Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ολοι νομιζω ειναι ξεκαθαρα μακραν καλυτεροι 

Δεν εχει ενδιαφερον να βλεπεις καθε φορα το ιδιο βιολι , ελπιζω αυτο που θα παιχτει με το OGN τελικα να περασει

 

Btw , ακουγεται εντονα οτι θα παιξει Ao Shin teaser καποια στιγμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι νομιζω ειναι ξεκαθαρα μακραν καλυτεροι 

Δεν εχει ενδιαφερον να βλεπεις καθε φορα το ιδιο βιολι , ελπιζω αυτο που θα παιχτει με το OGN τελικα να περασει

 

Btw , ακουγεται εντονα οτι θα παιξει Ao Shin teaser καποια στιγμη

 

Τι εννοείς ότι θα παιxτεί με το OGN?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθε οργανισμός θα έχει από μία ομάδα νομίζω

 

Και τι θα αλλάξει έτσι? Όπως και πέρισυ, ξεφτύλα ο τελικός... Τα group stages/semifinals είχαν πολύ περισσότερο ενδιαφέρον.

 

Το πρόβλημα δεν νομίζω ότι ειναι οι Κορεάτες και το πόσες ομάδες έχουν. Το πρόβλημα είναι το ίδιο το LOL. Εγώ δεν είδα τους Royal Club να κάνουν κάποιο τρομερό λάθος στο 1ο παιχνίδι ας πούμε. Έχασαν το fb και έφαγαν 1-2 dive και τέλος. Αυτό το 1k που μπήκαν οι SSW μπροστά το κουβάλησαν σε όλο το game.

 

Για να μην είναι τόσο snowbally τα games πρέπει νομίζω να μειωθεί η αξία που έχει ο χρυσός. Και αυτό θα γίνει με το να ανεβάσουν όλα τα base stats και τo scaling/lvl σε όλα τα champions. Το να υπάρχει αυτή η διαφορά μεταξύ ομάδων που έχουν 20k gold διαφορά το καταλαβαίνω. Αλλά είναι ντροπή team να μην μπορεί να κάνει fight επειδή είναι π.χ. 3k gold πίσω.

 

Φυσικά επίσης πρέπει να buffάρουν όλα τα tank (ή να nerfάρουν τα ξεφτυλισμένα assasins που έχουν φτιάξει από το season 3 και μετά) και να επιστρέψει το game στο pace που είχε στο season 2 με μεγάλα teamfights και πολύ δυνατούς top laners/tanks που είχαν λόγο στο fight. Όπως έχει γίνει τώρα το πράγμα, tank = cc + αντί να πέσω με 3 hit/skillshots πεθαίνω με 5. Κάτι σαν support δηλαδή. Όποια ομάδα έχει το περισσότερο damage κερδίζει.

 

Δέστε παράδειγμα το 1ο παιχνίδι του τελικού του season 2, από τα καλύτερα games που έχω δει:

 

Από τότε νομίζω ότι έχουμε πάει προς το πολύ χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα καποιοι παιζουν καλυτερα απο τους αλλους..δεν ειναι θεμα του λολ.

οσο για το ogn εκτος απο αυτο με την μια ομαδα ανα οργανισμο λενε οτι ισως το κανουν οπως το lcs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αλλαξει οτι οι οργανισμοι θα ενδιαφερονται περισσοτερο για το αθλημα

Το να παιζουν οι Jin Air με τις Samsung ομαδες , δεν εχει νοημα για το OGN . Ξερουν ποιες ειναι οι ομαδες που θα πανε στο τελικο του OGN κ therefore στον τελικο των Words

 

Δεν εκαναν κατι τρομερα λαθος , απλα οι αλλοι παιζουν σε τρελους ρυθμους

Τα dive τα εφαγαν γιατι ειχαν lategame comp , simple enough

 

Το snowball εχει μειωθει απειρα απο τις προηγουμενες σεζον , ολο το game περιστρεφεται πλεον γυρω απο τα teamfights

Δεν ειναι το ποιος εχει το περισσοτερο damage , αλλα το ποιος ειναι μπροστα στο gold ( κυριως ) κ το team comp που εχεις κατεβασει . Αν εισαι μπροστα στο gold συνηθως θα κερδισεις κ ετσι πρεπει να ειναι . Για να κερδισει ο αλλος , πρεπει εσυ να κανεις λαθη κ ταυτοχρονα ο αλλος να πιασει το 100% που μπορει σε καθε περιπτωση

 

Το tank buff δεν το καταλαβαινω , δεν υπαρχει λογος να επιστρεψει το σιχαμενο meta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα καποιοι παιζουν καλυτερα απο τους αλλους..δεν ειναι θεμα του λολ.

