Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και 100 scripts να φορτωσεις στο bol , αν δεν πατας τα κουμπακια σου δεν θα ανεβεις

Οποτε ειτε ετσι ειτε αλλιως , κατι πρεπει να κανεις κ εσυ 

Eκτος αν εχεις cassiopeia...εχω δει silvera με bol cassiopeia να κανει παπαδες. Ειναι αστειο.

Αnyways, χτες πηγα west. Μετα απο μερικα games, εντπωσα μερικες διαφορες. Καθολου chat (αρα και flame) in game. To λιγο κραξιμο που πεφτει συνηθως συμβαινει μετα το game στο stats screen. Οσο για το skill level, περα απο ενα adc που πετυχα και το οποιο ηταν οχι κακος παιχτης, αλλα εγκεφαλικα νεκρος (ο εγκεφαλος εστελνε σημα 5 sec αργοτερα) τα πραγματα μεχρι στιγμης ηταν ικανοποιητικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και 100 scripts να φορτωσεις στο bol , αν δεν πατας τα κουμπακια σου δεν θα ανεβεις

Οποτε ειτε ετσι ειτε αλλιως , κατι πρεπει να κανεις κ εσυ 

Βασικα ειναι δικοπο μαχαιρι, απο την μια feedaresai απο την αλλη με λιγους ψοφους feedareis πολυ ασχημα το enemy (gold & exp)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bot που παίζει LoL για σένα (φαντάσου κατάντια eh?). Απ ότι έχω καταλάβει έιναι ιδιαίτερα διάσημο στον EUNE γιατί στον West να το έχω ακούσει 1 φορά και εάν. Βασικά είναι η αιτία (7) που χάνεις ένα game όταν φταίνε τα πάντα εκτός από εσένα και οι εν λόγω δικαιολογίες δεν είναι ικανοποιητικές: 

 

1. Δεν φταίει η ομάδα σου

2. Δεν φταίει το lag

3. Δεν φταίει το pc σου

4. Δεν έχεις Ερμή ανάδρομο 

5. Δεν σε κάνει counter ο enemy champ.

Αντιθετα,σπανια βρισκεις ατομο west diamond χωρις bol.eune δεν το χρησιμοποιουν.Το bol σε παει μεχρι gold 3 αντε plat 5 χωρις να ξερεις να παιζεις.Αν ξερεις να παιζεις,εκτος απο μερικους champion (πχ cassiopeia) δεν προσφερει κατι το ιδιαιτερο.Κυριως επειδη δεν εχεις ελεγχο του παιχτη οσο παιζει το σκριπτ και καταληγεις να πεθαινεις.(για αυτο οι πιο πολλοι εχουν πολλα death).Εγω το bol το εμαθα επειδη επαιζα μια φορα απεναντι σε εναν ez (ps και εγω ειχα ez) σε εκεινο το mod που ειχαμε ολοι στην ομαδα ιδιο παιχτη.Εκεινος ο ez που λεμε,με το που πλησιαζες σε αποσταση βολης,σε βαρουσε αυτοματα ολες τις αμπιλιτις χωρις να αστοχει.Μεχρι που καποια στιγμη αφου ημουν μεσα στο turret  παει να με βαρεσει autoattack και κανω arcane shift και εκεινη την στιγμη ταυτοχρονα εκανε και αυτος (επειδη το προγραμμα ΕΠΡΕΠΕ να με πετυχει με την w οποτε επρεπε να ερθει πανω μου) και τον ειδα να πεθαινει μετα αργα απο το turret :P.Εκεινη την ωρα γραφω στο chat "wtf man xD" και αρχισε να ρωταει τι χρησιμοποιω.Λεω δεν γινεται να κλεψεις στο λολ και μετα μου ειπε για το bol και οτι το χρησιμοποιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν ανιχνευσιμο θα το ειχαν κλεισει εδω κ 2+χρονια

Πανηγυρι εχουν κανει κατι Xerath κ Cass στον EUNE αλλα κ γενικα παντου . Μονο με το ματι μπορει να φανει για αρχη κ μετα να δουνε πως παιζει , να ερευνησουν ποσα apm κανει κτλ κτλ κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ανιχνεύσιμο από την rito ή περιμένει reports για να ασχοληθεί?

Μονο με official ticket.Αλλιως δεν..Παλιοτερα ηταν ανιχνευσιμο μεσω του launcher (καθε φορα που εμπαινες τσεκαρε τα αρχεια και εστελνε αναφορα.Τωρα δεν ειμαι σιγουρος,αλλα δεν εχω δει τον launcher να τσεκαρει αρχεια)

 

 

Αν ηταν ανιχνευσιμο θα το ειχαν κλεισει εδω κ 2+χρονια

Πανηγυρι εχουν κανει κατι Xerath κ Cass στον EUNE αλλα κ γενικα παντου . Μονο με το ματι μπορει να φανει για αρχη κ μετα να δουνε πως παιζει , να ερευνησουν ποσα apm κανει κτλ κτλ κτλ 

Βασικα ειναι injection script δηλαδη μπαινει στον launcher και ξεκιναει μαζι του.Ειναι ανιχνευσιμο με βαση το feedback που δινεις καθε φορα που ανοιγεις τον launcher.Απλα επειδη ειναι παρα πολλοι οι παιχτες χρειαζεται ticket
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει το "ειναι ανιχνευσιμο με βαση το feedback"

