Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι εχει η μερα..εχω να δω τοσα πρασινα εδω και 7 εκατομμυρια χρονια

 

http://www.lolking.net/summoner/eune/28472831#history

 

 

ή απλα μου ρθε επιφοιτηση και εγινα προ :) (εδω γελαμε χαχα)

 

Ωραίος φίλε μου συνέχισε έτσι!

Μόνο πρόσεχε λίγο τα build...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εννοεις ? τα items build ?

Ναι. Επισης κατι αλλο στο οποιο μπορεις να εχεις γρηγορη βελτιωση και θα σε βοηθησει πολυ στο game σου, ειναι το farming. Επεδιωξε last hits στα minions, να μην χανεις πανω απο 2-3 σε καθε wave. Aν βελτιωσεις καποια πραγματακια που ειναι σχετικα ευκολα (build, farming) και αν σταματησεις να παιζεις main supp nidalee+morgana (με full AP build) στο bronze , θα ανεβεις συντομα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Επισης κατι αλλο στο οποιο μπορεις να εχεις γρηγορη βελτιωση και θα σε βοηθησει πολυ στο game σου, ειναι το farming. Επεδιωξε last hits στα minions, να μην χανεις πανω απο 2-3 σε καθε wave. Aν βελτιωσεις καποια πραγματακια που ειναι σχετικα ευκολα (build, farming) και αν σταματησεις να παιζεις main supp (με full AP build) στο bronze , θα ανεβεις συντομα.

Το Main Support που το ειδες απο το παραπανω Link,αφου παιζει Ap nidalee και Morgana?? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και λεμε...

 

Αρχικα να πω οτι στα picks 90% ειμαι last ή προτελευταιο pick..και μαντεψτε τι απομενει να παρω....support :)

 

Επειδη ομως ειναι μαλακια να στησω το support που παιρνω τελειως "support" , οποιον champ  και αν παιρνω , τον παιρνω full ap και αλλαζω λιγο τα items.Δηλαδη τσιμπαω στην αρχη καποιο gold farming item και μετα το σπρωχνω και ανεβαζω το ability (συνηθως ap support παιζω).Ετσι στο late game μπορω και συνεισφερω στο dmg.

 

Απο τοτε που γνωρισα την μοργκανα την προτιμω over nidalee γιατι προσφερει stun = free kill για το team και τραγικα μεγαλο dmg.

 

Farming...μεγαλη ιστορια...οποτε παιζω mid , top , bot προσπαθω για αυτο το ρημαδι last hit...αλλα δεν ειναι παντα ροδινα τα πραγματα...εξαρταται πολλες φορες απο το ποσο επιθετικα παιζει ο αντιπαλος , ποσο σε ξελαφρωνει ο jungler , ποσες φορες σου ρχονται για ganks , κλπ κλπ κλπ....με λιγα λογια δεν ειναι παντα ευκολο....ισως για μενα που ειμαι νοομπας ακομα...

 

Items , αλλη μεγαλη ιστορια , συνηθως παιζω με τα recommended ....με μικρες παραλλαγες αναλογως τις περιστασεις.

Σκεφτηκα καποια στιγμη να φτιαξω item sets ανα κατηγοριες π.χ. ap + mr , ap + armor , ap + cdr, ad + attk speed , ad + armor , ad + mr κλπ κλπ ωστε να καλυψω ολους τους champs και τις διαφορες καταστασεις...για να μην ψαχνομαι στο μαγαζι τι να αγορασω...αλλα ειναι λιγο χαοτικη η φαση και βαριεμαι να ασχοληθω...Σιγουρα δεν χρησιμοποιω τα βελτιστα αντικειμενα..αλλα ειλικρινα δεν ψηνομαι να μπω στον κοπο να ασχοληθω με item sets...ισως να μην εχω και πληρη γνωση ολων των αντικειμενων ....

 

Συνηθως οπως ειπα παιζω με τα recommended με μικρες διαφοροποιησεις και φυσικα παντα εξαρταται απο την ροη του χρυσου...80% των περιπτωσεων το χρημα ειναι λιγο και αγοραζω ο,τι μπορω αμεσα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι recommended items ρε συ.

www.solomid.net

 

Ξεκινα διαβαζε guides για τα champs που παιζεις στο role που τα παιζεις (κατα προτιμηση τα featured).

 

H nida δεν κανει για supp. Η morgana απτην αλλη καλουτσικη ειναι αλλα εχει αλλα supp που θα σου λυσουν τα χερια ως προς τη συνεισφορα στο team. Aντι να κανεις ap build ειναι πιο σημαντικο για ολη την ομαδα να βαζεις wards και να παιρνεις items που βοηθανε το adc σου παρα εσενα.

