα ολοκληρώσει ως το 2012. Έτσι έχουν ανακοινώσει τουλάχιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω ότι οι περισσότεροι από εμάς που διαμαρτυρόμαστε, το κάνουμε επειδή αυτό που διαβάζουμε είναι μια αερολογία και τίποτα παραπάνω. ΟΚ, ο Στυλιανίδης αποφάσισε πως θα πρέπει να μπουν οπτικές ίνες, το καταλάβαμε αυτό. Αυτό μπορούσα να βγω να το ανακοινώσω κι εγώ όμως και οποιοσδήποτε από εδώ μέσα. Το θέμα είναι τι γίνετε στην πράξη...

Υπάρχει κάποιο πλάνο, χρονοδιάγραμμα, μελέτες...; Τι έρευνα έχει κάνει ο κύριος Στυλιανίδης και οι σύμβουλοι του και βγάζει μια τέτοια ανακοίνωση; Έχει κάτι χειροπιαστό στα χέρια του; Αν ναι, ας τα παρέθετε μαζί με την ανακοίνωση, για να καταλάβει και ο κόσμος τι παίζει. Αν όχι, ας κρατούσε το στόμα του κλειστό μέχρι να έβρισκε κάτι χειροπιαστό να υποδείξει.

 

Με την δική σου λογική φίλε Skylined, ο οποιοσδήποτε υπουργός μπορεί να βγαίνει και να ανακοινώνει ότι γουστάρει χωρίς να παραθέτει κάτι που να στηρίζει τα λεγόμενα του. Άρα μας λες ουσιαστικά, ότι πρέπει να πιστεύουμε ότι π@π@ρια(συγνώμη για την έκφραση) ανακοινώνει ο ένας και ο άλλος και να μην δίνουμε βάση στην ουσία και στην πράξη. Μας λες, ότι από το να παραπονιόμαστε για τις αερολογίες του υπουργού θα ήταν καλύτερα να ελπίζουμε ότι μπορεί και να τα κάνει αυτά που υπόσχεται.

 

Κανένας δεν ζήτησε από την Κυβέρνηση και την κάθε Κυβέρνηση να φτιάξει μέσα σε μια νύχτα δίκτυο οπτικών ινών, ούτε απαίτησε κανένας εν μέσω οικονομικής κρίσης και άδειων ταμείων, να αναπτύξουν γρήγορα το εν λόγω δίκτυο για να κατεβάζουμε εμείς τα mkv σε 2'. Απλά θέλουμε όταν γίνεται μια ανακοίνωση, να συνοδεύετε από κάτι χειροπιαστό και ουσιαστικό.

 

Το μόνο καλό από όλη την ιστορία είναι, ότι τουλάχιστον το θέμα "FTTH" μπήκε στην ατζέντα των πολιτικών και κάποιος, κάποια στιγμή θα βρεθεί να το υλοποιήσει.

 

Τέλος, με αυτή την ανακοίνωση για άλλη μια φορά βγαίνει στην επιφάνεια το "χύμα" που επικρατεί στα υπουργεία τους. Ο ΟΤΕ έχοντας συζητήσει με το υπουργείο, κατέληξε ότι το δίκτυο οπτικών ινών θα καθυστερήσει αρκετά ακόμη και αποφάσισε να προχωρήσει προς το vDSL. Τώρα, μόλις λίγες εβδομάδες αργότερα, εμφανίζεται ο υπουργός και βάζει ξανά το δίκτυο οπτικών ινών στο παιχνίδι. Φαντάσου λοιπόν τώρα να δώσει ο Στυλιανίδης υποσχέσεις ότι σε 1-2 χρόνια θα έχουμε FTTH, να ακυρώσει ο ΟΤΕ το πλάνο του για vDSL, τελικά ο Στυλιανίδης να μην κάνει τίποτα και να μείνουμε εμείς με την ADSL2+, ενώ θα μπορούσε να γίνει ένα βήμα μπροστά.

 

Αν εσύ δέχεσαι τις αυθαίρετες δηλώσεις και δεν σε πειράζει, είναι καθαρά δικό σου δικαίωμα και μπορείς να κάνεις ότι γουστάρεις. Το να μπαίνεις όμως στη διαδικασία να ειρωνεύεσαι και να χαρακτηρίζεις τους υπόλοιπους συμφορουμίτες μόνο και μόνο επειδή έχουν αντίθετη άποψη, αυτό είναι γελοίο και προσβλητικό.

Μπορεί και να έχεις εσύ τελικά δίκαιο, ποιος ξέρει, αλλά στήριξε την άποψη σου με επιχειρήματα.

Επεξ/σία από Tigran
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...