οσο για το ogn εκτος απο αυτο με την μια ομαδα ανα οργανισμο λενε οτι ισως το κανουν οπως το lcs

 

Διαφωνώ κάθετα μαζί σου. Όταν το ότι είμαι 1-2k gold μπροστά δεν μου δίνει την δυνατότητα να μπω στο fight και να κερδίσω (και για αυτό βλέπεις να μην κάνει plays η ομάδα που είναι πίσω... να κάτσει ας πούμε να κάνει contest τον δράκο? Αφού δεν μπορεί, έχει λιγότερο damage από τους άλλους λόγω του 1k gold) τότε το πρόβλημα είναι του LOL. Και φυσικά οποιαδήποτε σοβαρή ομάδα δεν πρόκειται να σε αφήσει, με την παρουσία της μόνο γύρω από Objectives, να γυρίσεις ποτέ στο παιχνίδι. Αυτό βλέπουμε και στα matches του τελικού.

 

Και θα σου κάνω την ίδια ερώτηση διαφορετικά. Ποιά και πόσα τα λάθη που έκαναν οι Royal Club στο 1ο παιχνίδι? Ελάχιστα κατά την γνώμη μου, και εκτός από τα 1-2 πρώτα "λάθη" όλα τα άλλα επήλθαν από το ότι είναι πίσω σε damage.

 

 

 

Θα αλλαξει οτι οι οργανισμοι θα ενδιαφερονται περισσοτερο για το αθλημα

Το να παιζουν οι Jin Air με τις Samsung ομαδες , δεν εχει νοημα για το OGN . Ξερουν ποιες ειναι οι ομαδες που θα πανε στο τελικο του OGN κ therefore στον τελικο των Words

 

Δεν εκαναν κατι τρομερα λαθος , απλα οι αλλοι παιζουν σε τρελους ρυθμους

Τα dive τα εφαγαν γιατι ειχαν lategame comp , simple enough

 

Το snowball εχει μειωθει απειρα απο τις προηγουμενες σεζον , ολο το game περιστρεφεται πλεον γυρω απο τα teamfights

Δεν ειναι το ποιος εχει το περισσοτερο damage , αλλα το ποιος ειναι μπροστα στο gold ( κυριως ) κ το team comp που εχεις κατεβασει . Αν εισαι μπροστα στο gold συνηθως θα κερδισεις κ ετσι πρεπει να ειναι . Για να κερδισει ο αλλος , πρεπει εσυ να κανεις λαθη κ ταυτοχρονα ο αλλος να πιασει το 100% που μπορει σε καθε περιπτωση

 

Το tank buff δεν το καταλαβαινω , δεν υπαρχει λογος να επιστρεψει το σιχαμενο meta

 

Θεωρείς δηλαδή ότι υπάρχουν tank αυτήν την στιγμή? Κατανοητός ο ρόλος του assasin και κατανοητό το να μου φάει με 1 combo του το adc μου, αλλά το να μπορεί να το κάνει αυτό σε όλα τα μέλη της ομάδας, όπως π.χ. ένα bruiser του top, ή αντίστοιχα στον Jungler, είναι αρρωστημένη κατάσταση.

 

Όσον αφορά το gold, συμφωνώ μαζί σου εν μέρη ότι έτσι πρέπει να είναι τα πράγματα, αλλά πιστεύω είναι ηλίθιο το να με κουβαλάει το gold του fb μέχρι το τέλος του game. Πρέπει να υπάρξει μια καλύτερη αναλογία στο gold/advantage. Από ένα σημείο διαφοράς και πέρα το δέχομαι, και πρέπει, να κάνει stomp η ομάδα που είναι μπροστά. Εδώ όμως μιλάμε για διαφορές που βασίζονται στην λεπτομέρεια. Αν είναι έτσι ας το αλλάξουμε το παιχνίδι. Αντί να χάνει μια ομάδα όταν καταστρέφεται το nexus, ας χάνει αυτόματα όποια ομάδα μένει 2-3k gold πίσω.

 

Το θέμα είναι να έχουμε ένα παιχνίδι που να θέλει κάποιος να το παρακολουθήσει, αλλά και να το παίξει. Όταν μια ομάδα ας πούμε στο ποδόσφαιρο, χάνει 3-0, δεν έχουν αλλάξει τα δεδομένα του παιχνιδιού έτσι ώστε να μην μπορεί πλέον να σκοράρει. Το παιχνίδι παίζεται στο 70 όπως παίζεται και στο 10.

Προσπαθούν υποτίθεται (και μ' αρέσει αυτό που κάνουν, για αυτό και ασχολούμαι) να προωθήσουν τα e-sports ως άθλημα το οποίο θα κάτσω να δώ με πίτσα και μπύρα όπως έναν αγώνα ποδοσφαίρου. Σε αυτήν την κατάσταση όμως, που από το 10ο λεπτό ξέρεις ποιός θα κερδίσει και με "ασφάλεια" μπορείς εκείνη την στιγμή να κλείσεις το stream και να πεις ότι το είδα το παιχνίδι, κάτι δεν πάει καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...