Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανονικα βλεπω , ισως ειναι η συνδεση σου

Το extension για Chrome που εκανε redirect στους US servers δεν υπαρχει πλεον ( προσωπικα ακομα το εχω αν κ το εχω off ) . Παρολα αυτα μετα τα updates στο twitch που αλλαξε σε HLS πρεπει να δουλευει καλυτερα σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τι να σου πω μπορει να ειναι και η συνδεση που να πω και την αληθεια στα τελευταια game ξαφνικα ανεβαινει και το ping στο θεο (πχ 1000,2000)

παντως οτι τουρνουα εχω δει απο youtube παει νερο σε σχεση με το twitch που laggarei συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γιατι με βγαζει συνεχεια με μαλακες? Τοσοι πολλοι παιζουν ? :)

 

Εχω παρει nasus , top. Καθαρισα τα παντα μεχρι και το αντιπαλο inhibitor , εβγαλα και 6-7 kills και οι υπολοιποι ειχανε μαζεψει απο 11 deaths ΕΚΑΣΤΟΣ και μονο ενα turret ειχανε φαει στο bot.

 

Δηλαδη Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν . Δεν παλευονται...2 ηττες με μηδεν ποντους..δεν με βλεπω καλα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε άμα βλέπεις ότι η ομάδα δεν τραβάει δεν συνεχίζεις επ' άπειρον το lane phase,πας και βοηθάς αλλιώς χαμένο από χέρι είναι το παιχνίδι.Πάντως πάρτο απόφαση για να μη χαλιέσαι άγρια : Αν δεν κάνεις carry το 'χασες το game.

Εντωμεταξύ support nidalee το θεωρώ πολύ άθλιο...Το adc μόνο με heal δεν το κρατάς ζωντανό στα teamfights τελεία και παύλα.Εξάλου σιγά στο bronze μην περιμένουν να βαρήσεις ακόντιο και μετά να χωθούν.Γενικά ως χαρακτήρας είναι κάπως για low elo.

Αν βλέπεις τον εαυτό σου στάσιμο στο ladder σου προτείνω ανακωχή από ranked και βουρ στα normals και βιντεάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται οτι κατεβηκα και βοηθησα στα αλλα lanes...αλλα δεν μπορουσα να αφησω το top γιατι το push-αρανε μιας και τα δικα μας αλλα lanes δεν τραβουσαν....

 

απο κει και περα αν παρω ή οχι carry..δεν ειναι τελειως στο χερι μου μιας και δεν ειμαι παντα 1ο ή ενδιαμεσο pick...

 

Oσο για την nidalee δεν θεωρω οτι θα ριξω ακοντιο και θα χωθουν..αλλα αφου εχει αρχισει η φαση μπορει ενα ακοντιο να κανει την διαφορα...

Παντως στο championship που εβλεπα προχτες...καποιος ειχε παρει nidalee :)

 

Κοιτα να δεις θεωρω οτι εχω βελτιωθει γενικοτερα..ενταξει δεν γαμαω..ουτε προ ειμαι...αλλα αρχιζω να γινομαι περισσοτερο game-wise...

Το 90% των παιχνιδιων που χανω ειναι που δεν τραβαει ολη η ομαδα....θα μου πεις παρτο επανω σου και γαμησετα ολα..εε ακομα δεν γινεται αυτο :)

 

Θεωρω δηλ οτι τους champs που παιζω τους παιζω σε ικανοποιητικο εως καλο βαθμο...απο κει και περα προφανως πρεπει να παιξω και αλλους ...να δοκιμασω περισσοτερους....το νορμαλ τι να μου προσφερει? ΧΑΟΣ? να μου λειπει... :)

 

Eνταξει θα χανω στα ranked...καποια στιγμη θα γινω καλυτερος και θα προχωρησει η ανοδος .... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι η Nidalee για το elo που παιζεις. Γιατι και απο οτι βλεπω με μηδενικο farm βγαζεις σχεδον full build τις περισσοτερες φορες εστω και στο bot lane,ασε που στο elo που εισαι οι πιο πολλοι οπως λες τρωνε τα ακοντια μες την μαπα:P.Ειχα γνωστο που ηταν στο υπεροχο αυτο elo,βεβαια δεν το επαιρνε στα σοβαρα αλλα επαιζε για τον χαβαλε ,και τα εβλεπα.Και εχουν γραψει και αλλα ατομα παλιοτερα για το ομορφο αυτο elo.

Τωρα οσον αφορα τα items εμενα ενα item με ενδιαφερει να βγαλεις οπως αναφερθηκε και παραπανω,βγαλε το Sightstone ή Ruby Sightstone και μετα βγαλε 10 καπελα αν θες,αλλα οπωσδηποτε βγαλε το Sightstone. Κανει την διαφορα να εχεις ελεγχο του map,ακριβως επειδη στο elo που εισαι οι περισσοτεροι δεν βαζουν κανενα ward,ακομα και το Free το ξεχνανε οτι το εχουν.

