Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλα η riot αρχιζει και βαραει μπιελες?

 

Μπαινω χθες στον λογαριασμο μου μετα απο κανα 4ημερο και βλεπω οτι εχω ξαναφαει ban.Και το περιεργο ειναι οτι στα 3-4 παιχνιδια που επεξα μεσα σε διαστημα μιαμισης εβδομαδας δεν μιλησα καν εκτος απο ενα gg easy elo στο all chat σε ενα απο αυτα.Δεν εφαγα καμια προειδοποιηση εδω και ενα μηνα καθως δεν μιλουσα καν(απενεργοποιησα το all chat και εκανα mute οποιον μου την εμπαινε).Πραγματικα δεν εχω ιδεα.Εστειλα request για account recovery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η riot αρχιζει και βαραει μπιελες?

 

Μπαινω χθες στον λογαριασμο μου μετα απο κανα 4ημερο και βλεπω οτι εχω ξαναφαει ban.Και το περιεργο ειναι οτι στα 3-4 παιχνιδια που επεξα μεσα σε διαστημα μιαμισης εβδομαδας δεν μιλησα καν εκτος απο ενα gg easy elo στο all chat σε ενα απο αυτα.Δεν εφαγα καμια προειδοποιηση εδω και ενα μηνα καθως δεν μιλουσα καν(απενεργοποιησα το all chat και εκανα mute οποιον μου την εμπαινε).Πραγματικα δεν εχω ιδεα.Εστειλα request για account recovery.

 

Gg easy ban!!!!!

Μεχρι τις 6 το πρωι ειναι disabled τα ranked games; Αρχισε να μου τη σπαει..

 

Επιτηδες το εκαναν για να μην σε αφησουν να ανεβεις win ratio με τον ww

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η riot αρχιζει και βαραει μπιελες?

 

Μπαινω χθες στον λογαριασμο μου μετα απο κανα 4ημερο και βλεπω οτι εχω ξαναφαει ban.Και το περιεργο ειναι οτι στα 3-4 παιχνιδια που επεξα μεσα σε διαστημα μιαμισης εβδομαδας δεν μιλησα καν εκτος απο ενα gg easy elo στο all chat σε ενα απο αυτα.Δεν εφαγα καμια προειδοποιηση εδω και ενα μηνα καθως δεν μιλουσα καν(απενεργοποιησα το all chat και εκανα mute οποιον μου την εμπαινε).Πραγματικα δεν εχω ιδεα.Εστειλα request για account recovery.

Αυτα που λες ξερεις οτι δεν εχουν σχεση με οσα ισχυουν εδω και καιρο στο tribunal system. Δηλαδη το αν ειχες να κανεις login 4μερες δεν παιζει ρολο, ουτε και το αν στα 4 τελευταια παιχνιδια σου ησουν οκ. Eπισης warning παιρνεις 1 φορα. Αν μετα το last ban σου, σου ηρθε 1 φορα warning, η επομενη κινηση δεν ειναι 2ο warning αλλά ban.

 

Δεν θα ζητησω το case σου στο tribunal, αλλα αν δεν εχουν κανει λαθος οσοι ψηφισαν να banaριστεις λογικα σε καλυπτει και στο ερωτημα σου "γιατι εφαγες ban", oποτε γιατι απορεις?

 

ΥΓ. FYI , τα "easy" κλπ ειναι instant report οχι μονο απο εμενα, αλλα απο πολλους. Και δικαιολογημενα βεβαιως. Δεν υπαρχει λογος να το πεις παρα μονο αν επιδιωκεις να εισαι εριστικος (πχ επειδη σε προκαλεσαν οι αντιπαλοι πρωτα, αλλα και παλι το report το τρως  και καταληγεις tribunal, αρα μικρη σημασια εχει το ποιος προκαλεσε και ποιος προκληθηκε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να σου γράψει κάποιος "easy" μετά από γερό throw ή 50 λεπτά παιχνίδι είναι όντως κακότροπο και μικρόψυχο, αλλά όταν χάνεις στο 20 - 25 και η ομάδα σου είναι 8 - 20+ όχι απλά το καταπίνεις αλλά λες "μπράβο κι ευχαριστώ για τα ψάρια" γιατί όντως έπεσες αμαχητί. Άλλο οι μανάδες και οι καρκίνοι και άλλο το να το παίζεις θιγμένη κορασίδα επειδή ο άλλος σε έκανε γιογιό.

 

Επίσης στο Tribunal μπαίνουν παιχνίδια ενός παίκτη από μια επιλογή reports, όχι απαραίτητα τα πιο πρόσφατα. Δεν ξέρω πώς και πότε "καθαρίζει" το σύστημα πάντως. Μπορεί επίσης να πέφτει, δίκαια ή άδικα, report για feeding ή lack of communication αν σας πιάνουν συνέχεια σε θάμνους, σπρωγμένες λωρίδες, άκυρο positioning ή chase ή απλά 1v3. Θυμίζω τον πρώτο κανόνα.

