Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Hahaha κακό παίχτη λέει. Δεν θέλω να σε αρχίσω στις γρήγορες γιατί έχει και κανόνες το Φορουμ. Από τι καταλαβαίνω έχεις κάποιο κομπλεξ μαζί μου και δεν ξέρω τον λόγο. Βασικά δεν με απασχολεί.

 

Μα αυτό το πράγμα ρε παιδί μου... "Εγώ είμαι καλός και οι υπόλοιποι feeders"... psss 

 

Αγαπητέ μου Δημήτρη, τα 10 Deaths τα έχω γιατί με χώνανε αυτοί ΠΟΥ άλλοι είχανε φεενταρει. Δηλαδή άμα η ομάδα μου φεενταρει, να μην πηγαίνω fights ;(όχι σολο)

Ρε επιμενεις? Ειναι δυνατον? Κοιταω το match history σου.

 

15 deaths , 13 deaths, 12 deaths, 13 deaths, 16 deaths, 10 deaths, 13 deaths, 13 deaths, 13 deaths. Αυτα ειναι στα 10 τελευταια παιχνιδια σου, και εχεις τα περισσοτερα deaths στο team. ΠΩΣ γινεται να τους feedari το team σου και να εχεις εσυ τα περισσοτερα deaths? 

Kαι εν τελει ok, σου φταιει το team και δεν ανεβαινεις, αμα παρω εγω το account σου πιστευεις θα ανεβω η οχι? Αν ναι, δεν θα μου φταιει το team?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τον τρόπο με τον οποίο γράφεις. Ή αποτυχημένα προσπαθείς να ειρωνευτείς ή δεν ξέρεις να μιλάς.. 

Απλά έχεις λανθασμένα κάποια πράγματα στο μυαλό σου, το cs όταν η υπόλοιπη ομάδα χάνει είναι άχρηστο. Απλά χάνεις games κι όλοι σου φταίνε εκτός απο τον εαυτό σου.. Δεν μπορείς να κατανοήσεις πως είσαι μέτριος ως κακός και για αυτό είσαι εκεί που είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και ειρωνεύομαι.

 

Μα είναι δυνατόν να μου λένε "350cs είναι λίγα σε 49 λεπτά παιχνίδι" όταν είναι Feeded οι Enemy και φοβάσαι να κάνεις ένα βήμα στο Lane μην στη πέσουν?

 

Επίσης εγώ δεν βγήκα και είπα τι παιχταράς είμαι.. αυτό το μεταφράζουν μερικοί κομπλεξικοί έτσι και να σου πω... χέστηκα.

 

Φυσικά και σε όσα έχω γράψει εδώ μέσα υπάρχει λίγη τρολια. Αλλά δεν χρειάζεται να εστιάζετε εκεί! έλεος!

 

Όταν εγώ βγαίνω και ποσταρω ένα κατόρθωμα (Pentakill), δεν χρειάζετε να αρχίσετε το Flame. Εγώ Απλά πόσταρα ένα 5ακιλλ, δεν είπα ότι είμαι μεγάλος παίχτης-αδικημένος στο Tier που είμαι.(που λένε μερικοί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το pentakill σε lowsilver elo δεν δειχνει skill.
Τα cs σου σε 1 game παλι δε δειχνουν skill. Τα cs σου σε ολα τα games, δειχνουν. Και το history σου δειχνει οτι δεν εισαι καλυτερος απο εναν τυπικο lowsilverα σε αυτο το κομματι (πχ στο αμεσως προηγουμενο game εχεις 130 farm με adc σε 40min game, αυτο γιατι δε το ποσταρεις ;).
Συμφωνα με το op.gg στα τελευταια 20 games το average kda σου ειναι αυτο 11.4 / 11.0 / 8.2 . Δεν ξερω αν failαρουν τα team σου οπως λες, το σιγουρο ειναι οτι με average 11 deaths/game failαρεις και εσυ και μαλιστα πολυ.

Elo δεν ανεβαινεις ουτε με pentakills ουτε με 24/15 katarines, ουτε με 360cs σε 50min games. Elo ανεβαινεις οταν κουβαλας τα games στα οποια τυχαινεις με "feeders/afkers" κλπ. Η εστω ενα ποσοστο αυτων των παιχνιδιων. Toτε σημαινει οτι εισαι καλυτερος παιχτης απτο elo στο οποιο βρισκεσαι και τοτε θα ανεβεις. Αλλιως, θα ανεβοκατεβαινεις αναλογως τα teams που θα σου καθονται καθε φορα και θα 'ρχεσαι εδω να λες οτι γινεσαι flamer επειδη σου τυχαινουν αναπηροι συμπαικτες.

 

ΥΓ. Εχω περασει κι εγω απο αυτο το σταδιο, αλλα ευτυχως δεν κρατησε πανω απο 2μηνες μεχρι να παρω χαμπαρι την πραγματικοτητα. Που και παλι πολυ ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρέ γράφετε συνέχεια για picks και άλλα τέτοια,για να ανεβείτε πρέπει να κατανοήσετε πρώτα το παιχνίδι.

Επεξ/σία από kanadesu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xin Mid. Νο Problem! αν ξέρεις να παίζεις Xin είναι Viable.

 

στο 10αλεπτο 0-5

στο 20~           2-9

 

 

τι λες?

 

εγώ λέω ότι έκανε πρόοδο. εκεί που κάθε 5 ντεθς δεν έπερνε κανένα κιλλ, στην επόμενη πεντάδα πήρε 2.