Μερικοι ειναι τοσο καλοι που δεν το παιρνουν καθολου στο παιχνιδι :D

Βεβαια αν με το καλο καταφερεις να ανεβεις Bronze 1/Silver 5 μερια,καλο θα ηταν να αρχιζες να μαθαινεις και αλλα AP support,τυπου Annie/Karma/zyra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτυχε σε παιχνιδι ο adc να φαει ολα τα ακοντια μου ..σε φαση να του γραψω..."ρε φιλε αποφυγε και τιποτα!!" :)

 

Απο κει και περα ναι , θελω να τσεκαρω και αλλα supp..να δω τι λενε και πως συμβαλλουν στο team...

 

 

Για τα περι wards..συμφωνω απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.lolking.net/summoner/eune/28472831#history ολα τα λεφτα οι Bers μποτες σε Ap nidalee παντως :P.

Βεβαια οταν εχεις τετοιους αντιπαλους http://www.lolking.net/summoner/eune/24934227#runes δεν μου κανει εντυπωση που πας bot και τελειωνεις με full build :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτυχε σε παιχνιδι ο adc να φαει ολα τα ακοντια μου ..σε φαση να του γραψω..."ρε φιλε αποφυγε και τιποτα!!" :)

 

Απο κει και περα ναι , θελω να τσεκαρω και αλλα supp..να δω τι λενε και πως συμβαλλουν στο team...

 

 

Για τα περι wards..συμφωνω απολυτα.

 

sona. flash + ulti = gg  :lol:

 

+ αυτο πουχω παρατηρήσει μιας και μουχει τυχει 5-6 φορές είναι: ανεβαινω bronze 2 καταφαιρνω να παρω 30 - 40 p με καλες ομάδες. και μετά με δικάζει. ολο νουμπαδες και τρολ. και πεφτω παλι στο 0. εκει κορώνα γραμματα αν θα πεσω η οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

team matchup

 

το 1ο pick ... "θα παρω mid" ....παιρνει....γινεται counter....κραυγες "omg omg omg he countered me he countered"...team breakup

 

 

τι καλα που περναμε στο bronze :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει counter. Εχει μερικα δυσκολα matchups που απλα θελουν παραπανω skill (και βοηθεια απτον jungler) για να τα κερδισεις. Αυτο οτι το πρωτο pick δεν πρεπει να παιρνει mid/top για να μη γινει counter ειναι μεγιστη παπατζα που την ακουγα κι εγω (και ακουω ακομα ενιοτε) στα elohell divisions.

 

Οπως φυσικα βλεπω και την αλλη παπατζοφιλοσοφια: "Πηρε nasus, αρα ας του κανω counterpick, ας παρω teemo επειδη ετσι λεει στο lolcounter.com" και ingame γινεται το αναποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει counter. Εχει μερικα δυσκολα matchups που απλα θελουν παραπανω skill (και βοηθεια απτον jungler) για να τα κερδισεις. Αυτο οτι το πρωτο pick δεν πρεπει να παιρνει mid/top για να μη γινει counter ειναι μεγιστη παπατζα που την ακουγα κι εγω (και ακουω ακομα ενιοτε) στα elohell divisions.

 

Οπως φυσικα βλεπω και την αλλη παπατζοφιλοσοφια: "Πηρε nasus, αρα ας του κανω counterpick, ας παρω teemo επειδη ετσι λεει στο lolcounter.com" και ingame γινεται το αναποδο.

 

Actually όταν θες βοήθεια για να κερδίσεις ένα lane σε κάνει counter.

Μια χαρά υπάρχουν counterpicks απλά το ότι κάνεις counter άποιον δεν σημένει ότι θα κερδίσεις το lane όπως κάποιοι νομίζουν.

Μετράει πόσο καλά ξερεις να παίζεις τον champ εσύ, πόσο καλά ξέρει ο αντίπαλος να παίζει τον champ, οι junglers και πως σκέφτεσαι/παίζεις εκείνη την ώρα. Κάθε μέρα, κάθε ώρα δεν είναι η ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν ο αλλος ξερει να παιζει το champ που επιλεγει καλα, τοτε το χειροτερο που μπορει να του κανει καποιος με ενα counterpick ειναι να τον δυσκολεψει στο laning.

 

Επισης ενα αλλο point ειναι οτι το παραδειγμα του teemo που "κανει counter τον Nasus" δεν το εφερα τυχαια.

Ωραια τον κανει counter και? Το πολυ πολυ να του κοψει μερικα Q stack με το blind. Απο κει και περα τα λεμε στο 30min+ του game ποιος κανει counter τι και ποιος κουβαλαει τι. Οπως και η LB κανει counter την ahri, so what..Γενικα ειναι λαθος το τρυπακι του να μπαινεις στη διαδικασια για counterpick εχοντας μονο αυτο για κριτηριο.

 

*Δεν θετω καν το θεμα που παιζει πολυ στα low elos, οτι το 90% αυτων που και-καλα-κανουν-counterpicks δεν ξερουν ουτε τα skills του champ που πηραν (το εχω δει ουκ ολιγες φορες αυτο το εργο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...