 

Σε οτι αφορα το farming ξεκινα προπονηση σε custom games προσπαθοντας εκει να μη χανεις ουτε 1 minion και αφου προπονηθεις, θα δεις οτι και στο κανονικο game τα last hits θα ερχονται αυτοματα οσο περναει ο καιρος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες AP supports γυρνα το σε Annie/Karma και για κατι πιο ανορθοδοξο , Ziggs

Καλη ειναι κ η Morgana σε μερικα matchups πχ vs Leona 

 

Κοιτα απο κανα 2 guide τι items φτιαχνουν κ κανε 1-2 item sets για να μην φτιαχνεις σε καθε game τα ιδια

Αν θελεις βοηθεια για τα support items η οτιδηποτε ριξε πμ στο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nidalee ειναι καλη late-game ..οπου εχει 300-400++ ability , το heal της ειναι αξιολογο και το ακοντιο κατεβαζει την μιση ζωη του αντιπαλου.. δηλ εν ολιγοις σακατευει αντιπαλο για να τον πιασει το team...

Αν και την χειριζομαι καλα , την θεωρω λιγο δυσκινητη απο την αποψη οτι πρεπει να ειναι σε range για να κανεις το καλο το dmg...ενω σε καποιο teamfight αν χωθεις στο μπουγιο σαν κουγκαρ...τα cooldowns ειναι σχετικα μεγαλα για να πεις οτι θα κανεις sustain dmg.

 

H morgana απο την αλλη οταν πιασει 300+ ability αρχιζει και την φοβουνται :) Με το stun (+dmg) εχω πιασει πολλους αντιπαλους που προσπαθουσαν να ξεφυγουν...ευκολο kill για το team ενω απο 500+ ability q+w αρκουν για να σκοτωσουν.

Μην ξεχναμε και το ulti της που κανει dmg (ουκ ευκαταφρονητο σε lategame) σε ολους τους champs γυρω της...

 

Απο κει και περα σκεφτομαι να παρω και καποιο tank supp καποια στιγμη , π.χ. taric , leona κλπ ...ειδωμεν

 

Την annie την εχω αλλα δεν την πολυγουσταρω...την karma οχι αλλα θα την εχω στα υποψη.

 

@μιδι

 

Θα τσεκαρω το σαιτ να δω τι παιζει.

 

Οσο για τα wards ψιλοδιαφωνω...πιστευω οτι ΟΛΟΙ πρεπει να απλωνουν wards .Πρωτιστως jungler/supp προφανως αλλα και ολοι οι υπολοιποι τουλαχιστον ΑΠΟ ΕΝΑ μπορουν να το βαλουν...δωρεαν ειναι στην τελικη!!

 

Οταν λες αντικειμενα που να βοηθουν τον adc ?Αν σου πω παντως οτι σπανια νοιωθει το adc οταν παιζω support?

Επαιζα με ενα παλικαρι χτες που ειχε παρει sivir .Ειχα βγαλει καμμια 10αρια stuns με την μοργκανα και δεν ειχε κανει ουτε ενα ντου για να του σκασει του αντιπαλου καμμια ψιλη  , ισως και να βγαλει kill ....δηλαδη ενταξει...ΗΜΑΡΤΟΝ.

 

Ε εκει πας full ap και αστον να φωναζει για ks .Eπισης μεγαλη αμπαλοσυνη βλεπω γενικοτερα στο "μπηκε καποιος μπροστα ας χωθουμε και μεις".Πραγμα που το βλεπω σε streams που παιζουν μεγαλα tiers.

 

Ποσες φορες εχω μπει με τον ww σε μπουγιο και κανεις δεν ακολουθησε...ή να κανω gank στο bot και οι 2 του bot να τρεχουν πισω στο turret και να μενω ξεκρεμαστος...

Μπειτε ρε ζωα και ας πεθανετε...θα φαμε 1-2 και μεις!!!


Κοιτα απο κανα 2 guide τι items φτιαχνουν κ κανε 1-2 item sets για να μην φτιαχνεις σε καθε game τα ιδια

Αν θελεις βοηθεια για τα support items η οτιδηποτε ριξε πμ στο game

 

Το username ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I Got De Swag

 

Με την Morgana και την Nidalee στο lane εισαι αχρηστος λιγο πολυ

Και στα tiers αυτα το laning ειναι το μισο game

 

Εννοειται οτι καλο ειναι να να παιζεις οτι μπορεις/ξερεις/νιωθεις καλυτερα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις "αχρηστος"? Ποιος support δεν ειναι αχρηστος ? 

 

 

Εφτιαξα μερικα item sets ετσι για λιγη βελτιστοποιηση.... :)

 

 

 

ΥΓ : diamond ε? ψψψψψ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Annie , Thresh , Karma , Leona , Taric ειναι τα god tier supports atm

Τα υπολοιπα πανε δευτερα κ τριτα . 

 

Παρε ενα γρηγορο guide για supports

 

 

Και παρε κ item sets

 

Tanky Support Item Set

 

 

opKby6z.jpg

 

 

Caster Support Item Set

 

 

VSlP3d2.jpg

 

 

H πρωτη σειρα ειναι κοινη 

Νομιζω θα σε καλυψουν ( πετα ενα Dorans Shield καπου αναμεσα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις αλλος θεμα με το twitch.tv laggarei συνεχεια τον τελευταιο καιρο

5 δευτερολεπτα βλεπω και 10 laggarei παλιοτερα δεν ειχα κανενα προβλημα τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...