Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιξε 3-4 φορες με bots να συνηθισει το jungle clear του , με ποση ζωη μενεις κτλ

Ganks early ειναι το δυνατο σου σημειο , απο side brushes η απο τα side paths  . Οταν καποιος χαλασει flash τοτε campareiς το lane του κ κανεις gank ξανα κ ξανα

 

Κανεις Max E κ μετα Q

Οταν μπορεις , βαρας απο πισω για το bonus dmg του passive 

Μετα το 6 εχεις ευκολο δρακο αν δεν εχουν ward . Βαζεις clone να tankαρει κ βαρας απο πισω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 26lvl και μολις αγορασα shaco!Κατι που θα πρεπει να προσεξω σε ενα γκαμε με αυτον τον champ?

 

Ευχαριστω!

Δες ενα video στο youtube πως παιζεται ο shaco σε high elo game, θα σε βοηθησει παρα πολυ. Κατα την αποψη μου, δεν ειναι τοσο καλος για lane gank οσο στο ν κραταει πισω τον αντιπαλο jungler. Πολυ απλα, μπορεις να του κανεις τη ζωη κολαση, ουσιαστικα παιζοντας 24/7 μεσα στην δικια του ζουγκλα, με αποτελεσμα το game να εξελιχτει σε 4v5. Ειχα καλους shaco στο team μου που ουσιαστικα κουβαλαγαν το game μονοι τους.

 

Το προβλημα με τον shaco ειναι το πρωτο gank. Επειδη δεν εχεις καλο late game ουτε ιδιαιτερα καλο jungle clear, αν το πρωτο σου gank δεν πετυχει δυσκολευουν καπως τα πραγματα. Αν απτην αλλη πετυχει, μπορεις να κανεις τρελο snowball

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welp

Εμενα παντως μου το εχει βγαλει 2 συνεχομενες φορες πανω στην βδομαδα , οταν ηταν να πεσω

Reminder . Σε bronze,silver κ gold δεν υπαρχει decay


Μπορεις ι guess να πας στο http://eune.op.gg/ 

Πηγαινε στο ranked tab κ απλα υπολογισε τις μερες απο το τελευταιο σου game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες ενα video στο youtube πως παιζεται ο shaco σε high elo game, θα σε βοηθησει παρα πολυ. Κατα την αποψη μου, δεν ειναι τοσο καλος για lane gank οσο στο ν κραταει πισω τον αντιπαλο jungler. Πολυ απλα, μπορεις να του κανεις τη ζωη κολαση, ουσιαστικα παιζοντας 24/7 μεσα στην δικια του ζουγκλα, με αποτελεσμα το game να εξελιχτει σε 4v5. Ειχα καλους shaco στο team μου που ουσιαστικα κουβαλαγαν το game μονοι τους.

 

Το προβλημα με τον shaco ειναι το πρωτο gank. Επειδη δεν εχεις καλο late game ουτε ιδιαιτερα καλο jungle clear, αν το πρωτο σου gank δεν πετυχει δυσκολευουν καπως τα πραγματα. Αν απτην αλλη πετυχει, μπορεις να κανεις τρελο snowball

Τι εννοεις 24/7;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοει συνεχεια

Διαφωνω στο point οτι πρεπει να εισαι στην ζουγκλα του αλλου

 

Η δουλεια σου ως Shaco ειναι να κανεις miserable τη ζωη των laners κανοντας gank ξανα κ ξανα κ ξανα 

Αν αυτο δεν ειναι εφικτο οκ ναι , κανεις farm κ counterjungle . Αλλα το να εισαι στη ζουγκλα του αλλου , ειδικα οταν δεν εχεις κανει ακομα snowball δεν ειναι ο στοχος σου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shaco 1st minute tip ειναι να παρεις το blue σου asap χωρις smite, να παρεις q στο lvl 2,περνας απο walls με το q και πας απευθειας στο αντιπαλο red εχοντας smite. Στα low elo ουτε που θα σε παρουν χαμπαρι. Και gg wp για τον αντιπαλο jungler δε θα μπορει να κανει σοβαρο gank τουλαχιστον για τα πρωτα 8 λεπτα χωρις red, ενω εσυ μπορεις να στηνεις παρτι στα lanes.

 

2ος στοχος με shaco ειναι να μαθεις να κανεις γρηγορα ganks απο σημεια που δεν περιμενει ο αλλος. Ε μετα φοβουνται να κανουν οτιδηποτε γιατι δε ξερουν απο που θα τους βγεις. Γενικα το παιχνιδι του shaco βτο soloq βασιζεται σε mindtricks και πουστιες :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εχω ενα θεμα με τα ganks....ειδικα με τον Shaco ουτε stun εχει ο κερατας....</p> <p> </p> <p>Αυτη η ρημαδα η ulti πως διαολο δουλευει;</p>

δουλεύει πατοντας το πλήκτρο της ulti και το κατευθύνσεις με το ποντίκι.Αν το εξασκησεις η ulti του shaco ειναι πολυ χρήσιμη διότι μπορεις αν την πατησεις την κατάλληλη στιγμή να κάνει dodge κάποιο turret shot η κάποιο skill shot etc..

 

_CFBT_.plist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες ενα video στο youtube πως παιζεται ο shaco σε high elo game, θα σε βοηθησει παρα πολυ. Κατα την αποψη μου, δεν ειναι τοσο καλος για lane gank οσο στο ν κραταει πισω τον αντιπαλο jungler. Πολυ απλα, μπορεις να του κανεις τη ζωη κολαση, ουσιαστικα παιζοντας 24/7 μεσα στην δικια του ζουγκλα, με αποτελεσμα το game να εξελιχτει σε 4v5. Ειχα καλους shaco στο team μου που ουσιαστικα κουβαλαγαν το game μονοι τους.

Το προβλημα με τον shaco ειναι το πρωτο gank. Επειδη δεν εχεις καλο late game ουτε ιδιαιτερα καλο jungle clear, αν το πρωτο σου gank δεν πετυχει δυσκολευουν καπως τα πραγματα. Αν απτην αλλη πετυχει, μπορεις να κανεις τρελο snowball

Μια χάρα late έχει για assassin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλεύει πατοντας το πλήκτρο της ulti και το κατευθύνσεις με το ποντίκι.Αν το εξασκησεις η ulti του shaco ειναι πολυ χρήσιμη διότι μπορεις αν την πατησεις την κατάλληλη στιγμή να κάνει dodge κάποιο turret shot η κάποιο skill shot etc..

 

_CFBT_.plist

Μπορει οντως να κανει doge turret shot; Ποια αλλα skills το κανουν αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά assasin είναι στο late, απλά είναι αρκετά δύσκολο να τον παίξεις καλά, θέλει πολλά games βασικά να τον μάθεις.

Αν θες να μάθεις λίγο το πώς και πότε κάνεις gank δες Link.png Site: εδώ τον τύπο που τον έχει σπουδάσει.

Γενικότερα όπως σου παν και παραπάνω αν πετύχει το 1ο σου gank είτε σε lane είτε στο red του enemy jungler για τα επόμενα 10-15 λεπτά τους έχεις πάει αίμα, αν όχι και μείνεις πίσω είναι λίγο σάπιος ο κλόουν.

Τον θεωρώ τέλος ένα απ τα πιο funny champs που μπορείς να παίξεις και ένα απ τα πιο εκνευριστικά που μπορείς να χεις enemy.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...