Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Intel i7 1.80 ghz turbo boost 3.10 ghz είπαμε 20 fps σε minecraft?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Hmm κάτι παίζει σίγουρα ...μήπως τρέχεις games με την Chipset καρτα γραφικών?Τσέκαρε τα Settings των Γραφικών σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Hmm κάτι παίζει σίγουρα ...μήπως τρέχεις games με την Chipset καρτα γραφικών?Τσέκαρε τα Settings των Γραφικών σ

το λαπτοπ εχει μια εβδομαδα  που το πειρα και εχω  από games minecraft,lol.  μηπωσ χρειαζετε να κανω update πουθενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω σε φορητο παιζω με i5 και 12gb ram και καποια nvidia με 2gb και δεν ειχα ποτε προβλημα με fps..το χω να παιζει capped στα 60 και ειναι καρφωμενο εκει συνεχεια....

Κοιταξε και αυτο που ειπε ο φιλος..μηπως εχει διπλη καρτα και παει και τρεχει με καμμια ιντελ..

Αν κανεις δεξι κλικ στο εικονιδιο του λολ , θα σου βγαλει "Εκτελεση με επεξεργαστη γραφικων" και θα σου χει τις 2 καρτες να επιλεξεις σε μενου....ΕΦΟΣΟΝ εχει 2πλη καρτα.Ε βαλτο να τρεχει με την nvidia.

 

 

οσο για το αλλο ο,τι ειπε το παλικαρι πιο πριν , αλλαξε το windowded mode σε full screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω σε φορητο παιζω με i5 και 12gb ram και καποια nvidia με 2gb και δεν ειχα ποτε προβλημα με fps..το χω να παιζει capped στα 60 και ειναι καρφωμενο εκει συνεχεια....

Κοιταξε και αυτο που ειπε ο φιλος..μηπως εχει διπλη καρτα και παει και τρεχει με καμμια ιντελ..

Αν κανεις δεξι κλικ στο εικονιδιο του λολ , θα σου βγαλει "Εκτελεση με επεξεργαστη γραφικων" και θα σου χει τις 2 καρτες να επιλεξεις σε μενου....ΕΦΟΣΟΝ εχει 2πλη καρτα.Ε βαλτο να τρεχει με την nvidia.

 

 

οσο για το αλλο ο,τι ειπε το παλικαρι πιο πριν , αλλαξε το windowded mode σε full screen.

μπηκα σε ολες τις εφαρμογες μου και δεν βρηκα πουθενα ρυθμισεις για NVidia  αλλα μονο για   intel hd  τι γινεται?

Δεν έχει εγκατάσταστημενουσ τους drivers πωσ τους κανω εγκατάσταση? Αρα ετρεχα με intel hd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μπηκα σε ολες τις εφαρμογες μου και δεν βρηκα πουθενα ρυθμισεις για NVidia  αλλα μονο για   intel hd  τι γινεται?

Δεν έχει εγκατάσταστημενουσ τους drivers πωσ τους κανω εγκατάσταση? Αρα ετρεχα με intel hd?

 

 

βρες το μοντελο του φορητου , μπες στην σελιδα του κατασκευαστη και  κατεβασε απο κει τους οδηγους της nvidia ..λογικα θα γινει το conne και θα γινεται η εναλλαγη μεταξυ των 2 καρτων....αυτοματα...θεωρω....

 

Λογικα ναι , μαλλον ετρεχες με την ιντελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος να με βοηθήσει παιδιά...

Το είχα στο West συνεχώς.Το έβαλα East έπαιξα ένα game.

Όταν το ξαναέβαλα West μου έβγαλε "Unspecified error ocured. Please check the logs for more information"

Στις επιλογές "Continue" και "Send Logs" δεν λύνεται με καμία.

Έχω κάνει και repair αλλά τίποτα πάλι.

Στο East μπένει κανονικά.

Ξέρει μήπως κανείς τι πρέπει να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να αλλαξεις γλωσσες/servers?

Αν δεν δουλεψει δοκιμασε να κανεις delete τον φακελο solutions απο τα RADS 

 

Αν δεν δουλεψει ουτε κι αυτο ριξε εδω μια ματια http://forums.oce.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=258

Εχουν αρκετοι το ιδιο προβλημα , με ενα γρηγορο ψαξιμο στο google θα βρεις πολλα threads

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω μια βοήθεια...!!Ξεκίνησα χτες να παίζω LOL. Πέρασα το παιχνίδι στο pc κι όλα καλά..Μετά από λίγη ώρα gaming κοίταξα τις ρυθμίσεις του LOL για τα γραφικά γιατί δεν ήθελα να παίζω σε fullscreen..πείραξα κάποια πράγματα και μετά αποφάσισα να κάνω επαναφορά προεπιλεγμένων ρυθμίσεων. Από εκείνη την ώρα λοιπόν μόλις μπαίνω σε μάχη η οθόνη σβήνει!!Ο πύργος δουλεύει κανονικά αλλά η οθόνη όχι.. Δοκίμασα να κάνω επιδιόρθωση στην εγκατάσταση αλλά τίποτα...Μετά κατάργησα την εφαρμογή και την πέρασα από την αρχή αλλά πάλι τα ίδια..!!Τι μπορώ να κάνω ?  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι που φτανει κανονικα χωρις black screen?

Φτανεις ας πουμε μεχρι το champion selection κ μολις ειναι να αρχισει το loading σου πεταει black screen?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ..Κάνω login κανονικά και μετά μου βγάζει ένα παραθυράκι ότι έχω αφήσει μια μάχη στη μέση και να πατήσω συνέχεια για να παίξω. Δεν υπάρχει άλλη επιλογή..οπότε πατάω συνέχεια και επιτόπου σβήνει η οθόνη. Οι ήχοι από το παιχνίδι ακούγονται κανονικά κι ο πύργος παραμένει αναμμένος..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ κατι παιζει με την αναλυση ι guess

Δοκιμασε να πας στον φακελο του LoL κ να σβησεις τον φακελο Config . Λογικα θα κανει reset τα παντα 

Αστο να κανει repatch ( αν κανει ) κ μπες σε ενα custom κ δοκιμασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρες το μοντελο του φορητου , μπες στην σελιδα του κατασκευαστη και  κατεβασε απο κει τους οδηγους της nvidia ..λογικα θα γινει το conne και θα γινεται η εναλλαγη μεταξυ των 2 καρτων....αυτοματα...θεωρω....

 

Λογικα ναι , μαλλον ετρεχες με την ιντελ.

το εβαλα να τρεχει με NVidia δεν ειδα μεγαλη διαφωρα ομως  πολλα  frame drops παει εως 50 και πεφτει πρεπει να αλλαξω κατι?

για το minecraft λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ κατι παιζει με την αναλυση ι guess

Δοκιμασε να πας στον φακελο του LoL κ να σβησεις τον φακελο Config . Λογικα θα κανει reset τα παντα 

Αστο να κανει repatch ( αν κανει ) κ μπες σε ενα custom κ δοκιμασε

Ευχαριστώ πολύ!!!Δουλεύει κανονικά!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...