Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Adc είναι ο παίκτης , άμα θες τέτοιο στυλ για mid παίξε tristana AP ή ezreal.

 

εχω παίξει tristana kai ezreal και ως adc kai AP. Ο Varus AP δηλαδή δεν είναι viable όσο είναι ας πούμε η Ap tristana?

 

Παιχτηκε στα Semis αρα #Legit

 

ναι και ξεφτιλίστηκαν 3-24 απο τους ssw :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι τρόπους?

Στα πολυ γρηγορα, τροποι για να γινει abuse αυτο το συστημα, χωρις καμια ιδιαιτερη σκεψη:

Μπαινω premade duo κι οποτε το game δεν παει καλα leavarei ο αλλος για να χασω τα μισα LP εγω. Εναλαξ στο επομενο που θα παει για ηττα κανω leave εγω χανει τα μισα LP εκεινος. Μετα απο καμια 10ρια ηττες εχουμε χασει και οι 2 πολυ λιγοτερα LP απο οσα θα επρεπε να χασουμε. Νταξει πες οτι αυτο το σεναριο δεν ειναι και για excessive abuse μια που σε καποια φαση θα σου πει hi το leaverbuster.

 

Παμε στα αλλα:

 

Σεναριο 2, αν δω οτι ενα game δεν παει καλα, αρχιζω και τρολαρω για να ξεφτυλισω το game οσο δεν παει με σκοπο να στειλω καποιον teammate μου για rage quit και να χασω εγω λιγοτερα LP εγω.

 

Σεναριο 3,

Συνδυασμος των 2 παραπανω σεναριων. Ειμαι premade duo, παει ασχημα το game και ξεκιναω και τρολαρω μαζι με το duo μου με σκοπο να κανουν rage quit οι αλλοι και να χασουμε εμεις λιγοτερα LP. Θα βλεπουν οι αλλοι 2 ατομα συνενοημενα να τρολαρουν, ε ολο και καποιος θα την κοπανησει απο νευρα. Μπορει να συμβαινει πχ 1 rage quit στα 4 παιχνιδια με αυτην την τακτικη, αλλα στην ουσια ωθει εμενα (και ολους τους υπολοιπους) να τρολαρουμε κατευθειαν με το που θα παει στο 0-5 ενα game, με την ελπιδα να κανει καποιος αλλος το rage quit και να επιβραβευτουμε για το τρολαρισμα μας, με λιγοτερα χαμενα LP.

 

Εχει κι αλλα σεναρια πιο προχωρημενα, αλλα σου ανεφερα 1-2 απλα για να δεις οτι ενω φαινεται καλη η ιδεα σου στην πραξη ειναι απειρως abusable και τελικως ειναι πιθανοτερο να χαλαει την εμπειρια του παιχνιδιου αντι να την φτιαχνει.

 

Στην τελικη το θεμα δεν ειναι τα LP, αλλα το mmr. Αν φαω defeat στο gold2 και χασω 8LP αντι για 16LP, χεστηκα, απτη στιγμη που η ηττα θα μετραει στο mmr μου, ουσιαστικα ενα και το αυτο ειναι. Και ξερω γω' αλλες παραμετροι ειναι οτι αν ο leaver σου κατσει σε promo games τι ακριβως policy πρεπει να υπαρξει γιαυτους που μενουν πισω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να αλλαξουν τα ratios ενος champ για να χαρακτηριστει κακο pick

Χανεις σχεδον ολα τα matchups στο mid , χωρις flash θα πεθαινεις 24/7 κ για να κανεις dmg θα πρεπει να εισαι σε 575 range ως AP

 

Παιξε AP Varus στο Aram

Στο Rift δυσκολα θα σου βγει 

 

PS Ολα βγαινουν , αρκει καποιος να αφιερωσει απειρες ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η ιδεα μου ή με την ahri οταν προσπαθω να κανω πατησω μετα το w, το q, δε πατιεται με την πρωτη; Τα εχω σε smart cast.. Αν ειμαι κοντα σε αντιπαλο και πατησω w, τα orbs ενεργοποιουνται και δε πατιεται με την πρωτη το q...  Θελει να το πατησω 2 φορες.. Κατι κανω λαθος; Ειναι bug;

Καποιος γνωστης; Παραειναι σπαστικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...