Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαρετικο pick , ειδικα που πλεον τα games τραβανε περισσοτερο

Ως Kayle θες items , αν φτασεις lategame κ βγαλεις 3-4 items μπορεις να κανεις απειρο dmg

 

Την βοηθησανε αρκετα τα masteries μιας κ τα κανει proc ολα 

Δεν εχει ιδιαιτερα κακα matchups στο mid κ ειναι extremely usefull vs meta picks οπως Gragas η Vi 

Also , το damage που βγαζει η Kayle ειναι mixed αρα harder to itemise against . Plus , το passive της που κανει shred 

 

Οσο για build

Nashors και Sorc Boots ειναι τα items που πρεπει να κανεις rush οπωσδηποτε

Lich Bane

Dcap/Void Staff ( αναλογα τι θες πρωτα )

Zhonyas αν θες το armor , Liandrys αν θες το extra dmg στα tanks , DFG για 1shot καταστασεις . Δεν ξερω αν χωραει το Morellos αν εισαι vs Mundo , προσωπικα μου αρεσει αλλα το βλεπω δυσκολο 

 

Pretty much standard items

 

Αν εχεις ορεξη για λιγο διαβασμα

 

Building Solo Lane Kayle

Αναλυση στα παιχνιδια του Overpow με Kayle

Ευχαριστω πολυ, πολυ χρησιμο guide :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο.. Σε τι Champions βαζεις τα hybrid Penetration Runes?

Γιατι εχω καπου 19κ IP και δεν ξερω σε τι αξιζει να τα ξοδεψω.. 

Runes? Champions? Summoner name Change? Οσο αφορα τα pages, εχω 10 και δεν νομιζω να χρειαζομαι παραπανω αυτη τη στιγμη.. Απλα ας πουμε το standar ADC page δεν του εχω καθολου LS, και στου Support εχω +4,5% Movement Speed αντι για GP3..

Γενικα τα Runes που μου λειπουν και ειναι τα πιο δημοφιλη ειναι τα Hybrid Penetration, GP3, Cooldown (Glyphs)..

Καμια ιδεα/συμβουλη???



Ααααα! Γνωριζει κανεις αν θα υπαρξει καποια αλλαγη στα Runes? Γιατι κατι τετοιο νομιζω πως ειχε ακουστει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο.. Σε τι Champions βαζεις τα hybrid Penetration Runes?

 

Γιατι εχω καπου 19κ IP και δεν ξερω σε τι αξιζει να τα ξοδεψω.. 

 

Runes? Champions? Summoner name Change? Οσο αφορα τα pages, εχω 10 και δεν νομιζω να χρειαζομαι παραπανω αυτη τη στιγμη.. Απλα ας πουμε το standar ADC page δεν του εχω καθολου LS, και στου Support εχω +4,5% Movement Speed αντι για GP3..

 

Γενικα τα Runes που μου λειπουν και ειναι τα πιο δημοφιλη ειναι τα Hybrid Penetration, GP3, Cooldown (Glyphs)..

 

Καμια ιδεα/συμβουλη???

 

Αν παίζεις ADC συχνά, μπορείς να φτιάξεις ADC Lifesteal page και να βάλεις πχ 4% Lifesteal (2 quints που δίνουν 2% lifesteal), για τις περιπτώσεις που δεν έχεις healέρι για supp. Οπότε, όποτε παίζεις με Soraka/Alistar για supp βάζεις την απλή ADC που σου δίνει παραπάνω damage, αν παίζεις με Thresh/Leona βάζεις τη Lifesteal για sustain (αφού το supp δεν έχει heal).

Αλλαξε το ονομα σου να χαρεις!!!Ουτε να το προφερω δεν μπορω

Ο(χ)γκμαΑουρβανιουμ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον 4% ή 6% lifestal στα adc?

Το 4% το έκαναν μόνο και μόνο για το last hit under turret όπου το 2 παραπάνω damage σε βοηθούσε να πέρνεις τα minion ύστερα από 1 hit τα caster και 2 hit τα melee...

Τώρα νομίζω έγινε πιο εύκολο το last hit under turret κάτι άλλαξαν δεν θυμάμαι....Κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο.. Σε τι Champions βαζεις τα hybrid Penetration Runes?

Γιατι εχω καπου 19κ IP και δεν ξερω σε τι αξιζει να τα ξοδεψω.. 

Runes? Champions? Summoner name Change? Οσο αφορα τα pages, εχω 10 και δεν νομιζω να χρειαζομαι παραπανω αυτη τη στιγμη.. Απλα ας πουμε το standar ADC page δεν του εχω καθολου LS, και στου Support εχω +4,5% Movement Speed αντι για GP3..

