Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα οταν φτανεις σε καποιο elo στο οποιο ανεβοκατεβαινεις για μερες, πχ χθες gold2 σημερα gold4, αυριο gold3, σημαινει οτι αυτο ειναι το elo σου. Θα ανεβαινεις σιγα σιγα απο δω και περα γιατι το συστημα συνηθως σε βοηθαει να ανεβεις πιο ευκολα αποτι να πεσεις. Εχεις περιθωρια βελτιωσης για να εισαι gold, αρα δουλεψε πανω σε αυτα και συνεχισε το climbing.

 

In other news πλακα εχει το new skin του darius αν και failaran αρκετα το ulti animation.

 

Πολύ βοήθεια... Απο g4 60 κάτι lp..... 4 lose G5.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Luxx

Ενώ εσύ που είσαι gold θεωρείσαι pro που λές ότι το silver είναι τόσο κακό και τον κριτικάρεις χωρίς καμία αιτία.

 

Πόσο δίκιο τελικά έχει ο 

Alt3rnative για τον εγωισμό και την μηδέν αυτοκριτική που έχει το μεγαλύτερο ποσοστό του community .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luxx

Ενώ εσύ που είσαι gold θεωρείσαι pro που λές ότι το silver είναι τόσο κακό και τον κριτικάρεις χωρίς καμία αιτία.

 

Και αμεσως μετα λεω οτι και εγω ειμαι πολυ μετριος παικτης..  Και δεν τον κριτικαρα, ειπα οτι δεν ειναι pro στο silver 4. Μη λες ο,τι θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το σύστημα βλέπει ότι υπάρχει AFKer στο παιχνίδι (τον κοκκινίζει κιόλας τον μαμημένο στο end screen) γιατί στο διάολο κόβει κανονικά τα LP για το defeat?

 

Μόλις έπαιξα ένα ranked και αποφασίζει η diana να βγει στο 25. Τι να παίξεις? Στα @@ του όμως, -14LP. Έλεος δηλαδή πια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το σύστημα βλέπει ότι υπάρχει AFKer στο παιχνίδι (τον κοκκινίζει κιόλας τον μαμημένο στο end screen) γιατί στο διάολο κόβει κανονικά τα LP για το defeat?

 

Μόλις έπαιξα ένα ranked και αποφασίζει η diana να βγει στο 25. Τι να παίξεις? Στα @@ του όμως, -14LP. Έλεος δηλαδή πια...

Γιατι ρε φιλε αμα το εκαναν οπως λες[σε καθε κοκκινο να μην κοβει πολλους ποντους],σε καθε game που παει προς ηττα ,θα κανανε dc οι περισσοτεροι για να μην χασουν πολλα lp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το σύστημα βλέπει ότι υπάρχει AFKer στο παιχνίδι (τον κοκκινίζει κιόλας τον μαμημένο στο end screen) γιατί στο διάολο κόβει κανονικά τα LP για το defeat?

 

Μόλις έπαιξα ένα ranked και αποφασίζει η diana να βγει στο 25. Τι να παίξεις? Στα @@ του όμως, -14LP. Έλεος δηλαδή πια...

Μερικές φορές άμα βλέπεις ό,τι είναι ζώα οι συμπαίκτες σου καλύτερα να κάνεις leave παρά να καρκινιάζεις. Τώρα άμα κερδίζατε προφανώς θα ήταν dc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε φιλε αμα το εκαναν οπως λες[σε καθε κοκκινο να μην κοβει πολλους ποντους],σε καθε game που παει προς ηττα ,θα κανανε dc οι περισσοτεροι για να μην χασουν πολλα lp.

 

Οι κόκκινοι ας χάνουν κανονικά τα lp, αυτοί που μένουν πίσω και παλεύουν 4v5  ας χάνουν τα μισά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η ιδεα μου ή με την ahri οταν προσπαθω να κανω πατησω μετα το w, το q, δε πατιεται με την πρωτη; Τα εχω σε smart cast.. Αν ειμαι κοντα σε αντιπαλο και πατησω w, τα orbs ενεργοποιουνται και δε πατιεται με την πρωτη το q...  Θελει να το πατησω 2 φορες.. Κατι κανω λαθος; Ειναι bug;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κόκκινοι ας χάνουν κανονικά τα lp, αυτοί που μένουν πίσω και παλεύουν 4v5  ας χάνουν τα μισά

Παλι γινεται abuse με 1-2 τροπους που σκεφτομαι στα γρηγορα.

Δυστυχως οι leavers ειναι μερος καθε online παιχνιδιου και η rito σε αυτο το συγκεκριμενο ζητημα ισως εχει απ'τα καλυτερα policies που εχω συναντησει μεχρι στιγμης, με το leaverbuster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα χθες Varus που είναι free και μου άρεσε αρκετά και σαν adc και ως AP. Θέλω την γνώμη σας. Αξίζει να τον ξεκλειδώσω? Ρωτάω γιατί δεν τον βλέπω να τον παίζουν συχνά.

 

Ξέρω το μείον του οτι είναι αρκετά αργός σε mov.speed και δεν έχει escapes-gap closers.

 

 

Επίσης σαν AP mid ή ap-hybrid συμφέρει να παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ap varus απλά δεν παίζεις :P

 

Παλι γινεται abuse με 1-2 τροπους που σκεφτομαι στα γρηγορα.
Δυστυχως οι leavers ειναι μερος καθε online παιχνιδιου και η rito σε αυτο το συγκεκριμενο ζητημα ισως εχει απ'τα καλυτερα policies που εχω συναντησει μεχρι στιγμης, με το leaverbuster.

 

Τι τρόπους?

To leaverbuster έχει στόχο τους leavers και τον περιορισμό του φαινομένου αυτού μέσω τιμωρίας κ.λπ

Δε θα έλεγα ότι δουλεύει και πολύ καλά αλλά ok, δε μπορεί να κάνει και πολλά η riot

Αυτό που λέμε είναι διαφορετικό

Ας αφήσει τους leavers στην άκρη και ας κοιτάξει λίγο αυτούς που μένουν στο game παίζοντας με μειονέκτημα και τι μπορεί να κάνει ώστε να περιορίσει τη χασούρα που έχουν άδικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα χθες Varus που είναι free και μου άρεσε αρκετά και σαν adc και ως AP. Θέλω την γνώμη σας. Αξίζει να τον ξεκλειδώσω? Ρωτάω γιατί δεν τον βλέπω να τον παίζουν συχνά.

 

Ξέρω το μείον του οτι είναι αρκετά αργός σε mov.speed και δεν έχει escapes-gap closers.

 

 

Επίσης σαν AP mid ή ap-hybrid συμφέρει να παίζεις?

 

Ξέχνα  το AP στον Varus...ποτέ

 

Καλούτσικος είναι απλά το κιτ του δεν προσφαίρει πολλά εάν είσαι experienced...για να ξεκινήσεις ADC όμως είναι κουκλί

 

Το πρόβλημα με το LoL είναι πως το κάθε παλικάρι βλέπει τι παίζεται LCS και αυτόματα νομίζει πως είναι το uber pick χωρίς να καταλαβαίνεις πως το συγκεκριμένο pick είναι το πιο σωστό όταν παίζεται σε pro level. Γι αυτό δεν βλέπεις Varus συχνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...