Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα στα πω "επιστημονικα" οπως τα λενε οι πιο ειδικοι του αθληματος εδω περα και τα ξερουν καλυτερα. Θα σου πω τι εκανα εγω και ανεβηκα. Καταρχην σε αυτα τα ελο δεν υπαρχουν counter.Αν ξερεις καλα τον char που παιζεις και νιωθεις καλα και νιωθεις το damage Που εχεις,ξερεις τι item να βγαλεις κτλ, ακομα και trynda να παρεις απεναντι σε bronze renekton τον νικας. Εγω τωρα οπως ανεφερα επαιζα κυριως akali mid και trynda top. Mε akali Φαρμαρα μεχρι το level 6 και μετα πηγαινα bot και επαιρνα τα kill.Δεν με ενοιαζε τι ειχε ο αντιπαλος mid.Ασχολιομουν μαζι του μονο αν ειχα καλο jungler και εκανε gank τις προκοπης. Mε trynda top εβγαζα τα 2-3 item τα οποια γινεται πραγματικα δυνατος και εκανα split push και επαιρνα ολο το τοπ. Απο support μια καλη λυση ειναι η leona. Oυτε εγω ειμαι pro.Μαλιστα ημουν 7-8 μηνες bronze. Mετα καταλαβα τι πραγματικα παιζει και μπορεσα να βγω απο εκει. 

 

πηρα riven  σημερα σαν 1ο pick να παιξω λιγο τοπ για αλλαγη... μπαμ teemo στην μαπα...δεν μπορουσα να ξεμυτησω..η αληθεια ειναι οτι με ειχε ξεχασει και λιγο ο jungler...

 

οσες φορες παιρνω akali , ολο και καποιο μαλακοchamp παιρνουν οι αντιπαλοι για κεντρο..οποτε παλι γαμιεμαι...νταξ αν παω late game με akali μοιραζω απλοχερα θανατο..αλλα παντα αργω να φαρμαρω στο κεντρο λογω "counter".

 

Μπορει ολοι να λετε οτι σε αυτο το ελο δεν υπαρχει counter ή απλα υπαρχουν "δυσκολα matchup" αλλα οπως εχω ξαναγραψει εχω καπως διαφορετικη αποψη επι αυτου :)

 

Οπως και να το πειτε..αν καποιος παιξει καλα τον champ του...μπορει να σε καθυστερησει αρκετα ή και να τον feed-αρεις στην χειροτερη..οποτε χαιρετα μας τον πλατανο...

 

Με λιγα λογια , πριν γραψετε ο,τι γραψετε , σκεφτειτε οτι απεναντι παιζει να υπαρχει καποιος καλυτερος απο μενα , εσενα , κλπ...και το ιδανικο που περιγραφουμε παντα δεν ειναι ευκολα εφαρμοσιμο :)

Τις προαλλες ειδα premade  bronze+gold....προφανως τον boost-αριζε...εεε γαμηστε με...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πηρα riven  σημερα σαν 1ο pick να παιξω λιγο τοπ για αλλαγη... μπαμ teemo στην μαπα...δεν μπορουσα να ξεμυτησω..η αληθεια ειναι οτι με ειχε ξεχασει και λιγο ο jungler...

 

οσες φορες παιρνω akali , ολο και καποιο μαλακοchamp παιρνουν οι αντιπαλοι για κεντρο..οποτε παλι γαμιεμαι...νταξ αν παω late game με akali μοιραζω απλοχερα θανατο..αλλα παντα αργω να φαρμαρω στο κεντρο λογω "counter".

 

Μπορει ολοι να λετε οτι σε αυτο το ελο δεν υπαρχει counter ή απλα υπαρχουν "δυσκολα matchup" αλλα οπως εχω ξαναγραψει εχω καπως διαφορετικη αποψη επι αυτου :)

 

Οπως και να το πειτε..αν καποιος παιξει καλα τον champ του...μπορει να σε καθυστερησει αρκετα ή και να τον feed-αρεις στην χειροτερη..οποτε χαιρετα μας τον πλατανο...

 

Με λιγα λογια , πριν γραψετε ο,τι γραψετε , σκεφτειτε οτι απεναντι παιζει να υπαρχει καποιος καλυτερος απο μενα , εσενα , κλπ...και το ιδανικο που περιγραφουμε παντα δεν ειναι ευκολα εφαρμοσιμο :)

Τις προαλλες ειδα premade  bronze+gold....προφανως τον boost-αριζε...εεε γαμηστε με...

 

Δνε θελω να σε κρινω ,αλλα λογω οτι mainαρω riven,ο teemo για εμενα ειανι απο τα πιο ευκολα matchup.Ειναι kill lane,δεν προσπαθεις να φαρμαρεις,μονο να τον σκοτωσεις.Ενταξει αν εσυ προσπαθεις να φαρμαρεις θα σε κανει γιογιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο σιχαμενο πραμα απο tank Gragas δεν παιζει να υπαρχει

Δεν ξερω πως τους ηρθε αλλα επαιξα σημερα 2 συνεχομενα games vs gragas tank top 0-21-9 με full tank items κ δεν ενιωθε τιποτα

Also βλεπω παιζουν αρκετα Soraka top στο NA 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο σιχαμενο πραμα απο tank Gragas δεν παιζει να υπαρχει

Δεν ξερω πως τους ηρθε αλλα επαιξα σημερα 2 συνεχομενα games vs gragas tank top 0-21-9 με full tank items κ δεν ενιωθε τιποτα

Also βλεπω παιζουν αρκετα Soraka top στο NA 

 

Είδα το ποστ σου, αγόρασα gragas και πήγα top με 0-21-9. Δεν το πήγα εντελώς tank το build (Sunfire cape + roa + athene's), αλλά είχε πολύ γέλιο...

 

Evade τα περισσότερα gangs με body slam ή Ult. 3-0 είχα την shyvana... Καλό teamfight presence επίσης.

 

Tank gragas solo top: *Me gusta seal of approval*

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...