Γενικα τα Runes που μου λειπουν και ειναι τα πιο δημοφιλη ειναι τα Hybrid Penetration, GP3, Cooldown (Glyphs)..

Καμια ιδεα/συμβουλη???

Ααααα! Γνωριζει κανεις αν θα υπαρξει καποια αλλαγη στα Runes? Γιατι κατι τετοιο νομιζω πως ειχε ακουστει..

Δεν υπάρχουν gp3 πλέον.

Τα support έχουν άπειρο gold από masteries και gold items.

 

Τα hybrid τα χρησιμοποιείς σε champs που βγάζουν mixed dmg , όπως jax , kayle , shyvana, Elise , Warwick ,.....

Επίσης στο adc το meta είναι ls quints οπότε καλό θα ήταν να τα πάρεις αν παίζεις adc.

 

Για αλλαγή κάτι είχαν πει αλλά δεν ξέρω που το άφησαν , μάλλον εκεί που άφησαν και την αλλαγή στο nashor buff.

Πλέον 4% ή 6% lifestal στα adc?

Το 4% το έκαναν μόνο και μόνο για το last hit under turret όπου το 2 παραπάνω damage σε βοηθούσε να πέρνεις τα minion ύστερα από 1 hit τα caster και 2 hit τα melee...

Τώρα νομίζω έγινε πιο εύκολο το last hit under turret κάτι άλλαξαν δεν θυμάμαι....Κάνω λάθος?

4% παίζεται πλέον αλλά και πάλι είναι θέμα του πως παίζεις το lane και το matchup.

Αν ξέρεις ότι θα φας το poke το αιώνιο και θες να μην μείνεις πίσω απλά ,θα πας για 6.(δεν σε ενδιαφέρουν τα trades γενικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο.. Σε τι Champions βαζεις τα hybrid Penetration Runes?

 

Γιατι εχω καπου 19κ IP και δεν ξερω σε τι αξιζει να τα ξοδεψω.. 

 

Runes? Champions? Summoner name Change? Οσο αφορα τα pages, εχω 10 και δεν νομιζω να χρειαζομαι παραπανω αυτη τη στιγμη.. Απλα ας πουμε το standar ADC page δεν του εχω καθολου LS, και στου Support εχω +4,5% Movement Speed αντι για GP3..

 

Γενικα τα Runes που μου λειπουν και ειναι τα πιο δημοφιλη ειναι τα Hybrid Penetration, GP3, Cooldown (Glyphs)..

 

Καμια ιδεα/συμβουλη???

 

 

 

Ααααα! Γνωριζει κανεις αν θα υπαρξει καποια αλλαγη στα Runes? Γιατι κατι τετοιο νομιζω πως ειχε ακουστει..

 

Δεν μπορεις να μην εχεις Hybrid Pen

Προσωπικα οπου εχω Magic Pen τα εχω αντικαταστησει με τα Hpen , εκτος απο συγκεκριμενες περιπτωσεις

 

Θα αλλαξουν καποια στιγμη τα runes , τα κιτρινα τα armor σιγουρα θα αλλαξουν καποια στιγμη 

Για αλλα δεν ξερω

 

Κατα τα αλλα , οτι ειπε ο Kuzkos22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 νίκες 2 ήττες. 1left to go. Για να δουμε που θα βγάλει. Κανα bronze V φαντάζομαι. Εχω να πώ πως είχα πολύ καιρό να συναντήσω καλούς συμπαίχτες από την αποψη του flame. Αψογο co-op και μάχη μέχρι το τέλος. Γυρισα 2 παιχνίδια έτσι. Faith in EUNE restored.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα και γω τα placement.Στο ενα μου acc εκανα 5/5 και απο silver 1 με πεταξε silver 3 και στο αλλο το acc μου εκανα επισης 5/5 και απο silver 2 με αφησε silver 2.Μαλλον ειχα καλυτερο mmr στο δευτερο acc. Τωρα οτι νικη κανω μετα τα placement μου δινει 28 lp. Να ρωτησω ποιο mmr ισχυει μετα τα πρωτα 10 παιχνιδια? Τις season 3 ή αυτο το οποιο πηρες απο τα placement?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομορφα ,πηγα οσο πιο ψηλα γινονταν,Plat 1.

7 νικες -3 ηττες.Αποτι ρωτησα  το πλατ 1 ειναι το μαξ που μπορεις να φτασεις μετα τα 10 πρωτα ματς,ειναι αληθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μετα τα Placement matches αλλα κατα την διαρκεια αυτων των matches.

 

Ναι σορρυ,μαλακια εγραψα ,αυτο ηθελα να πω.Οποτε και diamond 1 να εισαι και 10-0 να κανεις πας πλατ 1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...