 

Thou shalt not feed.

 

Πώς τα καταφέρνετε, όμως, εδώ και 2+ χρόνια "καθαρής" ενασχόλησης (χωρίς κενά), με το all chat ανοιχτό, τα αναμενόμενα ταϊσματα και εντελώς αποτυχημένα παιχνίδια μου και το ένα παιχνίδι στο τόσο που δε θα αντέξω και θα καντηλιάσω κάποιον, και όχι μόνο δεν έχω φάει warning αλλά έχω και τον Christmas Nashor ανταμοιβή για positive attitude to the community.

 

EDIT - Μπούρδες λέω, πρέπει να ξεκίνησα λίγους μήνες πριν βγει η Caitlyn, τέλος 2010 - αρχές 2011. Τέλος πάντων, θα εψαχνα παλιά ποστ μου να δω πότε ξεκίνησα αλλά βαριέμαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παίζω από late s1 και δεν έχω πάρει ούτε warning με όλα τα chat ανοιχτά. Σκάστε τώρα από την ζήλια σας... Μουαχαχα :D

 

Υ.Γ. πέρα από την πλάκα, και εγώ έχω ξεφύγει αρκετές φορές, αλλά ποτέ δεν έχω βρίσει αισχρά κάποιον. Ρίχνεις τα καντήλια σου με όμορφο (ειρωνικό) τρόπο, χρησιμοποιώντας την πληθώρα από ανάλογα memes και έτσι γλιτώνεις το punishment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η riot αρχιζει και βαραει μπιελες?

 

Μπαινω χθες στον λογαριασμο μου μετα απο κανα 4ημερο και βλεπω οτι εχω ξαναφαει ban.Και το περιεργο ειναι οτι στα 3-4 παιχνιδια που επεξα μεσα σε διαστημα μιαμισης εβδομαδας δεν μιλησα καν εκτος απο ενα gg easy elo στο all chat σε ενα απο αυτα.Δεν εφαγα καμια προειδοποιηση εδω και ενα μηνα καθως δεν μιλουσα καν(απενεργοποιησα το all chat και εκανα mute οποιον μου την εμπαινε).Πραγματικα δεν εχω ιδεα.Εστειλα request για account recovery.

Εγω σε ατομα που λενε gg easy εχω κανει report  Για πλακα ομως.Δεν ξερεις ποσο γαμησετα ειξναι να παιζεις 50λεπτο ματς ,να το δχανεις απο μαλακια και να σου λεει ο αντιπαλος[που τις περισσοτερες φορες ειναι και ο χειροτερος παικτης την αντιπαλης ομαδας]gg easy.

Perma εφαγες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε ατομα που λενε gg easy εχω κανει report Για πλακα ομως.Δεν ξερεις ποσο γαμησετα ειξναι να παιζεις 50λεπτο ματς ,να το δχανεις απο μαλακια και να σου λεει ο αντιπαλος[που τις περισσοτερες φορες ειναι και ο χειροτερος παικτης την αντιπαλης ομαδας]gg easy.

Perma εφαγες?

 

Οχι και παλι καλα.Το θεμα ειναι οτι απο το τελευταιο ban που εφαγα(δεν θυμαμαι ποτε ητανε αλλα πιθανον πριν κανα 2μηνο) δεν πηρα ουτε ενα warning.Τα ban που εφαγα μεχρι τωρα ειναι δικαιολογημενα (με εξαιρεση το τελευταιο που σε ενα case ξεφυγα αρκετα).Απο τοτε που εφαγα εκεινο το ban μιλαω ελαχιστα εως καθολου.Σε οσα match βλεπω οτι ξεφευγω κλεινω all chat και κανω mute.Στο ματς το οποιο ειχα μια μορφη rage ηταν ενα πριν 3 μερες οπου ειχα jax(15-2 τελικο σκορ και tryharding εως αηδιας.Στο εξης game δεν μιλησα καθολου καθ ολη την διαρκεια ενω ειχαμε μια ashe που νομζα οτι ηταν κατι χειροτερο απο bronze(αυτη ηταν platinum 3).Ενω την βλεπεις να παιζει λες και ειναι aram χανουμε εξαιτιας οτι δεν εχουμε adc.Στο τελος του game λεω κατι σαν αυτο''gg easy elo'' ή ''free game for you''.Το κορυφαιο ειναι οτι ο αντιπαλος olaf(pickαρε olaf για να με κανει counter ντεμεκ) λεει στο τελος ''easy''.Αι ρεστ μαι κεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον ο jonakos κανει baby steps και αυτο ειναι πολυ θετικο.
Μην βλεπουμε μονο τα gg easy.

Btw ο Holiday Nashor δεν ηταν κανενα κατορθωμα, απλα να μην εχεις ban...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...