Χαιρω πολυ , αμα το δω εγω κ τους το πω δεν το κανει ανιχνευσιμο

 

Ποτε δεν τσεκαρε αρχεια ο client κ οσα tickets κ να κανεις ειναι πολυ δυσκολο να το αποδειξει ο οποιοσδηποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια κυκλοφορεί?lol

Δεν έχει πέσει μέχρι τώρα στην αντίληψή μου in game, σε ranked τουλάχιστον(euw)

who plays cassio anyway :P 1 φορά το 6μηνο ίσως την πετύχω σε ranked

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει το "ειναι ανιχνευσιμο με βαση το feedback"

Χαιρω πολυ , αμα το δω εγω κ τους το πω δεν το κανει ανιχνευσιμο

 

Ποτε δεν τσεκαρε αρχεια ο client κ οσα tickets κ να κανεις ειναι πολυ δυσκολο να το αποδειξει ο οποιοσδηποτε

Πηγαινε εκει που εκανες εγκατασταση το game->logs-> game r3d 

Καταγραφη καθε συμβαντος ΚΑΘΕ παιχνιδιου που παιζεις.Αυτα εκτος απο εσενα,τα καταγραφει και η riot (για 30 μερες νομιζω,μετα τα σβηνει)

Μετα network logs,εκει καταγραφονται τα παντα σε σχεση με την διαδραση σου με τον σερβερ και αν υπαρχουν αφυσικες ανωμαλιες (πχ το bol οταν χρησιμοποιειται εινα ισαν να εχεις 0 ping)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια κυκλοφορεί?lol

Δεν έχει πέσει μέχρι τώρα στην αντίληψή μου in game, σε ranked τουλάχιστον(euw)

who plays cassio anyway :P 1 φορά το 6μηνο ίσως την πετύχω σε ranked

 

Χerath κ Cassio ηταν/ειναι τα common scripts

Φυσικα υπαρχουν για ολους , ειδικα αμα τα σκασεις

 

 

Πηγαινε εκει που εκανες εγκατασταση το game->logs-> game r3d 

Καταγραφη καθε συμβαντος ΚΑΘΕ παιχνιδιου που παιζεις.Αυτα εκτος απο εσενα,τα καταγραφει και η riot (για 30 μερες νομιζω,μετα τα σβηνει)

Μετα network logs,εκει καταγραφονται τα παντα σε σχεση με την διαδραση σου με τον σερβερ και αν υπαρχουν αφυσικες ανωμαλιες (πχ το bol οταν χρησιμοποιειται εινα ισαν να εχεις 0 ping)

 

Ποσα ban για scripting εχεις ακουσει?

Προσωπικα 1 αν θυμαμαι καλα , δεν ειμαι καν σιγουρος οτι ηταν για scripting

 

Εφοσον δεν υπαρχει καποιο anti-hack shield η κατι παρομοιο , ειναι pretty much αδυνατον να σε πιασουν . 

Τιποτα δεν βλεπουν η τουλαχιστον κανεις δεν ασχολειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χerath κ Cassio ηταν/ειναι τα common scripts

Φυσικα υπαρχουν για ολους , ειδικα αμα τα σκασεις

 

 

 

Ποσα ban για scripting εχεις ακουσει?

Προσωπικα 1 αν θυμαμαι καλα , δεν ειμαι καν σιγουρος οτι ηταν για scripting

 

Εφοσον δεν υπαρχει καποιο anti-hack shield η κατι παρομοιο , ειναι pretty much αδυνατον να σε πιασουν . 

Τιποτα δεν βλεπουν η τουλαχιστον κανεις δεν ασχολειται

Προσωπικα εχω κανει αναφορα 7 παιχτες και οι 3 εφαγαν ban (περιμενω 4ο :P)

Αλλα οσες αναφορες και αν κανω για scamming στο chat,ποτε δεν εχω δει αλλον μπαναρισμενο.Δειχνουν μια σοβαροτητα παντως οσων αφορα τα scripts.Επισης οι υπολοιποι 4 ισως να ηταν απλα καλοι παιχτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χerath κ Cassio ηταν/ειναι τα common scripts

Φυσικα υπαρχουν για ολους , ειδικα αμα τα σκασεις

 

 

 

Ποσα ban για scripting εχεις ακουσει?

Προσωπικα 1 αν θυμαμαι καλα , δεν ειμαι καν σιγουρος οτι ηταν για scripting

 

Εφοσον δεν υπαρχει καποιο anti-hack shield η κατι παρομοιο , ειναι pretty much αδυνατον να σε πιασουν . 

Τιποτα δεν βλεπουν η τουλαχιστον κανεις δεν ασχολειται

Για το συγκεκριμένο δεν είμαι σίγουρος. Διάβαζα παλιότερα σε ένα άρθρο ότι η Riot προσλαμβάνει αυτούς που φτιάχνουν αυτά τα script για να μάθει τον κώδικα και να τα αντιμετωπίζει. Μπορώ να βρω το άρθρο αν δεν έχω διαγράψει ιστορικό :P

Δεν είχα κοιτάξει αν είναι αξιόπιστη η πηγή αλλά μου φαίνεται λογικό να το κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...