Βασικα το pentakill σε lowsilver elo δεν δειχνει skill.
Τα cs σου σε 1 game παλι δε δειχνουν skill. Τα cs σου σε ολα τα games, δειχνουν. Και το history σου δειχνει οτι δεν εισαι καλυτερος απο εναν τυπικο lowsilverα σε αυτο το κομματι (πχ στο αμεσως προηγουμενο game εχεις 130 farm με adc σε 40min game, αυτο γιατι δε το ποσταρεις ;).
Συμφωνα με το op.gg στα τελευταια 20 games το average kda σου ειναι αυτο 11.4 / 11.0 / 8.2 . Δεν ξερω αν failαρουν τα team σου οπως λες, το σιγουρο ειναι οτι με average 11 deaths/game failαρεις και εσυ και μαλιστα πολυ.

Elo δεν ανεβαινεις ουτε με pentakills ουτε με 24/15 katarines, ουτε με 360cs σε 50min games. Elo ανεβαινεις οταν κουβαλας τα games στα οποια τυχαινεις με "feeders/afkers" κλπ. Η εστω ενα ποσοστο αυτων των παιχνιδιων. Toτε σημαινει οτι εισαι καλυτερος παιχτης απτο elo στο οποιο βρισκεσαι και τοτε θα ανεβεις. Αλλιως, θα ανεβοκατεβαινεις αναλογως τα teams που θα σου καθονται καθε φορα και θα 'ρχεσαι εδω να λες οτι γινεσαι flamer επειδη σου τυχαινουν αναπηροι συμπαικτες.

 

ΥΓ. Εχω περασει κι εγω απο αυτο το σταδιο, αλλα ευτυχως δεν κρατησε πανω απο 2μηνες μεχρι να παρω χαμπαρι την πραγματικοτητα. Που και παλι πολυ ηταν.

 

Ξέρεις κάτι; θα μπορούσα εύκολα να παίξω και εγώ lowelo champs (Fizz/Zed/Akali/Kata/Fiora/Jax/Rengar) αλλά δεν το κάνω από αντίδραση. Όταν βλέπω OP Champions πεισμώνω χειρότερα να θέλω να τα ταυλιάζω με απλά και θνητά Champions (Annie πχ που Countarei την μισή+ λίστα πάνω).

 

Καλά ναι! σίγουρα δεν ανεβαίνεις με Pentas kai 400cs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xin Mid. Νο Problem! αν ξέρεις να παίζεις Xin είναι Viable.

 

στο 10αλεπτο 0-5

στο 20~           2-9

 

 

τι λες?

 

εγώ λέω ότι έκανε πρόοδο. εκεί που κάθε 5 ντεθς δεν έπερνε κανένα κιλλ, στην επόμενη πεντάδα πήρε 2.

 

Ξέρεις κάτι; θα μπορούσα εύκολα να παίξω και εγώ lowelo champs (Fizz/Zed/Akali/Kata/Fiora/Jax/Rengar) αλλά δεν το κάνω από αντίδραση. Όταν βλέπω OP Champions πεισμώνω χειρότερα να θέλω να τα ταυλιάζω με απλά και θνητά Champions (Annie πχ που Countarei την μισή+ λίστα πάνω).

 

Καλά ναι! σίγουρα δεν ανεβαίνεις με Pentas kai 400cs. 

Low elo Zed....και μας πετας τα pent με την Κατα;

 

Ριλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πιστευω οτι εχουμε πιασει bronzo συζητηση. Οχι οτι εχω θεμα με τους bronze, θεμα εχω με αυτους που ειναι βετερανοι bronze, κοινως οσοι δεν γουσταρουν να μαθουν τα βασικα και να καταλαβουν τι πως και γιατι κανουνε λαθος και ειναι εκει που ειναι. Ουτε τα picks φταινε (καλα εδω γελαμε), ουτε το team φταιει ουτε η κακη του η τυχη που καθεται με leavers / trollers / afkers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

L2P. κάνε εσύ τόσα Cs

 

screenshot_51.png

σε 40Min Game και μετά τα λέμε.

Sorry, τωρα το ειδα. 368 cs σε 49 (oχι 40 οπως γραφεις) δεν ξερω, τα θεωρεις uber? Ειδικα late game που μαζευονται τα waves, ευκολο ειναι. Εχω game μου να σου δωσω με πολυ καλυτερο kda, καλυτερο kill contribution (70+%) και ταυτοχρονα περισσοτερα cs (9 / min) σε 30 λεπτα game. Τι με λες τωρα πασα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, τωρα το ειδα. 368 cs σε 49 (oχι 40 οπως γραφεις) δεν ξερω, τα θεωρεις uber? Ειδικα late game που μαζευονται τα waves, ευκολο ειναι. Εχω game μου να σου δωσω με πολυ καλυτερο kda, καλυτερο kill contribution (70+%) και ταυτοχρονα περισσοτερα cs (9 / min) σε 30 λεπτα game. Τι με λες τωρα πασα μου

 

Ότι 9*30  = 270. Θες ακόμα 100 να με φτάσεις.

 

PS: Δεν με νοιάζει που ήταν 30 λεπτά παιχνίδι. Ας το κράταγες περισσότερο.

 

Εγώ σε κοντράρω με τα συνολικά CS άσχετα τον χρόνο. 

 

Rekt!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...